Iarna In Localitatea Voastra

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Chiar a venit iarna in Craiova
    https://goo.gl/photos/mGtr9TjAcMHsBc7x5

    Comment


    • #32
      Din ce in ce mai rau.
      Meteorologii au prelungit codul roşu de viscol pentru Constanţa şi Tulcea până la ora 18.00, iar în judeţele Buzău, Brăila şi Vrancea până la ora 16.00. Judeţul Constanţa este complet izolat după ce toate drumurile judeţene şi naţionale, dar şi A2, au fost închise din cauza viscolului puternic.

      ...
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • #33
        Am facut un drum (de nevoie). Se circula destul de bine pentru vremea asta. Anvelopele s-au comportat foarte bine.
        Last edited by Fanez; 6 January 2017, 12:54.

        Comment


        • #34
          In Bucuresti este ninsoare "de vara". Ma asteptam la "iadul alb". Se circula foarte bine pe bulevardele principale, dar la asta contribuie faptul ca n-au iesit multi cu masina.
          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

          Comment


          • #35
            Intr-o intersectie utilajele blocasera circulatia nu se intelegeau care sa treaca primul.

            Comment


            • #36
              Astazi diminiata la Deva
              Attached Files

              Comment


              • #37
                Acu' ~ ora m-am intors de la munca; deh, program diminuat din cauza viscolului.
                In Galati se circula destul de bine, in conditii de iarna totusi; pe strazile principale stratul de zapada, peste care s-a dat probabil, cu o solutie de clorura de calciu tehnica, este de cativa centimetri.
                Probleme sunt pe stradutele din interiorul cartierelor, unde nu s-a intervenit pentru deszapezire.
                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                Comment


                • #38
                  Si in Bucuresti sunt probleme pe stardutele secundare. Din ce am vazut eu, stradutele pe care nu s-a intervenit sunt cele unde se parcheaza in asa fel incat nici masina de pompieri nu ar putea trece pe timp de vara. Pe stradutele ceva mai late au bagat utilajele de deszapezire.
                  sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                  Comment


                  • #39
                    poza din sb

                    ninge neintrerupt de app 24 de ore, cu dezapezirea slabut tare in Sb (de cand nu mai e neamtu se cunoaste), se circula extrem de greu pe trotuare, de dimineata drumurile erau inca neatinse de utilaje, in concluzie se circula in conditii de iarna grea
                    Attached Files

                    Comment


                    • #40
                      Probleme sunt pe stradutele din interiorul cartierelor, unde nu s-a intervenit pentru deszapezire.
                      Ca peste tot. Sunt 40 de masini in spatele blocurilor si doar 4 insi au iesit sa dea si ei zapada de pe langa masinile lor.
                      Unde este loc intra o masinarie de la primarie. Dimineata a fost de doua ori.

                      Originally posted by cristi.... View Post
                      poza din sb

                      ninge neintrerupt de app 24 de ore, cu dezapezirea slabut tare in Sb (de cand nu mai e neamtu se cunoaste), se circula extrem de greu pe trotuare, de dimineata drumurile erau inca neatinse de utilaje, in concluzie se circula in conditii de iarna grea
                      jos guvernu'
                      Luati-l pe neamt inapoi la primarie.

                      Asfalt "la negru".
                      Last edited by Fanez; 7 January 2017, 11:27. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • #41
                        Destul de frig in dimineata asta in Galati; -13, -14*C; vantul in rafale creeaza un disconfort, in zona a -22, -25*C.
                        Pe strazile principale si chiar secundare se circula bine; pe trotuare e mai greu, dar am vazut ca se actioneaza si aici.
                        Arata frumos orasul imbracat in zapada.
                        Attached Files
                        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                        Comment


                        • #42
                          -13 la Timisoara, fara zapada, cu soare si cer senin.
                          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                          Comment


                          • #43
                            Am facut un drum pe jos(vreo 14 km) in dim. asta in Braila , frig , s-a zbarcit "cotofana" ,mi-a ajuns pe ziua de azi
                            sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                            Comment


                            • #44
                              Onesti -12 termometru,acoperit de zapada,se circula relativ bine!

                              Comment


                              • #45
                                Ninge, acum in Galati; temperatura reala -11*C, iar viteza vantului la rafala, undeva in jurul a 40km/ora, ceea ce face ca temperatura resimtita sa fie in jurul a 15-17 grade sub 0.
                                In oras se circula destul de bine, iar utilajele de deszapezire sunt la datorie; traficul este mult mai scazut, fata de ieri.
                                In plus am vazut ca s-a intervenit si pe stradutele din interiorul cartierelor; cel putin la mine in zona, desi nu cred ca e o exceptie.
                                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google