Discutii Amicale Despre Politica

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Daca ieri nu produceai mai nimic, nu e greu sa cresti si cu 100%.

    Eu zic sa excludem din tara orice sat care nu produce nimic.
    Pai asa a facut si Livake, a exclus de la imparteala Nord Estul, care, dupa cum spui tu cu statistica, meritau niste bani, pe acelasi principiu ca Teleormanul.

    Daca ai actiuni la firmele lui Livake, eu zic sa le vinzi de azi, luni nu se stie cat mai iei pe ele.
    Last edited by mr.K; 16 June 2017, 10:08.

    Comment


    • Atuncea bine.

      Comment


      • Bine pentru cine? Binele tau nu e o preocupare pentru mine.

        Acum, nu ca l-as iubi pe Ponta, dar la modul relativ, ii prefer pe termen scurt pe Victoras si Sorinache cuplului Livake-Taricel.
        Pe termen lung, isi rup si astia gatul, sunt sigur.

        Comment


        • bah da' nu si-l rup odata? daca acu' as fi in locul lui il prezidente incompetente, presupunand ca trece motiunea, il numeam pe basescu prim-ministru, ca nu mai sutn curios sa pun unul din psd-alde, deoarece astia au prostul obicei sa se sinucida. nu trece de parlament, ok, al doilea prim-ministru propus va fi madam kovesi. nu trece, dizolvam gasca de spagari, alte alegeri. aca iese tot psd, atunci confirmam ca suntem neam de idioti si ne meritam pe deplin soarta. si atunci livake prim ministru, tariceanu presedinte si astia care muncim, o sa emigram. va lasam pe social-democrati sa traiti cum vreti voi, sa va furati intre voi, sa va violati doara daca o luati pana la bilute, ca primii 10cm nu vor fi considerati viol.

          lasand gluma deoparte, mi-ar placea sa reziste molusca aia de premier pana pica in parnaie mustata de teleorman, dupa care pot sa-si dea toti in cap...se adevreste oare ce-am spus acu' 6 luni, ca cel mai mare partid al tarii nu-i in stare sa dea un singur om de valoare? da. daca asta e cel mai mare partid si are asa conducatori, as zice ca-i reprezentativ pt marea masa a populatiei. deci suntem, in majoritatea nostra, hoti, smecherasi de buftea si idioti. nasol, in cazu' asta, nu o sa fim vreodata in situatii mai bune...
          Last edited by Seba; 16 June 2017, 11:10.
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment


          • Un "supravietuitor" povesteste cum se fac executiile politice in PSD sub conducerea lui Dragnea.
            "Circul acolo sta cam in felul urmator: un grup foarte restrans popularizeaza solutia - 'deci omul asta trebuie indepartat! Ori este agent SIE, SRI, KGB', nu stiu ce o fi spus ca este domnul Grindeanu, ce fel de agent...in fine...seful unei structuri foarte periculoase, ca sa concluzionam. Dupa care incepe discutia, ordinea cuvantarilor e foarte bine selectata, se incepe pe ranguri.

            Daca nu incepe doamna Firea incepe doamna Olguta, depinde cum isi fac semn. Incep amandoua, incep sa loveasca, lovesc in persoana respectiva, devine mirosul de sange din ce in ce mai pregnant in aceasta sala, nu e de ras. Dupa care fiecare se ingramadesc sa ia cuvantul, rand pe rand, si sa loveasca in acea persoana rand pe rand, stimulandu-si si imaginatia.

            Unii vin cu dictionarul, cunosc vreo doi-trei pe acolo care n-au trecut decat foarte foarte rar pe la scoala. Dar nu conteaza, injurii se gasesc, slava Domnului, cu ghiotura. Dupa care se supune la vot. Si fiecare vine cu solutii radicale, adica il dam jos de acolo, de acolo, de acolo, il omoram si la urma il si defaimam complet, ca sa nu folosesc un cuvant foarte vulgar", povesteste Chirica.

            Acesta este momentul in care Liviu Dragnea intra in scena, continua Chirica.

            "Dupa care vine liderul si spune 'Nu! Sunt de acord cu a, b, c, d, dar fara defaimare, pentru ca...'. Si apare o disputa intre politistul bun, vezi Dragnea, si ceilalti politisti foarte rai si se dau solutiile: 'eu pana la urma Sorinel am vrut sa te salvez. Adica am vrut sa te fac vicepremier, tu n-ai vrut. Vezi, eu am vrut, tu n-ai vrut. Am vrut sa-ti ofer portofoliu de nu stiu ce, am vrut sa te fac viceguvernatorul Bancii Nationale, ai vazut ce salariu e acolo, eu am vrut, tu n-ai vrut. Am mai vrut tot felul de chestii sa-ti propun, dar vezi, astia (si incepe sa-i nominalizeze) au vrut sa te dea si afara din partid. Dar eu nu sunt de acord, deci toate pana aici. Imi esti drag, esti prietenul meu'.

