LA PESCUIT ( Pt " Mincinosi " )

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by cl 02 ysa View Post
    L3on,Dion,irinell24 daca aveti permise de pescuit vizate pe 2010 si PG.va invit ontr-o simbata pe Dunare in zona CALARASULUI si dupa aceea discutam daca mai vreti balti unde nu le este rusine sa ceara o groaza de bani si conditii cit mai multe
    Bine ca zici acum
    sigpic

    Comment


    • asa baeti tineti aproape si nu ii ma-i rugati cu bani vostri si conditiile lor

      Comment


      • Da suna interesant dar nu prea e timp acum. Am vazut ca pana in piata Domenii e asociatia de pescuit si vanatoare. O sa dau o fuga sa vad despre ce e vb cu permisul.

        Comment


        • @YSA - Multumim pentru invitatie. Stiam ca ne putem baza pe voi dar, din pacate eu nu am permis de pescuit pentru Dunare. Daca aveam, ce bine era. De vreo 5 ani ma chinui sa ma duc sa-l fac, da nu stiu unde. Cred ca din comoditate. O rezolv eu si pe asta. Fire cat mai intinse fratilor.

          @irinell24 - Cu placere, dar sa stii ca nu toate postarile de acolo sunt sincere. Multe sunt reclama.
          Last edited by Dion; 6 June 2010, 16:57. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • ce am produs eu ieri, pe un iaz (rezervatie naturala). Pacat ca iti trebuie elicopter sa ajungi acolo . E in nordul moldovei la Babiceni-Botosani.
            30 lei ziua + 10 lei kg de peste prins,
            Attached Files

            Comment


            • @mike26ro - Super fain. Felicitari si la cat mai multi. Superb peisajul din cate se vede. Daca ar fi fost mai aproape ........, eram pe el.

              Comment


              • mike26ro esti tare fretele nostru de suferinta la cit mai multe fire intinse,acum ma oftic ca vine apa multa de sus pe Dunare si nu se poate da la peste insa a intrat apa in JEPCI in padure si cred ca merge carasul dar nu am avut timp (doar la undite )

                Comment


                • intr-adevar peisajul e superb.
                  Nu ai timp sa dai cu 2 bete, ca pur si simplu nu te "lasa" pestii. Trage carasul de rupe.

                  Comment


                  • haideti LOGANISTILOR am ramas doar citi va oare nu m-ai mergeti la pescuit?

                    Comment


                    • Sambata ma duc eu la Doja...Sa vedem ce iese din balta,,ca ultima data socramiu si cumnatamiu au luat-o in freza ca era pestele in bataie si nici de al dracu nu a vrut sa traga.
                      Sarea pestele pe pluta dar nu tragea deloc ca isi depunea icrele si nu ii ardea de mancare Am ras de ei de m-am prapadit ca au stat cateva ore si nici nu ia vazut coada.....Sambata sper sa il nenorocesc ca mi-am facut ace,forfate cu plumb culisant pe fir si eu zic ca o sa i rup gura ca a iesit din bataie si trebuie sa manance...

                      Comment


                      • Din pacate mai avem si treburi de rezolvat. Cat de curand sper si sa gasesc alta balta unde sa ma duc. Fire zbuciumate la toti.

                        Comment


                        • Dl Ivan ce peste ai prins pe Doja ?...este si altceva in afara de caras ?
                          Poate merg si eu,sa vad cum stau cu timpul ...

                          Comment


                          • salut pe toti pescari, astazi 13 06 2010 am ajuns la pescuit in gura canalului siderurgic Calarasi unde am luat 7-8 carasi 1 moaca (somotel) 700 gr.1ciortan ap.1200kg am si poze dar ca de obicei nu stiu sa le postez am sa rog pe cineva sa ma ajute.FIRE ZBUCIUMATE la toti LOGANISTI si aveti grija de voi cu canicula

                            [IMG]036[/IMG][IMG]037[/IMG][IMG]035[/IMG]imagini de azi de la peste
                            Last edited by cl 02 ysa; 13 June 2010, 17:27. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • Mai baieti...ce pot sa va arat de la Doja sunt niste poze cu rasaritul soarelui....ca pestele nici de al dr@cu nu a vrut sa puna gura.
                              De la 5 dimineata am aruncat cu betele in apa si pana la ora 10 u a tras nici macar odata,,parca le aruncasem in put.
                              Nimeni pe balta nu a prins peste,,cred ca la zapacit si canicula asta,,ca sincer va spun ca de cate zeci de ori am fost pe balta aia nu mi sa intamplat asa ceva niciodata..In 5 ore nici o trasatura la 3 lanseta si am incercat pe viermusi,rame si carcalete(adica virmusi si rame pe acelasi ac)..
                              Adica mi-a rupt mie gura pestele
                              Nici nu am mai platit balta ca nu avea rost si pana a venit taxatorul am plecat acasa..Oricum nu ii dadeam vreun ban ca deja era nesimtit daca mai cerea si taxa!

                              Ps...Noroc cu socramiu ca a prins el la undita vreo 10 bucati
                              Attached Files

                              Comment


                              • pozele promise de mine....:P
                                Attached Files

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google