Intrebari Si Probleme Medicale

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ok. incearca cu niste suplimente alimentare de Ca si Mg. Nu e durere inflamatorie.
    Sigur nu te-ai lovit? de cand ai durerile?

    Comment


    • durerile de vreo 2 luni. acum iau calciu tableta eferverscenta 1 dimineata si magnezium eferverscenta 1 seara.Dar cat timp sa iau ? e ok cu astea tablete eferverscente.(alea de le pui in apa si se face suc)
      sigpic #

      Comment


      • cezar ce parere ai despre pastilele de slabit ? eu nu prea am incredere in ele....
        Am primit o mica reteta de la un amic care urmeaza fi doctor " poti consuma carne (pasare, porc, vita, peste) fiarta sau fripta (NU prajita), lactate fermentate (branza, cascaval), 3-4 oua pe saptamana, si chiar si niste mezeluri cat de cat calitative. Nu mai mananci paine, legume, fructe, dulciuri!!! Sucuri numai light!!! "

        Mai ai si tu ceva de adaugat ?

        Mersi anticipat ...dau un suc la vara cand vii la mare

        Comment


        • Pastile de slabit? Doar unele femei de nu le duce capul folosesc asa ceva.
          Exercitiu fizic, ca esti tinerel. La sala cu tine. Paine, legume si fructe trebuie.
          Elimini painea si altele in alte circumstante.
          Pana una alta, fa un sport.

          Comment


          • de sala momentan nu am timp ... dar de o ora de alergat pe zi am timp ...1 km dus - 1 km intors cam de 2 ori fac traseu asta ..adica 4 km in total ...alergare usoara...astept ca sa se mai incalzeasca sa pot sa trag mai tare....

            Comment


            • as dori si eu un sfat mestere. in ultima perioada nu mai dorm. ma pun in pat noaptea dar nu pot sa adorm. ma tot intorc de pe o parte pe alta si adorm abia spre dimineta. simt oboseala dar nu pot sa adorm. munca excesiva nu fac, stresat nu sunt. ce sfat imi dai ?

              si cam de un an jumate genunchiul stang ma cam chinuie. daca nu fac miscare/sport ma injunghie doar cand incerc sa il torsionez un pic intr o pozitie mai grea. azi am jucat ceva fotbal la iarba verde si acum ma doare de imi vine sa lesin. abia mai stau in picioare. din cate imi aduc aminte nu a suferit niciodata lovituri sau traumatisme. help !
              Last edited by alessandro; 20 March 2010, 20:54. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • Spatiu discal L4/5 pensat in dreapta,spatiu L2/3 moderat pensat in stanga.Semne rg de demineralizare difuza.Ce inseamna pensat?si demineralizare difuza?Ma asteapta o operatie?
                Last edited by q_acdc; 6 April 2010, 13:59.
                AC/DC- RIDE ON

                Comment


                • rog sfat

                  Diagnostic Retard psihomotor discret la o fetita de 6.5 luni , cat de ingrijorat sa fiu ?
                  sigpic #

                  Comment


                  • Mometan, nu foarte.
                    Ti-a spus ceva legat de vreo tulburare de spectru autist?
                    Daca ai ceva analize, externari, scaneaza-le si trimite-mi-le pe mail.

                    Comment


                    • iti trimit dupa ce imi repar imprimanta, multumesc
                      sigpic #

                      Comment


                      • am trimis mail , astept un raspuns,parere. multumesc
                        sigpic #

                        Comment


                        • Scuze de deranj!
                          De cateva zile am si eu o mica problema de sanatate. Imi apar pe partile laterale ale abdomenului si pe maini niste bube. La inceput cand apar sunt mici si ma mananca putin iar dupa 10 min se fac mai mari de cca 1cm diametru sau mai mari. Nu au lichid. Sunt plate. De obicei apar seara pe la 23 si pana dimineata dispar de pe corp. Mai apar si ziua cateva dar mai rar si tot asa dupa cateva ore dispar.
                          Alte simptome nu am. Nu ma simt rau, nu am nimic, doar ca apar si dispar aceste bube.
                          Ti-as fi recunoscator daca mi-ai da un sfat ceva.

                          Comment


                          • Cu voia lui Cezar te intreb: Poti asocia mancarimile cu ceva (mancare, medicatie, animale, deodorant)? "Bubele" astea au marginile ingrosate, ce culoare au cand apar, se maresc singure sau dupa scarpinat?

                            Comment


                            • Dupa ce am consultat un dr. mi s-a spus ca as avea urticarie. Mi-a prescris claritine. Am luat si dupa prima pastila au disparut si nu au mai aparut. Acum au trecut doua zile de cand au disparut. Astept sa vedem ce se mai intampla.

                              Comment


                              • Bun, urticaria se cheama cand te manaca pielea si apar bubitele alea si de obicei este un simptom asociat unei alte afectiuni, o alergie de exemplu. De aia am intrebat conditiile in care apare mancarimea, e posibil sa reapara la contactul organismului cu agentul alergen.
                                E bine sa ai Claritin-ul pe langa tine, sanatate!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google