Iarna In Localitatea Voastra

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    -12 grade la mine in cartier. Ninge marunt-cernut. Dupa 5 minute nu se cunostea ca am data zapada la o parte. Adica era zapada de vreo 2 cm, am dat-o la o parte si dupa 5 minute era la loc.

    Comment


    • #47
      Iarna In Localitatea Voastra

      -12 Onesti ninge de pe la 3,dupa cateva minute dupa ce a fost indepartata de pe masina zapada se asterne la loc,trafic îngreunat,putine utilaje.In cartier la noi nu a intrat nici un utilaj.grosime strat zapada 40-50 cm
      Attached Files
      Last edited by 77sky; 8 January 2017, 15:58.

      Comment


      • #48
        ded pe la ce ora e poza? acolo nu-s 40-50cm de zapada. 14-15cm, da, dar cam atat. zapada nu ajunge la pragurile masinilor. la 50cm de zapada, nu mai vezi masina decat de la stopuri in sus.
        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

        Comment


        • #49
          E dimineata facuta!

          Poate nu o avea chiar 40-50 cm,dar e destul de mare,tu stai bine la calcule

          De fapt nu a nins deloc!tare se pricep toti la toate!

          Pe Loganelul ala inchis la culoare cam cat e stratul???
          Attached Files
          Last edited by 77sky; 8 January 2017, 16:00. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • #50
            @pucoionut, ANM spune ca sunt vreo 23 cm, mai este mult pana la 40-50 cm. Daca mai ninge in zilele urmatoare s-ar putea sa atinga o jumatate de metru.
            Attached Files

            Comment


            • #51
              Bun ai dreptate,am spus nu o fi 30-40,dar nici 14-15.da si au inchis scolile pentru 23 cm de zapada si -12 grade.o zi buna!va rog sa nu mai comentati daca nu stiti...veniti si vedeti cei 23 de cm

              Iertare nu 30-40, ci 40-50. Chiar nu mai conteaza acum cu exactitate...important este ca se circula greu si scolile sunt inchise pe 9 si 10 Ianuarie
              Last edited by 77sky; 8 January 2017, 19:04. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • #52
                Ninsoarea s-a mai potolit; au reaparut utilajele de deszapezire pe strazile din interiorul cartierelor.
                E bine, zic.
                Attached Files
                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                Comment


                • #53
                  Urmeaza runda nr 2, cu ciclonul retrograd in actiune in cursul noptii de marti si miercuri in estul si sud-estul tarii. Posibil 40-50 cm strat nou depus.

                  Comment


                  • #54
                    Ninge si in Piatra-Neamt, bate vantul destul de tare.
                    https://www.youtube.com/watch?v=-WlNzIhCzjw
                    Attached Files
                    „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                    Comment


                    • #55
                      Originally posted by puscoiuionut View Post
                      E dimineata facuta!

                      Poate nu o avea chiar 40-50 cm,dar e destul de mare,tu stai bine la calcule

                      De fapt nu a nins deloc!tare se pricep toti la toate!

                      Pe Loganelul ala inchis la culoare cam cat e stratul???
                      Ionut, calmeaza-te. ai scris o aberatie, acu' te ataci ? e chiar asa grav ca nu exista loganuri cu garda la sol de 50cm?

                      n-am vazut unul sa spuna ca nu e nasol, -12 si zapada de 20 de cm nu-I de nebagat in seama. dar nu-I Siberia, mama ei de treaba. ca s-au inchis scolile nu-I chiar asa grav, cand eram noi copii nu se inchideau pentru atat si uite ca n-am murit, ba chiar dimpotriva, as indrazni sa zic ca suntem mai caliti si mai sanatosi decat copii astia tinuti in puf.
                      in fine, din partea mea sa fie zapada de 1m...ce mi-e 20-50 ce mi-e 50-100cm
                      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                      Comment


                      • #56
                        Eu ma abtin,te rog sa procedezi la fel!seara linistita!

                        Te rog priveste pozele cu atentie si apoi vorbeste!nu se "ataca" nimeni,nu vreau sa port discutii fara rost si interminabile cu tine.am spus parerea mea si atat.multumesc

                        https://www.facebook.com/pavel.mariu...05951056204134 cred ca in Bucuresti!!!

                        Te rog, NU mai cita postul anterior! E logic carui post te adresezi.
                        Merci!
                        Last edited by 77sky; 8 January 2017, 19:09. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • #57
                          Iasi, -14, zapada viscolita, max 15 cm, s-a circulat cam greu pe bulevarde pentru ca degeaba deszapezeau, in 30 de minute era la loc.
                          Ca orice bun roman, am scos masina din parcare, ca am avut treaba si nu am avut timp sa stau dupa tramvai/autobuz si cam atat, ca troleibuz/ metrou nu avem.

                          Comment


                          • #58
                            Iarna In Localitatea Voastra

                            Proprietarul afirma ca un sofer de bascula cu lama de dezapezit a intrat in el.
                            Pacat!


                            P.S. Aici avem pasii pentru inserarea pozelor in post. De asemenea, te rog sa folosesti doar aceasta cale.
                            Danke!
                            Attached Files
                            Last edited by 77sky; 8 January 2017, 19:25.

                            Comment


                            • #59
                              iarna pe ulita, sect 6, ora ~17.
                              Attached Files

                              Comment


                              • #60
                                @ionut.
                                Incarca pozele alea cu mijloacele forumului, respectiv gestiunea atasamentelor.
                                Tu chiar nu vezi cum arata pozele ridicate de altii si ce oribil arata postul tau?
                                Last edited by IancuMIC; 8 January 2017, 19:24.
                                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google