Care soferi va enerveaza cel mai tare?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by ionut.stavar View Post
    Eu sambata in localitate,60 km/h mai mult nu merg nu am de ce,in fata mea trei masini parcate pe carosabil,din fata venea alta,eu pun semnal stanga incetinesc pana aproape de oprire trece nenea care venea din sens opus ma angajez in depasire cand vine un dobitoc cu o skoda drept in fundul meu claxonand(nr de Bucuresti).Deja aveam draci din alta problema,m-am enervat,inca aveam viteza destul de mica dupa depasirea celor trei masini stationate ii pun trei frane una dupa alta el se baga in depasire dar merge paralel cu mine sa vada cu cine are de a face,in momentul ala ii dau blana,nu m-a putut depasi,a trebuit sa treaca inapoi in fundu meu deja venea alta masina de pe contrasens,pana am intrat pe strada mea l-am tinut numai in spatele meu.
    Dupa isprava asta, te simti mandru de tine? Cu ce crezi ca esti mai bun ca el?
    If it ain't broke, don't fix it!

    Comment


    • mie nu-mi place ideea cand nu lasi pe cineva sa te depaseasca...si eu ma intorceam spre casa de la alba undeva este un drum drept de vreo 2-3 km...Aveam cam 90 km/h si intru in depasire semnalizez si cand ajung in drept cu clio-u ala o calca...eu dupa el pana pe la 155 km/h dupa nu-l mai ducea masinuta;)) il depasesc dupa incetinesc la 100 si merg normal...ala dupa vene cu 70 km/h a avut chef de putina joaca...si inainte sa intru in depasire tot incet mergea Alt drum,alta intamplare in acelasi loc. In fata mea 2 masini de MS. Un nissan si un audi... audi-u mergea pe mijlocul drumului, am incercat sa-l depasesc claxonez scurt nici nu-i pasa mai claxonez de cateva ori la fel...(mergeau si incet) M-am dus in spatele lui pe contrasens claxonz...intrun tarziu se fereste , il depasesc si culmea dupa statea pe banda lui! Eu chiar nu ii pot intelege pe unii oameni!
      MY CLA

      Comment


      • Sper ca l-am invatat pentru ce se foloseste claxonul,probabil se credea in Bucuresti baiatul.Sa zica mersi ca nu si-a luat o caramida in parbriz
        "light up the darkness" Bob Marley

        Comment


        • @ionut.stavar

          Lasa-ma ca nici in alte parti nu sunt mai breji. Peste tot sunt berbeci. Ce sa-i faci unuia care taie toate benzile intr-un giratoriu? Sa intri in el ? Eu zic ca mai bine un claxon poate ii vine mintea la cap imbecilului.
          Trebuia sa lasi imbecilul sa treaca cand puteai si sa se tot duca. Pacat de neuronii tai.

          PS Am patit chiar ieri o faza similara cu a ta doar ca eu depaseam o caruta si eram aproape iesit din localitate (mai aveam vreo 200 m pana la semnul de iesire). Dupa l-am lasat pe berbec sa se duca.
          Last edited by Bodanel; 10 July 2012, 10:28.

          Comment


          • Originally posted by ionut.stavar View Post
            Eu sambata in localitate,60 km/h mai mult nu merg nu am de ce,in fata mea trei masini parcate pe carosabil,din fata venea alta,eu pun semnal stanga incetinesc pana aproape de oprire trece nenea care venea din sens opus ma angajez in depasire cand vine un dobitoc cu o skoda drept in fundul meu claxonand(nr de Bucuresti).Deja aveam draci din alta problema,m-am enervat,inca aveam viteza destul de mica dupa depasirea celor trei masini stationate ii pun trei frane una dupa alta el se baga in depasire dar merge paralel cu mine sa vada cu cine are de a face,in momentul ala ii dau blana,nu m-a putut depasi,a trebuit sa treaca inapoi in fundu meu deja venea alta masina de pe contrasens,pana am intrat pe strada mea l-am tinut numai in spatele meu.
            Cam cat de frustrat trebuie sa fii ca sa faci asa ceva? Sau cat de mica ar trebui s-o ai? Sau... cam cat de tare te-au abuzat ai tai in copilarie? Nu ti-au cumparat jucarii?
            Prietene, si daca te-a claxonat, ce? Eu imi iau flash-uri si claxoane de fiecare data cand merg incet pe drumuri accidentate (dupa ce mi-am lasat masina jos), dar niciodata nu mi-a venit sa fac ce ai facut tu.
            Cred ca ti-ai ales gresit modelul in viata ca sa faci asa ceva si anume, modelul gibonului, al un jeg de societate, al unui infect.
            Te-ai ganidt vreo secunda ce s-ar fi intamplat daca ala te-ar fi lovit din spate si ti-ar fi pus pe masa un RCA de la Carpatica? Atunci sa vezi jmecherie cand stai cu masina in service vreo 2-3 luni, asa.

