LA PESCUIT ( Pt " Mincinosi " )

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Am prins 2 ciortani la vreo 2,5 kg, si 6 carasei la Sarulesti.Pritenul meu a prins in jurul la 30kg(ciortan, platica , carasei). Am stat pe balta cam 7-8 ore
    http://www.youtube.com/watch?v=Tp58aNdH-ks

    Comment


    • #47
      @felixb- cat costa ziua la Sarulesti, la Raduta? Am fost acum cativa ani la Cupa Mondiala la crap. Ca vizitator.
      LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

      Comment


      • #48
        Pescar "in devenire" ... Undeva aproape de lehliu (inainte de iesirea de pe a2, se face dreapta direct din autostrada in camp, mers un pic si gata balta)

        nu prea s-a prins, eu personal am prins cativa carasei si un salau ... Salaul la undita
        Attached Files

        Comment


        • #49
          [QUOTE=gusi;130527]@felixb- cat costa ziua la Sarulesti, la Raduta? Am fost acum cativa ani la Cupa Mondiala la crap.

          gussi la Sarulesti dai 30 ron de bat, am dat 120 ron 4 bete
          http://www.youtube.com/watch?v=Tp58aNdH-ks

          Comment


          • #50
            Pe 12 su 24 de ore ? Si care Sarulesti ?

            @gusi: cum e Dunarea, scade ?

            Comment


            • #51
              Da, scade, dar acum cica e numai bine...Asa zic astia mai experimentati. Am un prieten al carui tata e pescar vechi, maine vorbesc cu el si aflu mai multe. Saptamana trecuta mosu' a prins o gramada de crapceni la 2-3 kg bucata, ca a luat si unul de la serviciu si asa am aflat.
              LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

              Comment


              • #52
                Dap si unchiumiu tocmai ce o venit de la dunare moldova noua sprea bazias
                crapi si carasi
                sigpic

                Comment


                • #53
                  Si am fost si pe Gostilele. Balta frumoasa , nu se pescuieste decat sambata , duminica si luni . O recomand pt gratar . Atat . Inca mai este foarte mult bradis , cand lansezi cade in boscheti si nu faci nimic.
                  M-am mutat apoi pe Fundulea ( taxa 70 ron pt lansete si 30 pt undite indiferent de numar ) . Am prins 10 carasi aproape cat palma dar este si mai mare , l-am vazut sarind . Din pacate este acoperit de apa .
                  B -X X - DDF x 2

                  :sofer1: :kissroadkill: :sofer5:

                  Comment


                  • #54
                    Balta pipera. 1milion noaptea,500 mii ziua. Noaptea crap, ziua novac la bomba usoara cu ace mici. Destul de multumitor. Nu merge decit la plantat.

                    Comment


                    • #55
                      @florin77, paulic- Mama ce scump e pe acolo! Mai bine la Dunare, te costa doar ce pui pe gratar si "solutiile" pentru hidratare...E cam rau pentru voi de distanta, cel mai bine e intr-un week-end sau 3-4 zile de concediu.
                      LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

                      Comment


                      • #56
                        Eu ultima data cand am pescuit a fost anul trecut in Muntii Apuseni si nu mai pescuiesc prea curand: 1 pastrav in 10 zile. In cele 10 zile cat am stat acolo am prins un peste. Sunt un pescar de tot rasu', stiu.
                        sigpic
                        Sa inebuneasca nebunele cand vin cu DACIA

                        Comment


                        • #57
                          @logan4ever-Nu esti de loc de tot rasul. Se intampla.Eu pescuiesc de la vreo 7 ani. Am stat mai multi ani in Giurgiu, tot langa Dunare...De cand s-a nascut fetita, n-am mai fost prea des, poate chiar de 3-4 ori intr-un an. Ma bucur insa ca ii place si ei , pescuieste cu undita de la 5 ani! Asa ca daca avem ocazia, mergem cu toata familia.Acum nici n-am multe scule, doar vreo 2 lansete si vreo 5 undite...
                          LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

                          Comment


                          • #58
                            Am fost si eu o zi la pescuit, eram la tara si ma plictiseam:p. Am stat vreo 3 ceasuri langa balta ca imi era frica/scarba sa pun mana pe rame) dupa ce mi-am facut curaj am mai stat cateva ore bune pe balta si am prins o "reginuta" (cred ca asa ii zice), nu avea mai mult de 7-8cm....Cred ca e de ajuns pentru urmatorii 30 de ani:p
                            ...de doi lei :p

                            Comment


                            • #59
                              Intradevar e cam scump,dar daca scazi pretul transportului, cam tot acolo ajungi, si chiar se prinde peste acolo.

                              Comment


                              • #60
                                Iata cum arata un Logan prins de ploaie pe Dunare , la pescuit, dar cel putin a vazut niste pelicani :
                                Attached Files

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google