Intrebari Si Probleme Medicale

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Bere, bere, bere...
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • #47
      Sofer, sofer, sofer.... Plus ca eu prefer vinul.
      Cel mai lent 1,6 8v

      Comment


      • #48
        Da sigur Cristi: imi dai pm cu greutatea si inaltimea ta, si te indrum cam pe ce sa te axezi atunci cand mananci.

        Comment


        • #49
          Mcdonalds , dormit putine ore pe noapte , la micu de jun 4-5tigari si un litru de cola la pranz mult mcdonalds daca se poate mancat in graba in timp ce conduci , seara inainte de culcare inca 5-6tigari si un cola ca sa fi sigur ca nu dormi , te scoli dai comanda de o pizaa etc...

          sigpic

          Comment


          • #50
            Pt orice fel de problema medicala,inclusiv sexuala (doar pe PM, sau messenger), va stau la dispozitie.
            PS: cei ce au chef de glume, ii rog sa se abtina.
            Multumesc.

            Comment


            • #51
              Bun, de acum in colo cine are chef de glume pe topic, sa se abtina, sau are pauza 1 zi + warn.
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment


              • #52
                Ar fi bine sa profitati de sfaturile bune ale dr Cezar, acum ca sunt gratis, deoarece peste vreo 6 ani (incluzand rezidentiatul) veti plati bani buni pentru o consultatie la dansul la cabinet.

                Profitati si intrebati!
                Doua lucruri sunt infinite universul si prostia...

                Comment


                • #53
                  La membrii clubului poate va face o mica reducere.
                  Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                  Comment


                  • #54
                    Pai de ce pe PM? Fac publice datele mele ca nu mie rusine si poate mai sunt si altii in situatia mea:
                    Inaltime 1,88
                    Greutate 68 de kg(cand am fost recrutat mi-au trecut aia o greutate mai mare ca altfel nu ma puteau lua in armata). Varsta 31 de ani.
                    Nu ma doare stomacul, nu ma simt obosit (doar daca am o zi tampita).
                    Regim alimentar: Dimineata 2 cafele si 6 tigari. La pranz (dupa 14) 2 sandvich-uri si 6 tigari si inca o cafea(i-mi place mult cafeau). Seara un singur fel de mancare stropit cu suc. Nu glumesc asta-i regimul meu.
                    Singura chestie care ma "supara" este ca datorita sedentarismului de la munca obosesc mai repede decat atunci cand faceam mai multa miscare si efort fizic mai mult(s-au atrofiat muschii). Plus ca Loganul mi-a accentuat lipsa de miscare. A si suport frigul mai greu(dar rezist cu mult mai bine la caldurile de peste vara).
                    Marea problema este ca nu prea mie foame nu ca mananc si nu ma ingras.
                    Cel mai lent 1,6 8v

                    Comment


                    • #55
                      Dupa ce fac cabinet ( deja este in program, insa peste ceva ani) toti membrii vor avea reduceri- aveti cuvantul meu.
                      Pt Cristi_LCD: incearca sa faci in asa fel inca cafeaua si tigarile sa le fumezi DUPA ce mananci, caci nicotina asociata cu cofeina creste secretia gastrica determinand la randul ei diferite probleme asociate aparatului digestiv.
                      Masa de dimineata cea ma consistenta trebuie sa fie, aici incluzand 2 oua ( o zi da, alta ba, deci nu in fiecare zi), lactate neaparat, mezeluri sau carne inabusita ori fiarta ( cea fiarta nu e prea gustoasa, deci iti recomand mai mult cea inabusita) si legume. Incearca sa mananci de dimineata treptat din ce in ce mai mult, pana cand depasesti usor nivelul de saturatie ( insa atentie, sa nu fortezi, ca ti se face rau.).
                      Incearca sa nu fumezi pe la orele 11-12 ( pt ca organismul are stilul lui aparte, iar atunci intra in actiune o parte a sistemului nervos vegetativ, si determinca o crestere a aciditatii gastrice)...Deci la aceste ore e bine sa ai o gustare mica (chiar daca nu iti e foame- un sandvis de ex, cu mezel).
                      Daca esti la serviciu putin probabil sa poti lua masa de pranz, dar daca poti, incearca sa pui accent pe carne de porc, dar poti si carne de pui, ori peste. Dupa masa, merge un fruct.
                      Seara incearca sa mananci putin, poti deasemenea o mamaliguta cu branza, sau o tochitura, sau orice altceva, in care sa asociezi proteina animala cu cea vegetala.
                      Daca asta nu da roade, atunci o sa vb si cu un nutritionist, si facem un regim.

                      Comment


                      • #56
                        Stii ca nu pare greu. Ma asteptam la niste chestii mai complicate. Incerc.
                        Multumesc
                        Cel mai lent 1,6 8v

                        Comment


                        • #57
                          Hai sa va spun si eu o cura de slabire.... In 6 saptamani eu am scapat de 13 kg....
                          Primele 2 saptamani se mananca numai carne (inclusiv mezeluri) si legume (fierte, crude, coapte) in cantitati nelimitate..
                          Dupa aceste 2 saptamani urmeaza inca 4 in care se mananca carne, legume, fructe si lactate (nu dietetice)... Se beau 3-4 litri de apa minerala pe zi.... Rezultatele se vad.... Daca exista vreo persoana interesata pot sa mai dau niste sfaturi....

                          Comment


                          • #58
                            Si cand mai slabesti,cu atata carne...
                            Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                            Comment


                            • #59
                              O intrebare: ce putem face pentru a evita sa mai transpiram? Transpir foarte mult pe cap si pe fata.

                              Comment


                              • #60
                                Eh carnea este fiarta sau facuta la gratar! Asa am mincat si eu numa carne de vita,pui si peste fara paste fainoase! Fara sucuri! Fara apa minerala! Doar apa plata,fara cartofi prajiti,apoi din a 2a luna cite 2 oua fierte pe saptamina,si citiva cartofi fierti dar a dat rezultat 25 kg in 3 luni sfatul meu e consultati un nutritionist pt a va face o dieta personalizata
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google