LA PESCUIT ( Pt " Mincinosi " )

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • valeriuciprian - faina iesirea voastra de 1 mai. Foto 3 spune totul privind asteptarea la marea captura. Felicitari pentru voi.

    cl 02 ysa - nu este prohibitie pe Dunare? Data viitoare va fi mai bine.

    Saptamana viitoare rezolv cu permisul de pescuit ANPA si PG-urile. Sper ca luna viitoare sa fac o prima vizita pe Dunare la pescuit.
    Bete-ndoite la toti.

    Comment


    • Permis.

      Originally posted by Dion View Post
      valeriuciprian - faina iesirea voastra de 1 mai. Foto 3 spune totul privind asteptarea la marea captura. Felicitari pentru voi.

      cl 02 ysa - nu este prohibitie pe Dunare? Data viitoare va fi mai bine.

      Saptamana viitoare rezolv cu permisul de pescuit ANPA si PG-urile. Sper ca luna viitoare sa fac o prima vizita pe Dunare la pescuit.
      Bete-ndoite la toti.
      Nu trebuie permis de la AJVPS?
      Sau au din nou probleme si i-au sarit iar ANPA???
      Nu de alta dar la ANPA e mai ieftin si sa stiu daca ma oftic ca mi-am vizat permisul sau nu!!
      Last edited by ZEU69; 22 May 2011, 22:10. Reason: greseala de tastare.multumesc!!!
      Oricine are dreptul sa fie prost, dar unii abuzeaza de acest privilegiu.

      Comment


      • salutare la pescari,pentru DION se poate da pe Dunare doar pe granita acolo nu mai este prohibitie ,Dunarea la interior doar in tara noastra inca mai este pina pe data de 04.06.2011.pentru ZEU 69 nu este cu suparere am inteles ca la a.j.v.p.s. cit si la a.n.p.a.ca sa ai viza de frontiere PG iti trbuie mai intii un carnet de membru ca pe acela se aplica stampila iar pemisul de pescuit este un fel de legitimatie {card } care este valabilin interiorul tari. Asa cum am mai spus pe DUNARE nu este valabil unul fara calalalt

        Comment


        • La pescuit in Grecia.
          Attached Files
          real power..... diesel power by

          Comment


          • Originally posted by ZEU69 View Post
            Nu trebuie permis de la AJVPS?
            Sau au din nou probleme si i-au sarit iar ANPA???
            Nu de alta dar la ANPA e mai ieftin si sa stiu daca ma oftic ca mi-am vizat permisul sau nu!!
            Maine vorbesc cu cel care se ocupa de aceste aspecte si o sa ma lamureasca cred eu definitiv (dupa ce-am citit nu stiu cate site-uri si n forumuri am ajuns la concluzia ca habar n-am ce se cere pana la urma). Sincer nu stiu ce sa va raspund.

            cosmindan - Frumos coloritul pestilor. Ceva mai mare n-a picat?

            Iertare pentru dublu post
            Last edited by Dion; 23 May 2011, 22:31. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • DION salut, nu stic ce sa iti spun ,cum sa te indrum in privinta alegeri carnetului de pescuit dar eu de ani si ani am avut de la a.j.v.p.s. nu ca le fac reclama dar ei sunt de foarte mult timp ,acum vreo 2-3 ani plotia de frontiera nici nu recunosteau carnetele de pescuit de la a.n.p.a mai aduna informatii si vei alege

              Comment


              • Originally posted by Dion View Post
                valeriuciprian - faina iesirea voastra de 1 mai. Foto 3 spune totul privind asteptarea la marea captura. Felicitari pentru voi.
                Atunci faceam planul...pentru scoaterea din apa a monstrului...si stabileam cine sa traga lanseta ...cine sa-l tina pe cel care trage...cine scoate pestele cu minciogul...si cine il tine pe cel care scoate minciogul...eee..era complicata tare treaba

                Originally posted by cosmindan View Post
                La pescuit in Grecia.
                Faini pestii...
                sigpic

                Comment


                • Permis

                  Originally posted by Dion View Post
                  Maine vorbesc cu cel care se ocupa de aceste aspecte si o sa ma lamureasca cred eu definitiv (dupa ce-am citit nu stiu cate site-uri si n forumuri am ajuns la concluzia ca habar n-am ce se cere pana la urma). Sincer nu stiu ce sa va raspund.

                  cosmindan - Frumos coloritul pestilor. Ceva mai mare n-a picat?

                  Iertare pentru dublu post

                  Sa ma tii si pe mine la curent!!
                  Merci
                  Oricine are dreptul sa fie prost, dar unii abuzeaza de acest privilegiu.

