Care soferi va enerveaza cel mai tare?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu n-as vrea sa-l vad fara carnet, ca nu ma incanta deloc sa fac rau altuia, mai greseste omu'... As vrea sa ne intelegem cumva, dar daca chiar nu se poate ar mai fi ceva metode...
    http://www.loganclub.ro/forum/bv_55_wss-t42524p10.html

    Comment


    • El ramane fara permis si tu iti faci masina pe asigurarea lui.

      Sau... el ramane cu permisul (pentru ca esti tu baiat bun) si tu iti faci masina pe banii tai, sau pe poltita ta de casco.
      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

      Comment


      • Pai daca aveam casco imi mai bateam capu' pe aici ?! O scot eu la capat cu ala. Apropo, suntem putin cam offtopic...

        Si ca sa revin la topic, imi mentin parerea despre motociclisti, sunt cei mai periculosi elementi de pe strada, alaturi de tir-isti. Ieri am vazut unul care s-a intalnit cu un aveo si care nu cred ca a supravietuit la cum arata, si acum o ora altul care s-a ''mulat'' pe un logan de taxi. Cu toate ca taxiul n-a acordat prioritate in giratoriu martorii ziceau ca nu avea lumini biker-ul si mai era si ''parfumat''...

        Deci, beliti bine ochii, ca daca nu beliti ...
        http://www.loganclub.ro/forum/bv_55_wss-t42524p10.html

        Comment


        • Weekend+ziua de luni: inca 3 pietoni luati cu fulgi cu tot pe zebra, in Iasi.
          Probabil ca e o problema generala in tara, iar pedepsele sunt mult prea mici si le mai dau si cu suspendare. Tara de rahat, in USA te-ar tara prin tribunale pana cand ai ramane fara un dolar in cont si fara casa, sa platesti spitalizari, despagubiri morale etc.

          Comment


          • Pietonii sunt vinovati! Nu au educatie rutiera. Daca se uitau atent, vedeau ca vin zimbrii...(cititi-o ca pe o ironie amara)
            Si eu cand ziceam mai sus ca acord prioritate unor copii (chiar de pe sensul opus mie) am fost contrat, ca este exagerat gestul. Repet: copiii sunt imprevizibili, alearga si 2-3 secunde intarziere in balanta cu viata unor prichindei...ce o fi mai presus?
            Am patit odata, in calitate de pieton, sa pun piciorul pe zebra, m-am oprit ca venea zimbreasa (era o femeie) si claxona enervata (mai facea si gesturi in masina) ca treceam pe acolo...
            Un coleg de servici mi-a zis: de ce nu te-ai aruncat pe capota (avea viteza mica)?
            Atunci sa fi vazut show! Cam dilimache omul meu, dar...nu e rea ideea
            Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

            Comment


            • 77sky, mi-ai luat vorba din tastatura

              Comment


              • S-a intamplat de multe ori sa ma ia la tinta ca pe popice, fix pe zebra. Odata era un autobuz, asa ca nu mergea faza cu aruncatul pe capota.

                O caramida in luneta aluia care n-a acordat prioritate ar rezolva problema, doar ca nu port dupa mine asa ceva. As declara ca m-am emotionat asa tare cand nu mi-a acordat prioritate si era sa ma calce, incat am scapat pietroiul.

                Comment


                • Aia cu scuterele mi se pare adevarate pericole. Intr-o zi a venit unul prin dreapta mea(tocmai plecasem de la o trecere de pietoni) si a facut stanga. Bafta lui ca l-am vazut cu coada ochiului si am luat piciorul de pe acceleratie. Daca-l atingeam il dadeam de asfalt si nu stiu daca scapa. Viteza avea (vreo 50 la ora), casca ioc.

                  Comment


                  • Aia cu scutere nu-s soferi.
                    Sunt niste sinucigasi, ce sa ceri de la ei cand nu cunosc reguli elementare de circulatie?

