LA PESCUIT ( Pt " Mincinosi " )

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Multam Dragos !...balta este 50 ron pt 24 de ore iar limita de peste nu ai.Eu am luat 2 bucati iar pe restul le am invatat sa inoate :P.Singura problema este ca daca ploua nu mai iesi 2 zile de pe balta Daca nu plantezi nu ai sanse de crap..poate sa mai intre vre un ciortan dar este caras frumos la 300 gr bucata.

    Comment


    • L3on - Felicitari si la mai multi mustaciosi pe iarba.
      CL-02-YSA - Ce momeala ati folosit stimabililor la capturarea scrumbiilor? Ca tare interesant arata. Presupun ca un gratar si ceva carbuni nu? Oricum sunteti tari fratilor, asteptam episodul urmator. S-auzim de bine si fire zbuciumate in continuare.

      Eu sper sa ajung saptamana asta pe balta, daca nu mai apar alte probleme ca pana acum.

      Comment


      • Pe langa Braila stie cineva vreun canal sau balta pe unde se prinde peste?
        My Ride BR 86 TIV Mai Furios Si Mai Iute

        Comment


        • L03on cred ca pina in momentul de fata esti nr 1 ca alt cineva nu a postat CAPTURILE vint din pupa si fir intins pe tambur.Pentru DION nu am putut sa iti raspund pina acum ca nu am fost in localitate CL.la scrumbie am folosit la aprindere (tarie.etc..... vin alb cu gheata si cola care dorea si bere rece scoasa din DUNARE cu alti conlocuitori care erau pe malul Dunari de 1 MAI

          Comment


          • cine ma ajuta si pe mine cu ceva balti, bune si cat de cat ieftine de prin jurul bucurestiului ( la maxim 50 de km sa spun )
            Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

            Comment


            • depinde ce vrei sa prinzi;o balta buna pt. caras, foarte rar crap,este lacul zmeului,la crevedia,dar dupa 15 iunie

              Comment


              • cipo

                important eu sa ai activitate acum ca e carap ca e caras....importan e sa manace ( ceva detalii despre traseul de urmat pana acolo,plata ....etc )

                prima partida pe anul asta am facut o la GHE.Doja o partida buna ,activitate maxima dar numai caras ( a tras inclusiv la porumb 2 boabe pe ac ,sau in fir de par )
                Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                Comment


                • Daca e frumos si des e bun;prima iesire am avut-o acum2 saptamini pe o balta pe linga satul rasuceni(spre alexandria) ,nu mare lucru ,carasel la undita ,si 2 ciortani la fo`2 kg.Am de gind sa ma duc pe Mariuta desi nu stiu nimic nou despre balta vreau sa o incerc.

                  Comment


                  • Originally posted by Ivan Marian View Post
                    Am fost de 1 mai la balta Gheorghe Doja,,,balta fiind 10 lei si iata ce am prin acolo si poate ne strangem mai multi la o partida de pescuit pe aceasta balta.
                    Am fost cu Bobyred,Pacanel si inca 2 prieteni,,iar Boby a prins singur 7 kg,Pacanel vreo 4,,iar eu i-am asistat...iata si poze de acolo
                    Da mi te rog mai multe detalii.
                    Te referi la gheorghe doja jud ialomita?
                    Iti trebuie permis?

                    Comment


                    • Originally posted by crull View Post
                      Da mi te rog mai multe detalii.
                      Te referi la gheorghe doja jud ialomita?
                      Iti trebuie permis?
                      nu ati trebuie nimik decat 10 ron taxa....si in rest activitate ai nu duci lipsa ( vezi pozele puse de marian cu mine )
                      se merge spre slobozia iar dupa andrasesti se face un drum la STG spre ghe.doja
                      nergi prin sat iar la iesire se face un T acul facci stanga si dupa ultima casa faci DR si o tii drept treci de un pod ( dupa ce iesi din sat la cca 500 m ) si faci DR si vezi balta

                      fir intins
                      Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                      Comment


                      • Multumesc de ajutor, asta ma nedumerea daca gheorghe doja din slobozia.
                        Acum sper sa imi fac timp sa ajung.

                        Comment


                        • Pe langa Braila nu stie nimeni vreo balta sau pe undeva pe unde se prinde peste?
                          My Ride BR 86 TIV Mai Furios Si Mai Iute

                          Comment


                          • Crull..Daca vii dinspre Slobozia,,,faci dreapta dupa Misleanu,,ai si indicator de Ghe.Doja..Mai vezi si pozele puse de mine pe thredul asta((postul 263)),,cele dupa google earth..Nu ai cum sa o ratezi!
                            Cand vrei sa te duci??
                            Last edited by Ivan Marian; 13 May 2010, 12:09.

                            Comment


                            • cl 02 ysa - taria a fost spilul. Berea doar pentru racorire. Oricum sunteti marfa. Bete zdranganite cat mai tare baieti.

                              Comment


                              • Mersi ivan,stiu unde e gheorghe doja, dar nu stiam de balta ce si cum.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google