                  Comment


                  • Dion - ceva mai mare a picat dar nu am avut aparatul sa il trag in poza.Am folosit rame de mare la pretul de 5 euro cutia (aproximativ 25 rame), dar nu stiam de existenta unor scoici ciudate care stau lipite pe bolovanii de la mal si care sunt moka.
                    Pestele cel mare a fost ceva care seamana cu bibanul nostru de apa dulce.
                    La navod se prinde si Ton de 100kg pe acolo prin zona, dar ala nu vine la lanseta mea amarata.
                    real power..... diesel power by

                    Comment


                    • Scump domne, scump ramele astea. La noi este mai ieftin, vorba reclamei.

                      Oficial va anunt ca de astazi sunt "mandrul si fericitul" posesor de permis de pescuit.
                      Sa detaliem:
                      -permis de pescuit recreativ-sportiv ANPA - 30 lei
                      -carnet de membru si permis de pescuit (Asociatia Lucioperca Club Pescar Modern) - 20 lei
                      -PG (acum se numeste aviz de activitate) - 5 lei (pentru toate judetele - CL GR TL TR)

                      In total - 55 lei
                      Saptamana viitoare primesc avizele de la Calarasi si Giurgiu. La Tulcea s-ar putea sa dureze un pic mai mult. Referitor la fostele PG-uri, respectivul domn mi-a aratat ce se elibereaza acum de la politia de frontiera, in speta, aceste avize de activitate (format A5) cu antet, nr., serie, data, ..... semnatura si stampila. Nu am citit ce scrie pe aceste avize (omisiune). Cel mai probabil luna viitoare (peste 2 saptamani cred) ies la marea pescuiala pe Dunare. Maine am sa fac un scan dupa aceste permise sa le vedeti. Cam atat ca nu stiu ce sa mai zic.

                      Comment


                      • te rog fa cum ai spus ,eu stiam si asa a fost anul acesta PG stampila era (a fost ) gratis ma intrb eu AI TU TIMP?????? sa pescuiesti in toate judetele

                        Comment


                        • Referitor la intrebarea ta, cam ai dreptate cu timpul. Ideea mea a fost urmatoarea: daca tot am dat 5 lei pentru obtinerea PG-ului pentru Calarasi, de ce sa nu le iau si pentru Giurgiu si Tulcea, daca nu ma costa nimic in plus. La Giurgiu am un prieten care m-a invitat la pescuit pe Dunare inca de acum 2 ani. La Tulcea poate reusesc o iesire in delta la toamna, daca reusesc sa conving alti prieteni sa mergem, sau s-ar putea sa am deplasari in interes de serviciu in zona. La Calarasi, recurg la bunavointa si sprijinul vostru. Daca reusesc sa fac 3-4 iesiri la Dunare anul asta sunt extrem de multumit. Oricum va fi un an de tatonare pentru ca eu nu am deloc experienta la pescuit in ape curgatoare. Mai bine sa am PG-urile decat sa-mi para rau mai tarziu. Daca intrebi d.p.d.v. financiar, nu mai conteaza, distractie si placere sa fie, ca de probleme ne lovim zilnic.

                          Comment


                          • ai dreptate DION la CL te invit eu ,numai sa imi zici ce si cum NU stiu ce se intimpla dragi pescari ca pe Dunare nu se prinde peste pe o distanta de apoximativ 30km toti pescari se vaita, care ar fi problema, de vina sa fie cutetul ????????????? poate ma ajutati voi daca stiti binenteles pe distanta asta am pescuit si eu la tot ce se poate si ?????????

                            Comment


                            • Adica pe dunare la Calarasi nu se prinde nimic?? As vrea duminica sa fac o iesire la pescuit si nu sunt prea hotarat cu locul. Daca la Calarasi nu se prinde ma duc la tulcea.

                              Comment


                              • Originally posted by cl 02 ysa View Post
                                ai dreptate DION la CL te invit eu ,numai sa imi zici ce si cum NU stiu ce se intimpla dragi pescari ca pe Dunare nu se prinde peste pe o distanta de apoximativ 30km toti pescari se vaita, care ar fi problema, de vina sa fie cutetul ????????????? poate ma ajutati voi daca stiti binenteles pe distanta asta am pescuit si eu la tot ce se poate si ?????????
                                Multam de invitatie, stiam ca ma pot baza pe voi. Astept sa-mi vina saptamana asta PG-urile si probabil, sambata asta sau viitoare, poate organizez o iesire. Nu depinde de mine. In primul rand, va trebuii sa astept iesirea voastra la Dunare ca sa pot veni si eu. Problema la mine este ca doar in zilele de sambata pot iesi la pescuiala (este cam greu sa plec in cursul saptamanii, dar nu imposibil). Referitor la lipsa de activitate a pestelui, ma depaseste total. Nu am nicio idee, poate vremea asta foarte schimbatoare sa fie de vina, presupun doar.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google