Care soferi va enerveaza cel mai tare?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Daca te bagi in depasire


    Originally posted by Oti View Post
    Exact, min 0.38 a fost cu soferul care m-a enervat. Am amestecat un pic depasirile pentru comparatie. A mers in spatele meu cam 1km, drum liber, a avut timp berechet sa faca ceva. Eu cu motor de 1.2, el cu ceva mai bun. Ori masina nu putea mai mult, ori are probleme cu aprecierea momentelor. A mers la o distanta laterala mica, cred ca juma de metru si s-a bagat in fata mea. Eu am fost obligat sa reduc viteza prin franare. Am dat cateva claxoane si el a facut un semn cu mana. Am taiat sonorul ca sa nu auziti comentarile, eram cu sotia si copilul in spate.
    Depasiri de care spui tu, se intampla frecvent pe drumurile patriei, mai ales când se merge in coloana, pe DE70, Alexandria - Bucuresti si retur.
    Last edited by aris86; 13 February 2016, 22:55. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • Stiu ca se intampla des asa ceva, o patesc prea de multe ori si ma enerveaza. O mica eroare si gata.....vezi threadul cu Tuareg - tentativa ucidere.

      trimis de pe mobil
      „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

      Comment


      • Am citit și cu ww, sa te ferească Dumnezeu de astfel de șicane. Ideea este sa nu răspunzi la provocările lor și sa nu îți pese și ai sa vezi ca șofatul este o placere, dar dacă te gândești la ceva rău, apoi fix lucrul acela se întâmplă. Fiindcă nu m-am considerat perfect, mai am de lucru cu atenția la trecerile de pietoni, sa-i anticipez când este vizibilitatea redusa, indicatoare ascunse, mașini parcate lângă, etc. O zi frumoasa de duminica tuturor!

        Comment


        • Un fim scurt cum era sa fac o nefacuta din neatentie. Ma enerveaza genu asta de soferi care nu semnalizeaza din timp ce vor sa faca.
          „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

          Comment


          • daca si soferii profesionisti au probleme cu "semnalizatu" atunci e grav. ce sa mai zici de tot felul de tute si de inteligenti cu "smarfoane" la ureche ? si se vede dupa cum se circula pe sosele.
            o/____\o
            (i)
            .........

            Comment




            • Nu mai am nimic de comentat...
              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

              Comment


              • Au mai fost cazuri de genul, astia merita permis suspendat/anulat pe viata + o amenda usturatoare + masina confiscata.
                Asta as face celor care merg pe contrasens pe autostrada.
                sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                Comment


                • eu as vrea sa se ancheteze cum si-au luat permisul.
                  o/____\o
                  (i)
                  .........

                  Comment


                  • Exista acte la dosar, ce sa mai ancheteze...alte dovezi ale prostiei candidatului nu exista. Poate la tigani, ca astia nu stiau sa citeasca, dar treceau de sala.

                    Comment


                    • Cei care fac mizerii de genul asta o fac cu buna stiinta , merg pe chestia : "Ca ce domne am mers si eu putin pe contrasens 4 km, ce-am facut asa nasol ? "
                      La care daca este sa se intmpla un accident nu recunosc nimic!! daca mai sunt in viata !!
                      sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                      Comment


                      • A gresit intrarea si n-a observat. Pana sa observe i-a injurat pe toti cei care veneau din sens inver "pe contrasens". Acum cauta iesirea...

                        Comment


                        • A gresit iesirea atunci cand s-a nascut... Trebuia sa se iasa pe alta parte si sa se duca pe conducta.
                          Last edited by vitriol; 1 June 2016, 15:31.
                          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                          Comment


                          • Intalnire de gradul III, din colectia SF Alliens.....https://www.youtube.com/watch?v=2zd-QTMYo1M
                            „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                            Comment


                            • Pai stai putin omule ca tu nu aveai voie sa faci stanga !!! ai linie dubla continua!!! + ca si ala blocheaza intrarea in parcarea aia , sau intersectie !!
                              Last edited by prometheus; 3 June 2016, 11:10.
                              sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                              Comment


                              • Pai bizonul era el ...
                                Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google