LA PESCUIT ( Pt " Mincinosi " )

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • baltile care le frecventez sunt libere in general de lunea dupa amiaza pana miercurea dimineata
    Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

    Comment


    • ai putea Razvane sa detaliezi umpic pe unde sunt situate.
      eu luni ma duc la o balta pe langa movilita(buzau).
      a fost un prieten recent si a prins ceva ceva , caras la 1 kg 400... etc

      Comment



      • Dupa cum am spus am iesit pe lac sambata, la un gratar cu consoartele. Caldura mare cat cuprinde. Sub salcie se putea sta foarte bine, era chiar placut, in schimb sub umbrela (am una de 3 metri in diametru) parca eram in cuptor. Evident am fost tot la Maioru, la 5 eram pe balta, la 6 si juma aveam aruncate obiectele muncii in apa (nu intrebati de ce, este o intrega istorie, in mare - am uitat painea acasa, sunat colegu care era pe drum, normal nu a gasit deschis la ora aia nimic, pierdut doua forfaturi unu dupa altul cu aceeasi lanseta pana am descoperit buba, sosit colegu, inceput partida in stanga, apoi s-a mutat in dreapta mea, da-mi momeala, da-mi scaun, da-mi .........., etc si punct).
        La ora 8 aveam 2 buc crap la 1 kg scoase, apoi colegu a avut doua trasaturi una dupa alta, prima scapat bucata la mal (cica din vina mea zice el, fara comentarii zic eu) apreciat la 1,5 kg, iar a doua una bucata crap la 1 kg. Pauza pana la 10 cand am mai luat una bucata crap, la fel 1 kg si un caras ratacit. Pauza pana la 12 si juma (cand faceam gratarul) alta buc. de 1,5 kg. Si atat pana seara la 19 si juma cand am strans. Colegu a mai prins un caras. Toti pestii au fost prinsi la pufuleti galbeni cu aroma de miere.
        La plecare ca sa nu fie suparat prea tare, i-am facut cadou un peste colegului (nu de alta dar sa mearga si data viitoare cu mine la pescuit).
        Ca observatie, apa era foarte murdara, nu stiu, tulbure rau de tot.
        Attached Files

        Comment


        • Originally posted by CataFOF View Post
          ai putea Razvane sa detaliezi umpic pe unde sunt situate.
          eu luni ma duc la o balta pe langa movilita(buzau).
          a fost un prieten recent si a prins ceva ceva , caras la 1 kg 400... etc
          mihailesti de buzau (merg cu rezervare)
          fulga - prahova (rezervare)
          dridu - pe gropi (cu permis)
          paulesti- cand vreau sa ma umplu de nervi
          nemti (buzau) - cu rezervare
          butimanu (lac3) - cu relatii

          astea ar fi baltile mai libere la inceput de saptamana
          Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

          Comment


          • se pare ca eu sunt singurul anul acesta care nu a prins nimic...
            Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e
            prost.

            Comment


            • sa anulat mersul la peste la mine

              Comment


              • treaba ta dar pierzi distractia cu tantarii ... )
                Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                Comment


                • Movilita 2
                  Attached Files
                  ubi concordia ibi victoria

                  Comment


                  • Faina captura. Felicitari. Cat a cantarit? Pana acum sunteti campionul de anul acesta, cred eu.

                    Comment


                    • Cantarul (electronic) a indicat 11,96 kg
                      ubi concordia ibi victoria

                      Comment


                      • Am fost la un pescuit pe undeva pe un canal in zona Chiselet aproape de dunare, vreo 80 km de Buc.,nu am avut cine stie ce capturi dar a fost distractiv, per ansamblu am prins cam 2.5-3 kg de caras ca palma, pana la 11.30 cind au venit 50 de vaci sa se adape, si depasit numeric fiind am strans si am plecat, tot incepuse si canicula.
                        Attached Files

                        Comment


                        • salutare ,dragi pescadori pentru cine stie si cine cunoaste canal Dorobantu se prinde peste doar caras si platica

                          Comment


                          • Azi am fost pe Fundulea7.
                            Taxa 50 lei, acces balta -ok, lacul fara crengi sau alte obstacole.
                            S-au prins 4 ciortani si ceva caras, per total 8 kg.
                            Pestele a tras pana la ora 11 dupa care a inceput sa se arate doar prin sarituri spectaculoase.
                            Attached Files
                            real power..... diesel power by

                            Comment


                            • inca o iesire,acum pe un iaz din judetul iasi si a mers bine! pun niste poze pentru a vedea si voi...in total au fost 11.5 kg de peste ..adica idila (teno)6 kg fix si restul crapusorii,carasii si o stiuculita 5.5 kg!
                              Attached Files
                              Last edited by dragos79; 5 September 2011, 11:44.
                              sigpic

                              Comment


                              • ca sa intregesc si eu imaginea despre balta din iasi :
                                Attached Files

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google