LA PESCUIT ( Pt " Mincinosi " )

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • De Irinele..Trebuia sa te camuflezi si tu si nu mai venea nici la tine

    Comment


    • O sa o fac. O sa ma duc sa vb pe acolo sa vad care e treaba ca anul trecut nu aveam nici o treaba. Si ma duceam de cel putin 2-3 ori pe saptamana eu si tata cam in fiecare zi. oricum pescuitul ma relaxeaza cel mai bine.

      Comment


      • am un tovaras in bloc,este sponsor pe la mai toate baltile din jurul bucurestiului...si maine se duce la peste,dar nu am intrebat unde!cert este ca vine acasa fara peste mereu....cum sa dai 1 mil pe balta si sa nu prinzi nimic!? ...cred ca umbla astia la apa,ii hraneste,ce le face de nu prinde nimic?

        Comment


        • Umbla astia peste tot, numai sa nu se prinda peste mult. Ca mai pica unu doi e asa ca sa te ademeneasca.

          Comment


          • la A J P S Calarasi exista 2 balti cumparate sau in locatie cert este ca le au si se poat da in ele in prohibitie numai daca ai permis de pescuit ,baltile se afla in comuna Pevna la apr.30 km de Cl.unde a fost un coleg de serviciu si a incercat sa prinda peste sa prins caras si un CRAP 2,500.....3 kg la adus pina la 3... 4m de mal unde la scapat ca avea 2 cirlige legate pe struna si unul sa agatat de papura si la scapat (toata povestea este cu martorii) crapul a tras la PUFULETE.simbata daca ma lasa timpul sunt acolo

            Comment


            • Si balta cat costa??

              Comment


              • Gusi zimi si mie daca ai luat ceva pe Jianu?

                Comment


                • @CL02YSA- Anul trecut Mariane, oblete en-gros. Anul asta n-am avut inca nici o iesire. Daca ai barca cica trage si crap, dar asta din auzite de la prieteni, eu n-am prins
                  LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

                  Comment


                  • pentru Marian IVAN la balta A J V P S Calarasi in comuna Plevna NU se plateste nici un leu daca ai permisul vizat pe anul 2010 la FILIALA CALARASI

                    se poate da si in PROHIBITIE
                    Last edited by cl 02 ysa; 19 April 2010, 15:03. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • Pai tocmai asta e problema...nu am permis!
                      Fara permis se da sau nu in balta si daca da cat costa?

                      Comment


                      • este moca DOAR si OBLIGATORIUL cu permis vizat ,fara nu te poti apropia nici cu bani nici fara bani

                        Comment


                        • astazi 24 04 10 intre ora 8.00 si 13,30 am fost plecat pe bratul Borcea la pescuit in dereptul comunei Roseti la lansete 3 bucati unde am prins numai caras mare frumos 7,50 kg .am sa pun si poze

                          Comment


                          • Acum 2 saptamani am fost la Peris, 4 bucati la 1kg fiecare. Tinuti vii pana acasa unde i-am bagat in mini lacul din curte din ei 1 bucata salonta
                            Taxa: 65 ron - 4 lansete. Restrictii: (am fost pe ex. sportiva) opresti intre 1 si 4kg ce este sub si peste aceste kg se elibereaza. 4 kg cantitatea maxima/bon.
                            Logan PH2 1.4 MPI ABS+AFU+GPL ProiectoareEchilibru perfect.

                            Comment


                            • @cl 02 ysa: Parca este prohibitie din cate stiu pe Dunare in aceasta perioada. Se poate pescui ?

                              Vineri este programata a doua iesire pe anul acesta. Sper sa nu mai raman in noroi de data asta. Ma duc sa ma achit de gratar, pentru prietenii care m-au scos. Si de ce nu, cateva capturi de caras nu strica, macar pentru miros.

                              Comment


                              • Este prohibitie dar sunt mai multi la pescuit decat cand era liber.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google