Buget 16,000 EUR- Caut Masina

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    De la un Saab care n-a mai fost de vanzare a inceput totul.
    Faina masina, Doar carligul ala nu-mi place, multi nordici au rulote.

    Comment


    • #77
      Mai bine o insignia, ca e aceeasi masina.
      Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

      Comment


      • #78
        O fi aceiasi platforma dar ca linii estetice e mult mai frumos saab'ul.

        Oricum e o chestie de gusturi, eu as allege saab'ul in defavoarea insiginiei ( Nu am condus/ fost pasager in niciuna)

        Comment


        • #79
          Poti cauta si aici. Masini ce au fost in leasing. Sub 100k km preturile sunt marisoare.

          Au si limba romana, nu stiu daca a ramas selectata.

          Comment


          • #80
            Cu Honda Civic Sedane am cochetat inca de acum cateva luni...la 15k eur masina noua cu xenon incalzire scaune etc...imbatabil. Din pacate sedan la interior nu are nicio legatura cu hb ul.Plastic tare peste tot, scaune de cacao... Dc avea interiorul hb ului de mult era in fata blocului la mine . Pana in 20k nu prea am ce sa cumpar ca sa fie cu mult peste ce am acum...si nu ar mai exista motiv sa o schimb pe actuala. Pn si Octavia noua e pe la 23k
            Saab 9-5 Aero

            Comment


            • #81
              Ce zici de un Ford C-Max?
              sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

              Comment


              • #82
                Renault Koleos 2.0 dCi 4x4 is the car for you

                Renault Koleos 2.0 dCi gasesti cu 13000 de euro in Germania si are sub 100 000 de km

                Motorul are 150 de cp sau 175 de cp in unele variante

                Este o masina subevaluata de multi din cauza designului, dar e destul de fiabila si gasesti multe modele bine echipate.

                Tatal unui coleg are asa ceva si e foarte multumit. El a dat vreo 11 000 de eur si masina era brici.

                Uite una mai dotata - xenon, piele etc - versiunea facelift cu design mai omenos
                Last edited by stolniceanulucian; 16 October 2015, 18:49.
                Logan GPL 1.4

                Comment


                • #83
                  Originally posted by einstein1984 View Post
                  pentru ca e o masina asa de buna ca se vand 50 000 pe an, e rara de noua, deci si in SH va fi la fel
                  Dacă colegul de mai sus spunea despre Skoda Superb că este o maşină rară de nouă, ce să mai spunem de Renault Koleos, una dintre "pierzaniile" rombului francez cu vânzări de aproximativ 7.000 de bucăţi într-un an.

                  Comment


                  • #84
                    Nu vreau masini exotice- la mine nu e graba sa iau masina, o iau usurel si trebuie sa pice ceva.
                    Interesanta si Mazda 6 dar am vazut ca cel putin la modelul 2013 au fost mici probleme. Ma rog...cine scrie pe forumuri are probleme, cei multumiti mai putin
                    Saab 9-5 Aero

                    Comment


                    • #85
                      Eu as lua Citroen C5 sau Mercedes E classe.
                      De mazda nu m-as atinge pt ca are costuri mari de intretinere, iar daca ai lovit ceva stai in service de iti vine rau.
                      SKoda superb e o masina onesta, dar n-are nimic wow.
                      Passat la fel: onest si frumusel, dar scump.
                      Eu din cate masina am avut, pot compara Citroenul C5 la confort cu mercedes, ba chiar si cu BMW-ul pe care-l al am acum (care-i destul de mult peste mercedesul anterior) Reviziile nu erau scumpe (filtre si altele asemenea 450 lei), masina rula exceptional afara si chiar cu motorizarea foarte slaba in viziunea altora (1.6 hdi) si-a facut treaba excelent, cu consumuri nesimtit de mici.
                      Deci, daca vrei una care sa arata bine, sa fie dotata, sa te faca sa te simti bine, da 12.000 (cel mult pe un citroen C5). Iti raman bani sa fluieri prin toata Europa.
                      Eu cred ca de citronul iti ofera Maximum de confort, dotari si performante.
                      Passat-ul nu-ti da cu mult mai mult. De superb nici nu mai zic.
                      Daca tu esti dispus sa dai o diferenta de vreo 5000 euro pe un plus atat de mic, cumpara altele.
                      Daca vrei de o suma pana in 12.000 sa extragi tot ce se poate, ia Citroen.

                      Sau, ia un E classe. Acolo se simte usor diferenta in calitatea materialelor. Nu la confort si dotari.

                      Comment


                      • #86
                        Daca as gasi un C5 bine dotat la 12,000 km si sa nu aiba peste 100,000 km... chiat m ar tenta. Dar ce am vazut eu tot pe la 16,000 se invart

                        Intrebare: o masina din Germania (in speta Audi A4 de exemplu) cu aproximativ 130,000 km este OK sau incepi sa bagi bani in ea?
                        Vad ca pe la app. 15,000 EUR gasesc variante interesante de pe un site destul de laudat.
                        De exemplu:


                        Ei spun ca toate masinile sunt masini de companie si ca sunt verificate inainte de vanzare de Dekra si alte organisme
                        Last edited by eugenmanea; 17 October 2015, 23:04. Reason: Automerged Doublepost
                        Saab 9-5 Aero

                        Comment


                        • #87
                          Eu as sta mai departe de autohus.de. Cand am cautat eu mai toate masinile erau "ciobite" sau cu "dent"-uri cum zic astia in detailing. Astea le prefer sa se accumuleze cand e la mine prin parcari de mall-uri sau supermarket-uri decat sa le am cand cumpar SH-ul.

                          Originally posted by Cezar View Post
                          Eu as lua Citroen C5 sau Mercedes E classe.
                          De mazda nu m-as atinge pt ca are costuri mari de intretinere, iar daca ai lovit ceva stai in service de iti vine rau.
                          Eu inteleg din cele 2 fraze ca E classe are costuri de intretinere mai mici decat Mazda 6. Si imi da cu virgula.

                          Comment


                          • #88
                            Pai nu stiu ce ai inteles tu, insa Mazda are costuri de intretinere mai mari comparativ cu ce mediocritate ofera. Nu exceleaza la nimic.
                            Ex de preturi reviziei: mercedes cu 8 l ulei, pe la 700
                            Mazda 900
                            Pompa servo Mercedes - 1200 lei
                            Mazda - 2800 si vine in 15 ani.
                            Sa nu mai zic ca la Mazda platesti o iluzie cum ca masina e speciala, ca har ca mar. Cand colo mediocra e cuvantul ce o defineste. Doar ca platesti de iti sar capacele pentru asta...

                            Comment


                            • #89
                              Dar de ce zici ca e mediocra? Ultima Mazda 6 pare chiar lider de clasa daca ne uitam la performante motor, greutate si chiar dotari. Nu stiu cum e- nu am testat o sa vad ce si cum
                              Saab 9-5 Aero

                              Comment


                              • #90
                                Multe par intr-un fel, pe hartie
                                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google