            Originally posted by ionut.stavar View Post
            Sper ca l-am invatat pentru ce se foloseste claxonul,probabil se credea in Bucuresti baiatul.Sa zica mersi ca nu si-a luat o caramida in parbriz
            Daca aveai sange in instalatie, te-ai fi dat jos si l-ai fi smardoit pe ala sau i-ai fi aruncat o caramida in parbriz, dar asa, cu texte ca "sa zica merci..." ramai un frustrat, asa cum am zis si mai sus.

            P.S. Nu stiu cum dracu' faceti de nu va intanliti voi doi in trafic (tu si cu @adyshor). Chiar m-ar face fericit, pentru doua secunde, sa vad urmarile.
            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

            Comment


            • De aia nu aveti curaj sa intrati cu masina in capitala si o lasati pe la intrari....stiu multi "soferi" care fac asta In Bucuresti se CONDUCE!! Aici trebuie skill

              Comment


              • skillu ca skillu dar ce te faci daca nu stii unde trebuie sa mergi si nu ai nici gps?o data am fost cu cineva care era stabilit in Bucuresti de 10 ani de zile si tot nu stia pe unde trebuie sa mergem.la mine aici am cunostinte care nu stiu nici unde stau.in Buccuresti este un fel de haos organizat.
                Last edited by margelatu; 11 July 2012, 07:33.
                Welcome to the Club, We Have Jackets !

                Comment


                • Stai linistit ca sunt multi nascuti in Bucuresti care nu au habar nici strictul necesar

                  Comment


                  • Margelatule lasa-ma ca in Roman la intrare in giratoriul ala facut special pentru bajetii de la kaufland am vazut o gramada de "profesionisti". Ca un cur e facut. Multi si-o fura si fac greseli acolo desi ei nu sunt chiar soferi prosti.

                    Comment


                    • Bai nenea Vitriol matale sa iti vezi de strachina ta nu imi lustrui mie tacamurile,stresatule.Idiotul ala trebuia sa aiba rabdare sa depasesc eu si pe urma el,nici macar nu a pus semnal,probabil ca ar fi dorit sa intru in sant sa ii fac loc sa treaca sau sa fac o saritura peste masinile alea,se grabea tare de tot baiatu ca mai toti astia de Bucuresti,a vazut nr de IL si o fi zis ia sa ma bag eu in curul astuia sa ii trag cateva claxoane.I-am dat o lectie in sensul ca nerabdarea se plateste.Daca era baiat civilizat avea rabdare si nu pierdea mai mult timp cu mine decat cu graba lui,acum nu aveam ce scrie.Si am casco
                      "light up the darkness" Bob Marley

                      Comment


                      • @ionut.stavar , prietene tu nu il cunosti personal pe vitriol , este cea mai pasiva persoana ever , nu are nici cea mai mica treaba cu stresu' , pe romaneste ''i se rupe''

                        Tu o sa fii cel care o sa iti crape o vena de nervi/stres intr-o zi.
                        Fara Semnatura.

                        Comment


                        • Originally posted by Bodanel View Post
                          Margelatule lasa-ma ca in Roman la intrare in giratoriul ala facut special pentru bajetii de la kaufland am vazut o gramada de "profesionisti". Ca un cur e facut. Multi si-o fura si fac greseli acolo desi ei nu sunt chiar soferi prosti.
                          pai ce?parca l-am facut eu.e facut de primarie sa dea bine la public.legat de functionalitate daca nu esti din zona "deraiezi "usor de la traseu.nu stii unde te duci si nu stii de unde ai venit.intersectia aia e si monitorizata cu 2 camere de alea destepte care vad pana in celalat sens giratoriu de peste pod.prima data am patit si eu o rusine ca nu stiam pe unde s"o apuc.
                          Welcome to the Club, We Have Jackets !

                          Comment


                          • Lasa bre ca nu stiai pe unde sa o apuci. Nu te-ai incadrat bine mai mergi odata. Dar aia care se razgandesc si taie toate benzile ca primarul, fara semnal? Eu am crescut acolo si cand am facut prima data giratoriul ala m-a durut capul o saptamana. Oare ce masa filmeaza camerele alea ?

                            P.S. Cat se vehiculeaza ca a fost spaga pt. giratoriul ala ?

                            Comment


                            • Originally posted by ionut.stavar View Post
                              Bai nenea Vitriol matale sa iti vezi de strachina ta nu imi lustrui mie tacamurile,stresatule.
                              Nu lustriesc, bre, nimic, stai linistit. Avand in vedere titlul thread-ului, n-am facut decat sa-mi expun punctul de vedere si anume: ca ma enerveaza comportametul asta de meltean, pe care l-ai descris tu.

                              P.S. Ma enerveaza in sensul ca-l dezaprob, nu ca mi-ar creste tensiunea sau ceva (cum bine a zis colegul @Carmelo ).
                              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                              Comment


                              • Originally posted by PCH View Post
                                De aia nu aveti curaj sa intrati cu masina in capitala si o lasati pe la intrari....stiu multi "soferi" care fac asta In Bucuresti se CONDUCE!! Aici trebuie skill
                                Problema e ca unii dintre concetatenii tai considera ca skill=nesimtire ;)
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google