Buget 16,000 EUR- Caut Masina

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • La CASCO am niste inlesniri de la job nu e chiar asa de speriat. Pentru actuala masina platesc 300 eur la 6,000 asigurati fara fransiza. Deci cam 5 la suta e cota. Touareg e prwa mult pentru mine..imi stiu locul. Nu vreau sa gafai dupa si sa nu mai fac multe lucruri ca trebuie sa bag bani in masina
    Last edited by eugenmanea; 24 October 2015, 22:40.
    Saab 9-5 Aero

    Comment


    • Originally posted by eugenmanea View Post
      Volvo masina exotica? Nu mi se pare...
      Nu te supăra, dar la ce vânzări înregistrează Volvo S60, practic nu este deloc departe de titulatura amintită mai sus.

      Comment


      • Pentru ca e scumpa si nu e "de fitze".

        Comment


        • Precedenta generatie de S60 a fost una din cele mai cool masini pe care le-am condus in viata mea.
          Piele sanatoasa, totul facut cu simt de raspundere ...chiar era o bijuterie.
          Plus ca motorul ala de 2.2 (sau 2.4 nu mai retin) 126 cai si cuplu 400 era de tanc- foarte foarte fiabil.
          Actuala generatie e mai ''chinezeasca''
          Saab 9-5 Aero

          Comment


          • Volvo e un cazan cu pretentii...
            Las-o dracului de masina, ca 410l are al meu Porsche portbagaj. 380 este PENIBIL! Cam cat o skoda Fabia, ori Seat Ibiza.
            Masina merge prost, are frane proaste, motor lenes si gurmand. Calitatea interiorului este mediocra.
            Ma mir ca nu dau iar faliment. Oricum nu cred ca fac bani cu ele.

            Nu te uita la suv-uri ca-ti mananca ficatii la intretinere.

            La un mercedes E tot nu vrei sa te uiti? Chiar daca are 150.000 km nu-s multi deloc. Ba chiar se vand si cu 800.000 km si functioneaza ok.
            Sa uiti la interior cum arata la 500.000km - http://www.mobile.de/ro/Automobil/Me...213106889.html
            2. http://www.mobile.de/ro/Automobil/Me...14592889.html#

            Sunt masini trainice si nu f scump de intretinut. Spre deosebire de ceilalti competitori ce le vand pana in 300.000, astea se vand ok si la 500.000 km. Spune foarte mult despre calitatea executiei.

            Comment


            • Nici eu nu am inteles niciodata febra Masinilor suedeze, in special cele fabricate in ultimii 10 ani. Mi se pare ca tot ce ofera, este intotdeauna suplimentat de concurenta pe segment.
              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

              Comment


              • Am niste oferte bune pentru C classe dar am eu un pitic pe creier cu tracriunea spate si nu pot sa il scot. Cel putin nevasta mea nici nu vrea sa auda..ce e drept nici ce am vazut pe strada nu ne ajuta: vecinul nostru cu un Mertz nou nout de plangi langa el asta iarna ii lua cel putin 10 min sa bage masina in parcare. Sau cand am fost la Praid unul tot asa cu un super Mert intrase in noroi cu spatele sa parcheze. Pana nu au venit 2 baieti sa il impinga nu a iesit de acolo neam.Ori noi nu ne permitem 2 masini sa zici ca tii tractiunea spate doar pentru vara.
                Saab 9-5 Aero

                Comment


                • Cumperi Mercedes cu 4matic.

                  Comment


                  • Originally posted by eugenmanea View Post
                    Am niste oferte bune pentru C classe dar am eu un pitic pe creier cu tracriunea spate si nu pot sa il scot. Cel putin nevasta mea nici nu vrea sa auda..ce e drept nici ce am vazut pe strada nu ne ajuta: vecinul nostru cu un Mertz nou nout de plangi langa el asta iarna ii lua cel putin 10 min sa bage masina in parcare. Sau cand am fost la Praid unul tot asa cu un super Mert intrase in noroi cu spatele sa parcheze. Pana nu au venit 2 baieti sa il impinga nu a iesit de acolo neam.Ori noi nu ne permitem 2 masini sa zici ca tii tractiunea spate doar pentru vara.
                    Pana la urma ai probleme dintr-astea o luna pe an, si asta cel mult.
                    Castigi foarte mult in restul anului. Daca are cauciucuri noi si nu opinci, merge bine si iarna. Eu la mercedes am avut si opinci si cauciucuri noi. Diferentele erau monstruoase.
                    Sau, dupa cum zice si nea k: 4x4 eventual cu suspensie pneumatica.

                    @intunecat: la fel ca mania pt Infiniti si alte frectii. Niste masini cu aer "exclusivist", mediocre pana-n maduva suruburilor.

                    Comment


                    • Si eu sunt pt mertan, am un vecin la tara cu bemveu, iarna nu are probleme (pustan de 20 si ceva de ani), are in portbagaj un sac cu nisip (aprox 80kg sau mai mult) si o lopata, se descurca cu cauciucurile resapate pe spate. Cei drept , la fel cu ESP-ul, trebuie sa te inveti cu tractiunea spate.
                      PS
                      Zona este E85, Motca-Hanul Ancutei, acolo este zapada iarna.

                      Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
                      Last edited by Oti; 25 October 2015, 12:11.
                      „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                      Comment


                      • Tare asta cu sacul in portbagaj!
                        Mertu vecinului e nou nout are 10,000 km - te ajuta si cauciucurile dar la ce fac eu cu masina iarna chiar nu ma coafeaza tractiunea spate.
                        Saab 9-5 Aero

                        Comment


                        • Segmentul pick-up nu te coafează? Ma refer la hilux, l200 sau ranger; cu 5 locuri evident. Găsești mașini bune în banii ăștia. Dezavantajul e ca sunt mari dar câștigi pe alta parte
                          My Ride sigpic

                          Comment


                          • Nu prea am ce sa fac cu asa ceva.
                            Saab 9-5 Aero

                            Comment


                            • Sandero Stepeway nu te intereseaza? Sau vrei mai spatioasa???


                              Sent from my iPhone using Tapatalk
                              sigpic
                              The MVP

                              Comment


                              • E mult mai ok un SH din 2010 incoace decat o Dacia noua. Stiu ca pentru multi de pe forumul asta, e o blasfemie sa afirmi asa ceva, dar depasind momentul strugurilor acri, e realitatea.
                                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google