            Si gata, circul ia sfarsit, omul este umilit la propriu, i se aduc tot felul de invinuiri pe care nu vi le imaginati aici, nici macar daca va duceti la beraria de dupa stadion, la fel se discuta. Si este asasinat intr-o maniera cat se poate de evidenta", incheie Chirica povestirea, precizand ca prin asta a trecut si el, dar si alti fosti lideri ai PSD, cum ar fi Valeriu Zgonea, Victor Ponta sau Mircea Geoana.


            Primarul Iasiului, Mihai Chirica, suspendat din toate functiile in partid dupa ce l-a criticat pe Liviu Dragnea in scandalul generat de adoptarea OUG 13, povesteste cum se desfasoara o sedinta ''de executie politica'' la PSD.


            Seba, io cred ca madam Kovesi e pastrata in rezerva ca viitor premier sau chiar candidat la prezidentiale.
            E printre persoanele in care romanii au incredere.
            Bine, nu ma refer la Fane si ai lui.

            Comment


            • Originally posted by mr.K View Post
              ...
              E printre persoanele in care romanii au incredere.
              Românii lu' lohanus? Nici macar aia toti. Cel mai român care are incredere în dânsa (sau într-însa) e keiser werner.
              Si Dragnea e printre persoanele in care romanii au incredere si Tariceanu e printre persoanele in care romanii au incredere si Basescu e printre persoanele in care romanii au incredere si Coldea si si Macovei si lista poate continua.

              Comment


              • Si Dragnea e printre persoanele in care romanii au incredere si Tariceanu e printre persoanele in care romanii au incredere
                Da, da' mai pe la coada, nr. 20.000.000 si 20.000.001.
                Tu esti mai in fata, da' nu te stie nimeni. Oricum, eu am mai multa incredere in tine decat in Livake, daca asta te ajuta cu ceva.

                Comment


                • surprinzator, poate, pentru multi, eu am incredere in dragnea.
                  am incredere ca poate infunda puscaria
                  bun, aceeasi incredere o am si-n basescu, udrea, ponta, tariceanu, kovesi, iohannis, vasileasca, etc...increderea ca poate odata, cat mai repede, i se vor alatura lui livake la "facultate"
                  Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                  Comment


                  • In decembrie, Livake ne spunea ca Grindeanu este un premier pentru patru ani.
                    Repede mai trece timpul.

                    Comment


                    • ca-n basme 4 ani in 5 luni asa se intampla cand o carpa se inhaiteaza cu doi hoti
                      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                      Comment


                      • Se pare ca aia de afara nu pun botul la evaluare ca motiv de a da jos guvernul.
                        Presa internationala despre incercarea de a-l da jos pe Grindeanu:"E legat de tentativa esuata de dezincriminare a coruptiei"
                        Azi, ora 11.45 Premierul Sorin Grindeanu a postat pe contul personal de pe Facebook un mesaj simplu, format din 2 cuvinte: "#dragneademisia".

                        TNR: Foto! Dragnea are poze compromiţătoare cu Grindeanu la pescuit cu un infractor condamnat definitiv


                        Asa stiam si eu, ca organizatia din care faci parte te poate da afara din partid.
                        Deputatul Alfred Simonis, care este vicepresedinte al PSD Timis si presedintele Tineretului Social Democrat Timis, considera ca membrii Comitetului Executiv National nu pot decide excluderea lui Sorin Grindeanu. Motivul: propunerea ar trebui facuta de organizatia locala din care face parte Grindeanu.
                        Last edited by mr.K; 16 June 2017, 13:21. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • Originally posted by mr.K View Post
                          In decembrie, Livake ne spunea ca Grindeanu este un premier pentru patru ani.
                          Repede mai trece timpul.
                          Daca face ceva. Daca a baut apa dupa ciolos si nu face nimic, sa stea 4 ani degeaba cum a stat ciolos un an? Tu cand angajezi un batator de cuie, pentru 750 de cuie/zi, vrei sa-ti bata cate cuie ai nevoie pe zi, nu un cui azi si altul cand isi aminteste.

                          Originally posted by mr.K View Post
                          Se pare ca aia de afara nu pun botul...
                          Ce ne mai place ce zic aia "de afara". Numai dupa ei ne luam dar cum ne pica "noua" bine.

                          Originally posted by mr.K View Post
                          ...
                          Asa stiam si eu, ca organizatia din care faci parte te poate da afara din partid.
                          Nu stiai prea bine. Mai informeaza-te.
                          Last edited by Fanez; 16 June 2017, 16:06. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • Mulțumim Fane ca ne-ai luminat cu privire la motivele pentru care i se cere demisia

                            Comment


                            • Spune tu care sunt motivele daca le stii. Sau ai facut bascalie?
                              Originally posted by aris86 View Post
                              Da, Fane, imediat faci bășcălie de alții. Vrei sa îți dau și ție soluția
                              In primul rand nu era "bascalie", era doar modul amuzant in care te-ai exprimat. Cu toate ca esti in tabara uzeristilor, banuiam ca intelegi o gluma, nu ca unii care sunt mai... acizi.

                              Comment


                              • Eu nu știu motivele pentru care a fost demis, din moment ce acu câteva zile "guvernul a fost lăudat pentru performante, de către domn boier".

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google