Care soferi va enerveaza cel mai tare?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts



  • Ce parere aveti despre asemenea soferi? Adica tu mergi cu viteza legala, plus ca mai era si masina de politie cu radarul, iar altul in spatele tau este nervos ca mergi prea incet dupa mintea lui infecta.Mai si franeaza in fata ta, se da jos la tine ca sa iti dea o lectie, cum ca nu e bine sa mergi legal pe sosele atat timp cat el participa la cursa de la Hungaroring. De ce pana mea nu l-a depasit? Il dureau ochii? Sau poate dibuise radarul iar el nevrand sa incetineasca il luase pe cel care a filmat drept cap de coloana adica "iepure" ca sa-l ia radarul iar el sa treaca vijelios? De aici probabil si ofticarea cocalarului ca iepurele mergea legal.Ce a ajuns Romania. La mana cocalarilor cu cazane de 300 E. Ce rezolvari gasiti in aceasta situatie? Sa iesi sa te bati cu turbatul? Poate ai familie in masina(indeosebi copii).Daca ai un pistol cu bile il poti folosi in legitima aparare in asemenea situatii? Daca nu ai camera video nu cred ca poti motiva folosirea "puscociului".
    Last edited by karlos12; 5 June 2012, 11:59.

    Comment


    • sunt un fan si al trafictube, zilnic mai arunc si cate un ochi acolo, din pacate in fiecare zi dai de cate un prost dasta cu masina scumpa cumparata de tasu, ideal este sa eviti cat poti de mult sa intri in conflict cu el, probabil a avut curaj pustiu ala ca lo fi vazut mai batran, bravo lui ca a evitat, ca eu ma-am gandit daca eram in locu lui cred ca procedam la fel cu toate ca sunt dublu cat ala si ma lua valul de ii mai dadeam una de il mai omoram sau ii rupeam ceva de trebuia sa imi vand casa sa-i dau despagubiri, ceea ce cred ca ar fi bine este ca politia sa poata lua masuri in cazul asta daca sar duce conducatorul auto cu filmarea la ei, pacat ca se procedeaza ca in jungla pe strazile patriei noastre, parca suntem animale....
      In comparatie cu alte state europene unde se merge civilizat, dar nu ma apuc sa fac comparatii acolo mai avem 1000 de ani sa ajungem austria, germania, grecia, nu stiu in alte tari eu decat in tarile astea am umblat si unde imi era rusine pur si simplu sa claxonez sau sa ma uit urat
      Last edited by cata89ro2000; 5 June 2012, 12:34.

      Comment


      • Sezi domol ca in Grecia" i omor.Aia merg c-an jungla,stiu ce spun
        "light up the darkness" Bob Marley

        Comment


        • @mr.K - defapt cred ca esti super ofticat si frustrat de cele 90% de care iti faci griji, care cu toate ca sunt varza, tie iti dau lectii prin trafic...
          Drumuri bune atotstiutorule, lasa-ne pe noi astia amarati in nestiinta noastra si vezi-ti tu de rca-ul tau, ok? Hai pa
          http://www.loganclub.ro/forum/bv_55_wss-t42524p10.html

          Comment


          • @dani, vorba cuiva: sezi domol, bre. Si multumeste ca exista net, forum si ai mai invatat ceva. Nerecunoscatorule!

            Comment


            • p.s. - Te rog sa ma scuzi ca am @ 800.000 de km si niciun accident din vina mea ! Am in schimb 3 accidente cu de-astia de-al de tine si colegele tale care au bonus-malus 4-5, ca n-am mai putut sa-i feresc, atata de meseriasi erau prin trafic !
              http://www.loganclub.ro/forum/bv_55_wss-t42524p10.html

              Comment


              • Am in schimb 3 accidente cu de-astia de-al de tine
                Sa fii sanatos, dar nu cred ca ne cunoastem sa ne facem confidente sau aprecieri. De-alde mine cum, mah?
                Te rog io, canta la alta masa, nu la a mea, ca nu reactionez bine. Eu te-nvat de bine si tu dai cu copita.

                Comment


                • Tot ce am invatat despre soferie si cum sa te feresti de toti meseriasii, sigur NU am invatat pe net. Aici invat doar sa-mi pierd timpul cu unii care stiu sa scrie mai bine decat sa conduca, si la cea mai mica greseala fac din tantar armasar. Vezi ca suntem offtopic...

                  Nu dau cu nici o copita si nici cu altceva, si chiar de-as fi gresit cu ceva n-am nevoie de mistoul tau.
                  Eu am scris doar ce stiu, din proprie experienta, si daca s-a schimbat ceva intre timp imi cer scuze ca n-am avut niciun accident de vreo 4 ani ca sa vad pe pielea mea celebrul bonus malus.
                  O zi buna !
                  Last edited by dani55wss; 5 June 2012, 15:39. Reason: Automerged Doublepost
                  http://www.loganclub.ro/forum/bv_55_wss-t42524p10.html

                  Comment


                  • Habar n-am cata soferie stii (vad ca tu stii despre mine, probabil imi stii si numarul la pantofi ). Dar probabil ca esti unul din aia care pe drum se cred mai buni ca altii, deci ceilalti trebuie sa mearga prin sant, cand trec ei.
                    Pune afis pe masina cu 800.000 km, sa te poti lauda la cat mai multa lume.

                    Comment


                    • Si daca reactionezi asa si in trafic, cum vad ca faci pe net, adica la cea mai mica si nevinovata greseala sari in sus 2 metri, inseamna ca pe undeva in paginile acestui topic e posibil sa se fi scris si de tine... !
                      http://www.loganclub.ro/forum/bv_55_wss-t42524p10.html

                      Comment


                      • Probabil ca nu! As vrea ca toata lumea sa fie civilizata in trafic macar la nivelul la care incerc sa fiu eu si ma declar multumit.

                        Comment


                        • Nu ma laud deloc cu km, sunt sigur ca mai am de invatat inca, si nu ma cred mai bun decat nimeni, n-am bagat pe nimeni in sant, ba din contra m-au bagat altii... iti spuneam doar ca sa iti faci o idee... sa nu crezi ca vorbesti cu vreunul cu carnet luat alalta-ieri si pe pile !
                          http://www.loganclub.ro/forum/bv_55_wss-t42524p10.html

                          Comment


                          • Daca ma intreaba cineva, sincer nu stiu exact cati km am, era o vreme cand tineam evidenta km parcursi cu toate masinile cu care mergeam, de la o vreme fac doar aproximari.
                            Nu-mi aduc aminte sa fi dat pe cineva in sant, deci cade ipoteza ta ca cei de-alde mine te-au zburat in sant.

                            Comment


                            • Si eu as vrea multe, printre care sosele cu macar 2 benzi... nici nu indraznesc sa ma gandesc la 3... Si asta e unul din motivele pt care nu poti ocoli toti retarzii, ca n-ai pe unde !
                              Civilizati in trafic ? Mai avem ani lumina pana la momentul ala, cu toate ca unii dintre noi ne straduim din rasputeri !

                              Ce sa vezi ! Nici eu n-am dat pe nimeni jos de pe sosea ! Deci si viceversa e valabila !
                              Last edited by dani55wss; 5 June 2012, 16:08. Reason: Automerged Doublepost
                              http://www.loganclub.ro/forum/bv_55_wss-t42524p10.html

                              Comment


                              • Pe mine ma enerveaza aia care se enerveaza
                                "light up the darkness" Bob Marley

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google