LA PESCUIT ( Pt " Mincinosi " )

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ce montura s-a folosit si ce momeala?
    Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

    Comment


    • Gata, nu mai pot, sambata sunt calare pe el. Nu mai am rabdare deloc. Bete-ndoite la toti !!!

      Comment


      • Originally posted by CRISX View Post
        Un pont : s-a prins bine, dupa ora 12 , crap la 1-3 kg, duminica trecuta (27 martie) pe Movilita2.
        Si cat mai costa balta aia de la Movilita?

        Comment


        • E asa Da Gabi...fir intins in continuare .Frumos crapalau! Astept pana sambata si eu,vreau sa incerc ceva rapitor sper sa iasa si el la mancat.sper sa prindem ceva,mai ales ca va fi super frumos si cald afara.Fir intins tuturor pescarilor.
          CARPE DIEM!

          Comment


          • salutare sa vedem ce surprize ne rezerva sfirsitul de saptamina fire intinse la toti pescari

            Comment


            • sa vad foto cu capturi mari ! eu nu reusesc in acest week-end sa ies
              Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

              Comment


              • Eu nu am mai fost la pescuit...la noi e cam problematica treaba cu iesitul pe Durare...in galati sunt doua agentii...AJVPS (unde am si eu permis) si AJPS ...asta din urma vine pe malul Dunarii si percepe taxe pentru pescuit chiar daca respectivul are permis vizat de AJVPS...ca la nebuni.

                Pana una alta am dat o tura in magazin si am mai facut ceva cumparaturi la super preturi zic eu.
                De 1 mai vreu sa fac o ieseala in Delta.
                Fir intins si bete indoite colegilor.
                Attached Files
                Last edited by valeriuciprian; 6 April 2011, 12:43.
                sigpic

                Comment


                • super preturile din cite vad eu prin pozele astea....agrafele doar 4.5 ron si la noi sunt 6-7 agrafe in pliculet cu 5-6 ron!!
                  sigpic

                  Comment


                  • Weekendul asta am fost la varsarea oltului in Dunare...apa...apa...multa apa...peste ...deloc..sa se mai incalzeasca!
                    CARPE DIEM!

                    Comment


                    • era si peste dar era acoperit cu apa !

                      la mugur ai incercat ?
                      Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                      Comment


                      • Am vrut sa incerc la motz de basca,dar nu l am putut dezlipi...Mergem weekendul viitor cu barca sper sa avem si ceva succes.Pana atunci baieti..fir intins!
                        CARPE DIEM!

                        Comment


                        • Esec total, din cauza vremii am renuntat sa ies pe balta. Sambata, ca ploua, ca ninge, ca gheata la mal, sau ce eveniment va fi, nu mai are scapare nici in tigaie.

                          Comment


                          • sa stiti ca nu se mai foloseste urarea : " fir intins ! "
                            mai nou este : " sa ti-o traga la fund !!! " (pluta perversilor)
                            deci ce sa va doresc ? capturi mari
                            Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                            Comment


                            • Pai am mai auzit asta...sa ti-o traga la fund(pluta bineinteles),dar asta se intampla cand Firul este intins!Pe Dunare merge bine doar la japca,fitofag si mai rar salau..deci sa vedem ce iese Duminica asta!
                              CARPE DIEM!

                              Comment


                              • salutare, in week-end am auzit ca se strica vremea nu este de mers la Dunare,am fost in data de 04 04 2011 ma plouat un pic batea vintul groaznic am inghetat binisor NICI O TRASATURA si am plecat acasa,am uitat sa specific in zona CALARASI

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google