Stiri auto de tot felul

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ce vrei sa spui ? ca nu polueaza mai mult un lighean dci ?! polueaza.
    nu cred ca intereseaza pe cineva cat polueaza in laborator.
    dar nici n-ar trebui sa ne intereseze astea. mi-as lua cel mai poluant motor.
    marea poluare vine din alte parti. si oricum, lumea se va autodistruge inainte de a o face poluarea.
    poluarea pentru romani e un lucru bun, ca vom face turism la mare vreo 6 luni pe an.

    Comment


    • Pai da dar in alea 6 luni s-ar putea sa nu mai putem nici sa respiram de la prea multa caldura.

      Frumusel Acest Fiat Tipo , dar la interior cel putin bordul nu prea le-a reusit.
      Fiat mizează pe un nou sedan compact care-i ia locul lui Linea pe piață. Noul Fiat Tipo se luptă pe piață cu Renault Fluence, Peugeot 301, Skoda Rapid și Hyundai Elantra.
      sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

      Comment


      • ba mie mi se pare a fi foarte ok

        un mix de fiat 500x de la gurile centrale de ventilatie in jos, cu ceva accente de inspiratie audi a8 partea care imita aluminiul de sub gurile centrale de ventialtie care inglobeaza acele butoane iar ceasurile de bord sunt frumusele, in genul celor de la jeep renegade

        scaune cu sustinere laterala mai buna. o astept la test drive sa vedem cum se simte si se conduce pe viu

        mie mi s-a mai pus pata si pe un jeep renegade, versiunea ”cheala”, cea de 19 mii de euro cu motor 1.6 16v e-torq 110 cai

        arata mai bine si cred ca e peste duster
        http://www.communitychrysler.com | 855-533-7163 Located at:Community Chrysler555 State Rd. 37 S.Martinsville, INLess than a 30 minute drive from Plainfield...


        asa arata versiunea cea mai accesibila a lui renegade, eu zic ca e f bine; ai tot ce iti trebuie in standard


        estetic n-ai ce sa-i reprosezi fiatului tipo
        En este video os hago una review en profundidad del Fiat Tipo Sedan 1.6 MultiJet 120cv Opening Edition Plus 2016. Interiores, exterior, sonido del motor, ......


        e peste logan din toate pct-ele de vedere, nici macar nu-l concureaza, sunt din clase diferite
        Last edited by cristi....; 15 February 2016, 23:05.

        Comment


        • Gusturile nu se discuta doar imi expun opinia mea in legatura cu Renegade:
          - Prea colturos
          - Senzatie de ieftin gen gama Low Cost unde se afla si Logan2
          - Interior care nu straluceste cu nimic cel putin in versiunile chele.
          sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

          Comment


          • eh, zic sa trecem la ceva mai serios

            test cu cel mai frumos, elegant, business class renault din toate timpurile

            Am fost în Italia pentru a conduce noul Renault Talisman, cel mai luxos model din gama actuală. Și foarte probabil cel mai luxos Renault din toate timpurile....



            mie imi place renegade pt ca e colturos, are protectii de plastic de jur imprejur (nu mai injur iarna când imi arunca rotile antiderapantele peste tot prin caroserie), scaune confortabile, suspensie tapana, motor simplu si fiabil (benzina aspirat), usor de intretinut; adica cam tot ce imi doresc eu de la o masina, siguranta

            nu in ultimul rand designul, nici interiorul nu-mi displace. la versiunea europeana in loc de acel sistem basic, cu display mic, capeti un display de 5 inci, mai mare

            si, in sfarsit, o masina asa cum trebuie sa fie si sa arate o masina in anii 2016

            sa ne delectam retinele cu noul E

            Hello and Welcome to Alaatin61! YouTube's collection of automotive variety! In today's video, we'll take an up close and in depth look at the New 2016 Merced...
            Last edited by cristi....; 15 February 2016, 23:15.

            Comment


            • Destul de original Renegade. Doar ca, la ce garda la sol are, nu-l vad iesind de pe sosea.
              Deci comparatia cu Duster pica.

              Comment


              • uite test si cu jeep renegade

                Eram deja impresionați de personalitatea puternică și de designul lui Jeep Renegade. După ce am făcut și test drive Jeep Renegade ne-a convins că știe și off...


                jeep practica reduceri iar preturile sunt mai mici decat cele mentionate: 19 mii pt versiunea aspirata 1.6 110 cai, 19 mii pt 1.4 multiair 2 140 de cai, aprox 21 de mii pt versiunea longitude 1.4 140 de cai, mai bine echipata la interior

                * 20 de mii pt 1.4 140 pardon, cu echipare de baza

                Hello everyone! Today's video will be about the UK-spec 2015 Fiat 500X five door crossover with the 1.4 litre MultiAir II engine producing 138hp/140PS and 2...


                nici fiat 500x nu e rau deloc; am stat intr-una la portile deschise si e foarte tare, are niste scaune foarte confortabile, iar ambianta din interior si feelingul per total e foarte ok; nu mai are nici o legatura cu ce era fiat in trecut

                insa când am vazut pretul... 29 de mii de euro, mi s-a parut cam piperat; dar una de 20 de mii zic ca e o oferta interesanta
                Last edited by cristi....; 15 February 2016, 23:47. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • uite test si cu jeep renegade

                  https://www.youtube.com/watch?v=pCTdKbqYA88
                  Teste pe drumuri pietruite si uscate, drumuri de pamant uscate, drumuri asfaltate, un paraias traversat printr-un vad de o palma adancime, cu pietris pe fund...
                  Un singur santulet de trecut.
                  Pai ma scuzi, asta face pana si Loganul.

