Discutii Amicale Despre Politica

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by mr.K View Post
    Cia e doliu in Teleorman.Situatia e atat de critica, incat pana si teleormanenii s-au ridicat acum din pat....
    Ai ceva cu oamenii dintr-o anumita zona a tarii?
    Si despre alte zone se pot spune multe dar pentru 2-3-50 de tampiti nu bagam tot judetul in aceeasi cratita.

    Comment


    • Liviu are o dragoste netarmurita pentru cei de acolo.
      De exemplu, le-a dat fonduri de 6 ori mai mare decat judetului Iasi, cel mai mare judet din tara, ca suprafata si populatie.
      Nu crezi ca simt, ca iesean, ca mi s-a facut o defavoare?

      Banii aia pe ce se sparg? Ca n-am vazut cine stie ce activitate economica in Teleorman, care trebuie incurajata.

      Comment


      • Tampiti sunt cam 60% din populatia tarii, din astia cam 50% voteaza PSD-ul, ailalti 50% sunt prea beti, cad direct in latrina din spatele casei. Daca nu ar fi asa, am avea alte emisiuni la TV...sa-r inchide multe posturi TV.
        Last edited by Oti; 16 June 2017, 09:02.
        „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

        Comment


        • Firea si-a publicat declaratia de avere: Are bijuterii in valoare de aproape 600.000 de lei, tablouri si mai multe terenuri
          Va dati seama ce are in realitate, daca totusi a pus pe declaratie 150 de mii de euro la bijuterii si alte maruntisuri?
          Cred ca Valcov i-a dat niste ponturi unde poate sa doseasca tablourile si cash-ul.

          Daca guvernul a fost evaluat dupa 6 luni, pe Firea, care e de 1 an primar, cand o evalueaza cineva?
          Sa vada cat a facut din ce a promis. Adica aproape nimic.


          Cat despre cash-ul lui Livake.

          Iohannis a respins Legea privind ajutorul de stat pentru fermele de porci
          Nu-l vad bine pe mustacios: fara subventii, fara guvern, fara partid, fara libertate...
          Last edited by mr.K; 16 June 2017, 09:05.

          Comment


          • Liviu are o dragoste netarmurita pentru cei de acolo.
            Acolo isi are originile.
            De exemplu, le-a dat fonduri de 6 ori mai mare decat judetului Iasi
            Si tu si altii ati zis ca TR e cel mai sarac si subdezvoltat judet, unde era nevoie de fonduri? Cred ca prin Transilvania.
            simt, ca iesean, ca mi s-a facut o defavoare.
            Si de asta teleormanenii (locuitorii judetului) sunt dusmanii tai? Nu si-au luat singuri fondurile, le-au fost date. Daca in Iasi exista 5 asistati social, nu inseamna ca moldovenii sunt niste asistati social, daca la Vaslui sunt 5 betivi, nu inseamna ca moldovenii sunt niste betivi. ETC.
            Va dati seama ce are in realitate
            Va dati seama ce ar insemna sa se gaseasca la ea mai mult decat a declarat? Daca eu ar trebui sa dau o declaratie de avere as trece mai mult decat am.

            Comment


            • Daca eu ar trebui sa dau o declaratie de avere as trece mai mult decat am.
              Si ai putea justifica, fara sa bagi mosteniri?

              Si tu si altii ati zis ca TR e cel mai sarac si subdezvoltat judet, unde era nevoie de fonduri? Cred ca prin Transilvania.
              Fonduri pentru ce, Fane? Ca aia e ideea. S-au dat fonduri pentru nimic. Parca vad ca fac centre de informare turistica.

              Comment


              • le-a dat fonduri de 6 ori mai mare decat judetului Iasi
                Daca era chiri-K in locul lui, ar fi avut IS fonduri de 6 ori mai mai mare decat TR

                Comment


                • mr.K poate sa justifice...stai linistit...ar scrie mare frumos: de la merele boier dragnea. Si automat...totul devine legal...si inaltator...si...hic...

