Survival Car Kit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    @kojac: airsoft, nu pistol. Nu stiu cati au permis de arma. Plus ca n-ai voie sa o scoti in public. E omplicat tare.

    @l3on: il depaseai frumos si suna-i la politie.
    Mai bine iti sparge un far si nu-l lovesti, decat sa o faci.
    Iata de ce:
    El te ataca - creeaza daune masinii - tu il caftesti -> amandoi dosar penal
    El te ataca - creeaza daune - tu stai limistit -> el dosar penal -> isi poate pierde postul daca se fac presiunile corepunzatoare, si isi cam strica viata.
    Deci, cine e mai castigat?
    Eu ca i-am tras una unei maimute? Sau maimuta ce se duce la fund?


    "Smecheria" nu este sa te lupti ca boul cu agresorul ci sa-i strici viata agresorului. Atunci se vede cine are corhones, si cine nu.

    Comment


    • #32
      Nu aveam pe unde sa-l ocolesc si nici sa ma intorc din drum. De ce sa imi faca dosar daca eram in legitima aparare si cu martori? Nu-l loveam fara sa ma loveasca el primul.

      Comment


      • #33
        Legitima aparare e la americani. La noi e mai greu de demonstrat. E clar ca n-ai trecut prin asa ceva, pt ca altfel am vb aceeasi limba.
        Pana sa demonstrezi ca erai in legitima aparare, trece baba cu colacii.
        Doar daca el are vreun pistol, altfel legislatia actuala te pune pe acelasi nivel cu agresorul.

        Cel mai bine sezi cuminte in masina si suni la 112. Daca iti sparge geamul sau scoate vreun pistol, il alergi cu masina.
        Astfel, se vede foarte clar cine a fost agresatul si cine nu.
        Altfel, demonstreaza tu cine a agresat pe cine.
        Cu ce martori? Cei din masina? Poate cei de pe strada ce stau pasivi si se uita? Poate vine si el cu 2-3 martori, ca doar se practica. Ce faci atunci?
        te vezi si cu masina stricata, si cu dosar penal si cu o sugere la locul de munca.

        Comment

        Working...
        X
        Anulare DPF
        Politica de Securitate Google