                  Am vazut cum la prima panta mai marisoara, Renegade n-a mai plecat de pe loc. Si era uscat pe jos.

                  Comment



                  • si la asta ii gasesti nod in papura?

                    pai cu multi terrain select ii da fum dusterului

                    n-o fi gasit un traseu mai de doamne ajuta, dar masina poate

                    oricum, masina e mai mult de oras, nu de offroad, asa cum sunt facute majoritatea suvurilor, sa ruleze in mediul urban nu in alte medii

                    pt offroad iti cumperi versiunea trailhawk care e special echipata pt offroad din fabrica, cu reductor, diferentiale blocabile etc , dai 35 de mii pe ea si gata

                    Am testat în off-road cel mai mic Jeep din gama actuală. https://www.masinicugiurgeasibratu.ro


                    uite un test facut mai bine, tot de romani )

                    si in offroad

                    During a 2015 Jeep Renegade media event this week in Hollister, California, we had a chance to ride along with Jeep Brand Director of Product Marketing, Jim ...


                    pt offroad exista o singura masina capabila de asa ceva, din pct meu de vedere, si asta e ford f150 raptor; restu sunt niste bazaconii

                    Ford wasn't expecting to sell many copies of the F-150 SVT Raptor when the souped-up pickup was introduced for the 2010 model year, but the truck's combinati...


                    in alta ordine de idei, scaunul care se parcheaza singur sub birou



                    si seat ATECA, primu suv seat

                    Automarket a asistat la dezvăluirea oficială a noului Seat Ateca, primul SUV din istoria mărcii spaniole. Evenimentul a avut loc la Barcelona.
                    Last edited by cristi....; 16 February 2016, 13:42. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • si la asta ii gasesti nod in papura?
                      Nu bre, am zis chiar ca-mi place.
                      Dar n-are treaba cu terenul accidentat, dovada e clipul pus de tine.
                      Destul de original Renegade.

                      Comment


                      • oricum, iti da o anumita libertate fata de restu masinilor

                        merge de un softroad

                        offroad pot sa zic ca am facut si cu loganul, in 2009 pe transalpina când era in santier dar n-am stiut ca e interzis sa intri, oricum, nu eram numai eu pe santier ci mai erau vreo 30 de masini pe langa mine, impreuna cu buldozere, basculante etc, drumuri foarte inguste; pura prostie din partea mea sa merg pe acolo atunci )

                        important e ca am iesit din belea fara prea mari pagube, doar scutul ”masat” de un damb pe pamant

                        3cm in plus sa fi avut la garda (parca 16cm e la logan) si ar fi fost perfect, deci 21 de cm eu zic ca e o garda f ok pt un ”suv”

                        in plus, are consolele scurte, deci in ajuta pe renegade asta la unghiul de atac si degajare

                        ce imi place f mult la renegade tine de partea frontala si de power domul de pe capota are un design foarte ...masculin
                        Last edited by cristi....; 16 February 2016, 14:30.

                        Comment


                        • trailhawk care e special echipata pt offroad din fabrica, cu reductor, diferentiale blocabile etc , dai 35 de mii pe ea si gata
                          Cu versiunea asta am vazut ca merge si la off road.

                          Doar ca la 35 mii de euro, iei un Pathfinder varianta de baza care sigur face fata mai bine.
                          Sau un X TRail full.

                          Comment


                          • da, ai dreptate, in versiunile de top, atat dpdv al motorizarii (2.0 disel 170 de cai) cat si transmisiei (automata in 9 trepte), pretul e cam...piperat adica te duce la 35 de mii sau usor peste

                            dar, versiunea entry level, 1.6 e-torq, 110 cai, garnisita cu dotari decente si de bun simt atat ca siguranta cat si dpdv al confortului, la aprox 18 mii eu zic ca e o varianta interesanta fata de un duster de ex, daca iti doresti altceva

                            mie imi place maxim si mi se pare altceva fata de ce ofera dacia a.i dpmdv merita pretul pt versiunea de baza




                            si, mai important, sa nu uitam ca a obtinut 5 stele la euroncap

                            Frontal Impact takes place at 64 Km/h, 40% of the width of the car striking a deformable barrier. In the side impact, a mobile deformable barrier impacts the...


                            ceea ce nu putem spune acelasi lucru despre dacia

                            Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.
                            Last edited by cristi....; 16 February 2016, 14:44.

                            Comment


                            • Duster este Serif la capabilitatile offroad care le ofera in acel pret.
                              sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                              Comment


                              • Duster e serif la pret. Si atat. Garda la sol si greutatea mica + cativa talpa grea au facut sa para ca e mare scula pe offroad. Nu e. Nu o sa vedeti un test de offroad cu dusterul in care o sa faca incrucisare de punti. Nu are cu ce.
                                Iar renegade nu stiu ce si unde ati citit de diferentiale si reductor dar eu zic sa mai citit. Active Drive Low e la cutia automata si doar blocheaza 50:50 fata cu spate (fix ca la duster) si forteaza cutia sa ramana in treapta 1. Iar garda la sol e doar din anvelope urcata la 21cm.
                                Masini de soft, nu mai visati aiurea. Unde urca un offroader adevarat cu reductor si 3 difuri blocante la buton dusterul urca doar cu liftul. Voi bagati loganul asta inaltat in aceeasi oala? Nu mai credeti toate vrajelile din reclame. Eu unul nu as sacrifica siguranta pe sosea pentru iluzia ca "oriunde, oricand".

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google