                  Comment


                  • ai putea justifica, fara sa bagi mosteniri?
                    Mostenirile se pot verifica. Daca zici ca ai 500.000 de euro in pod, nu-ti cere nimeni sa le dovedesti. Nici nu te intreaba de ce nu-i mai ai.
                    Fonduri pentru ce, Fane? Ca aia e ideea. S-au dat fonduri pentru nimic.
                    Pentru dezvoltare (zic si eu). Ai ceva detalii, informatii ca nu se face nimic, pe unde au ajuns banii?

                    Comment


                    • Originally posted by Fanez View Post
                      Daca era chiri-K in locul lui, ar fi avut IS fonduri de 6 ori mai mai mare decat TR
                      Pai Iasul e de 6 ori mai mare, era un lucru normal.

                      Fane, te-am indus in eroare.


                      Teleormanul a primit bani de la buget cat cele 6 judete din nord-est LA UN LOC. 4% din bani pentru o regiune care are 20% din populatia tarii.

                      Adica toate cele 6 judete din NE nu au nevoie sa de dezvolte.



                      Ai ceva detalii, informatii ca nu se face nimic, pe unde au ajuns banii?
                      Statistica din ultimii 27 de ani e suficienta?
                      Last edited by mr.K; 16 June 2017, 09:31.

                      Comment


                      • Si alta intrebare: cat produce judetul iasi (aka pib/etc)...si cat produce teleorman. Probabil mai corect este sa comparam: cat produce un sat din iasi vs judetul teleorman...daca-i mai prapadit satul...atunci este cat de cat echitabil.

                        Comment


                        • In fine, ne concentram pe ce va fi la motiunea de cenzura.

                          Grindeanu are pe mana toate resursele bugetare.
                          Liviu Dragnea poate face doar promisiuni.
                          Intotdeauna cash-ul face diferenta in politica.

                          Probabil mai corect este sa comparam: cat produce un sat din iasi vs judetul teleorman...daca-i mai prapadit
                          Daca luam comuna Miroslava unde regasim Delphi si Antibiotice Iasi, deja depasim judetul sudic.
                          Mai realistic e sa comparam comunca Cotnari cu judetul ala, dar mi-i ca se vinde mai multa Grasa de Cotnari, decat apa din Dunare la regia de apa a teleormanenilor.
                          Last edited by mr.K; 16 June 2017, 09:37.

                          Comment


                          • Statistica din ultimii 27 de ani e suficienta?
                            Banii dupa care plangi au fost dati anul asta.
                            Teleormanul a primit bani de la buget cat cele 6 judete din nord-est LA UN LOC.
                            Fiecarui judet dupa necesitati.

                            Comment


                            • Fiecarui judet dupa necesitati.
                              Deci in nord, la Vaslui cresc banii in copac, aia nu au someri, necesitati...
                              La Botosani, le fel.

                              Banii dupa care plangi au fost dati anul asta.
                              Si vor urma traseul celor dinainte, fiind aceeasi oameni la butoane. Adica astia care nu stiu de cat sa sifoneze parale publice.

                              Grindeanu isi risca functia, pe cand Livake isi risca libertatea.
                              Oricum ar fi, Livake va ramane Sef de Camera.
                              Ori la deputati, ori la mititica.
                              Last edited by mr.K; 16 June 2017, 09:42.

                              Comment


                              • cat produce judetul iasi
                                Cat produce?
                                Eu zic sa excludem din tara orice sat care nu produce nimic.
                                Judeţele cu venituri mici:

                                1. Nord-Vest: Bihor, Bistrița-Năsăud, Cluj, Maramureș, Satu-Mare și Sălaj.

                                2. Nord-Est: Bacău, Botoșani, Iași, Neamț, Suceava și Vaslui.
                                sursa
                                Produsul Intern Brut al României va creşte, în acest an, cu 5,2%, potrivit ultimei prognoze elaborate de Comisia Naţională de Prgnoză...
                                sursa

                                Top trei judeţe cu cea mai mare creştere economică din România în 2017.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google