                    Comment


                    • Imbucurator este faptul ca merg fara casca ! In ritmul asta in scurt timp vor fi pe cale de disparitie, deci strazile mai goale... ! Cretini frate ! Ii doare-n cot de viata lor, noua ar trebui sa ne pese ? Sau mai mult ii ferim ca sa ne scutim de procese, declaratii, etc... ??
                      http://www.loganclub.ro/forum/bv_55_wss-t42524p10.html

                      Comment


                      • Nu isi face politia datoria altfel i-ar stopa. Si cei cu masini cu numere straine, cu toate geamurile coborate ascultand manele la fel ar trebui opriti, sigur nu sunt in regula cu actele.

                        Comment


                        • Sa vezi distractie cand scuterul iti traverseaza prin fata pe un drum pe care ai prioritate de raschetezi asfaltul in frana. Si tot el te injura.

                          @dani55wss : sunt motociclisti si motociclisti. Aia cu motociclete sport si cu tobele scoase imi vine sa-i strang de gat si ca sofer si ca pieton. Cei cu motociclete din acelea tip choper pe care personal nu i-am vazut incalcand regulile de circulatie nu ma deranjeaza.
                          Last edited by Cristi_LCD; 12 June 2012, 16:20. Reason: Automerged Doublepost
                          Cel mai lent 1,6 8v

                          Comment


                          • daa..ca aia cu choperele nu fac galagie

                            Comment


                            • Observ ca unii au fixuri cu o anumita categorie de participanti la trafic (femei, tiristi sau motoclisti) si stateam sa ma intreb asa, cam cat de lejer trebuie sa ai creierul incat sa nu-ti pui intrebari cand auzi niste clisee d-astea ordinare, clisee care si-au pierdut de mult fondul si a ramas doar forma.
                              Altii au trecut la varianta extrema, in sensul ca stateam ca omu' la semafor asteptand culoarea verde, pe banda mea si se trezeste unu' sa ma injure pentru simplul motiv ca nu eram ca toata lumea pe 4 roti, ci pe doua. Mai intelegeam daca ma strecuram printre masini, daca terceam pe langa el cu 200, dar asa...
                              Un prieten mergea pe o zona mai aglomerata din oras si a venit unu' si i-a dat un picior in motor dupa care l-a injurat "... de motociclisti". bai, deci fara absolut niciun motiv. Din pacate pentru el, prietenul asta al meu a facut "dăcât" box vreo 15 ani si dintr-o bucata in gura, cu manusa cu protectii, i-a zburat aluia vreo 3 dinti.
                              Comportamentul asta fixat pe o anumita categorie ii face pe unii sa se aprinda indiferent daca celalat a facut ceva sau nu, daca se incadreaza in șablonul din mintea lor bonlava, te trezesti ca nu mai poti sa mergi pe strada ca sunt unii care nu sunt in stare sa faca niste diferente simple.
                              Cand mai spuneti ca ceva va enerveaza, puteti spune "ma enerveaza motocilcistii care nu semnalizeaza, sau tiristii care nu dau prioritate, sau femeile care nu se asigura in oglinzi" nu "ma enerveaza tiristii si femeile la volan". Nu poti baga toate femeile sau toti tiristii intr-o oala daca nu cumva esti statistician sa vii cu grafice si procente, pentru ca asta ii face pe gibonii cu creierul cat o nuca, sa inteleaga ca TOTI tiristii sau toti motocilcistii sunt asa.
                              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                              Comment


                              • @vitriol - daca te uiti ceva posturi mai inapoi am scris ceva de genul... ''maxim respect pt bikerii si tiristii care merg legal'', si intre timp NU mi s-a schimbat parerea ! Adica, ma refeream la motociclistii care NU o ard in 200+ prin oras, care NU se baga printre masini la semafor si te mai si injura ''ca de ce nu-i faci loc'' (eu le fac loc daca pot indiferent de situatie), tiristii care merg cu 120 sau stau unul in fundul celuilalt incat sa nu poti depasi decat daca ai vreun ferrari, si alte faze de genul asta.
                                Chiar nu sunt ala care-i baga pe toti in aceiasi oala.
                                Bafta !
                                http://www.loganclub.ro/forum/bv_55_wss-t42524p10.html

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google