Liga I Si Tot Ce Tine De Ea Si Cupa Romaniei in Fotbal

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Poli va lua campionatul cand va slabi Iancu la 80 de kile.
    Echipa de tot rasul, bani bagati ani de zile si ei plangeau dupa Gigel Bucur cand a plecat marele atacant. Cine papadia mea era gigel ala, Messi cumva? Las' ca-i ingroapa Zicu acusi, asta reactioneaza prost la laude, ca-i dinamovist. Si s-a mai nascut si obosit (fapt confirmat de un dinamovist, recte Dinu).

    Singurii care au mers pe reteta, investit- castigat- facut bani au fost aia de la CFR Cluj.
    In rest, ma repet:
    Otelul uber alles!!!
    Saraci si muncitori.
    Last edited by mr.K; 9 March 2011, 11:53.

    Comment


    • In genunchi baieti ( se stiu ei cine ) , in genunchi, asa va vine cel mai bine

      Comment


      • Depinde in fata cui, in genunchi.
        Pazea ca vin spartanii. Iar de pregatesc de CL. Cu marele antrenor, nea' Ando. Asta iar se enerveaza si pleaca sa antreneze in campionate de top, Bulgaria, Cipru.

        Comment


        • sa nu comparam pe ANDONE cu ciurucurile care se tot perinda pe la clubul dintre cimitire/care joaca pe un stadion cu nume de cimitir!

          Cu ce drept vorbim de Andone, Lacatus e antrenor? MM e manager? Gigi e Calderon? pana la paste mai schima 2-3 antrenori(steaua e singurul club care schimba de 10 ori mai des antrenorii decat becurile din club ) si cred ca jucatorii or sa cumpere genunchere la cat or sa stea in genunchi in fata peluzei din ce in ce mai GOALE! ....sa nu comparam haosul si PENIBILUL de la steaua cu restul campionatului, ei sunt unici!
          momental Poli, cat nu ii sufar eu nici pe aia, joaca cel mai frumos fotbal din campionat iar Zicu, chiar misca acolo! Cand juca la noi doar eu stiu cati adidasi am rupt in scaunele peluzei la ratarile lui! Momentan Dinamo cica are un proiect de viitor, nu merge treaba si incearca sa schimbe ceva! inca am rabdare cu ei! cat despre televizor, eu POATE o sa il sparg la toamna cand o juca galatiul in UCL cu toate ca mi-e greu sa cred asta dar vOI sunt sigur ca ati smuls antena din tv si din tabloul de pe scara inca de duminica seara, ati facut cerere de "debransare" la RCS/Dolce sau unde mai aveti iar televizoarele sunt deja la tara, cotete pentru gaini! incercati sa tineti ciocul mai mic, in special SAXOFONUL principal, eu4yas pentru ca asa e bine....capul in pamant, mers pe burta sau in genunchi in perioada asta!

          sa inchei cu legendarul FORZAA DINAMO!
          Last edited by PCH; 9 March 2011, 12:28.

          Comment


          • Una scurta: cand ceva merge prost la o echipa, toti o dau pe zicala: avem proiecte de viitor, echipa e in reconstructie. Scuze, scuze.
            Reconstructie a echipei s-a facut la Dormundt. Din echipa de pitici s-a facut echipa care va domina impreuna cu Barca, fotbalul european in urmatorii 5 ani.

            In Romania nimeni n-are proiecte, sa fim seriosi, fac echipa dupa ureche.
            Intr-o vreme Steaua avea cea mai buna echipa de juniori din tara, vad ca tinerii de acolo nu joaca nici macar 5 minute pe final in echipa mare. La ce mai e bun sa ai juniori? Sa dai salarii la diversi jucatori veniti liberi de contract sau la fosti jucatori repatriati ca refuzuri in alta parte (si nu vorbesc de campionate puternice).
            Plus ca si juniorii, ajung sa aiba 2-3 meciuri bune (vezi Ionita de la Rapid, Deac) si in strainatate pleaca stiind ca vor sta pe banca. Eu unul n-as pleca sa nu fiu nici rezerva, ce folos ca am legitimatie de FC Koln si vad meciul din tribuna?

            La noi, patroni nepriceputi=campionat kaka maka.
            PCH, ziceai de U Cluj si ti-am zis ca va fi fass. Pana acum am dreptate? Am. A, stiu, o fi si acolo proiect de viitor. Poate pentru spalat bani negri.

            Comment


            • pai de ce mai construiesc stadionul ala, care cica o sa fie super fitza ? posibil sa spele bani! e mafie mare, ala vedea meciul lui Dinamo cu Pandurii de la oficiala, walter sau cum il cheama....mi-e sila!

              Comment


              • Busca.
                Walter e numele nou, ca ala vechi suna prost. Securist. Astia o duc bine indiferent cine e la putere. Oricum, nu se pricepe la fotbal, cel mai bun exemplu e ca l-a luat pe Adrian Cristea, pe care nu-l suport, chit ca e din Iasi.
                Referitor la Adrian Cristea: e un caracter de 2 lei, a dat gol la Iasi, echipa care l-a lansat si se bucura de parca marcase in finala CL.
                Celalalt Cristea, Andrei, a jucat 2 sezoane la Iasi, el e din Bacau, dar cand a marcat impotriva Iasului, nu s-a manifestat. Stia ca Poli Iasi ii relansase cariera dupa ce Steaua scapase de el si fusese rezerva peste tot, iar Dinamo l-a imprumutat la Iasi.
                Asta numesc eu recunostinta si caracter. Si mai ales, modestie.
                Last edited by mr.K; 9 March 2011, 15:17.

                Comment


                • E diferenta de la cer la pamant intre cei doi, adrian e un imbecil, prin modul lui de a se purta, zici ca e mare vedeta, mare fotbalist si are ceapa'n gat si noroiu pana la urechi! Andrei e caracter, a demonstrat asta!
                  Last edited by PCH; 9 March 2011, 17:08.

                  Comment


                  • Mai aveti din astia, mari vedete. Ca Paun. Cand daduse si el un gol in deplasare, fiind imprumutat la Iasi, mergea numai pe varfuri, de ziceai ca-l dureau nucile. Apoi s-a stins.

                    Nu zic, nici muncitor inutil ca Bicfalvi sau Banel, prefer muncitor eficace, de echipa, ca aia de la Otelul.
                    Toate salariile alora la un loc, fac probabil cat un o prima de instalare+salar platit de Steaua sau Dinamo unei asa zise vedete.

                    Comment


                    • Eu prefer sa ia Otelul titlu decat aia de la fulgeru aek rocar. Macar otelul are o oarecare vechime, istorie pe cand aia sunt o corcitura condusa de cioroporc.
                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by PCH View Post
                        sa nu comparam pe ANDONE cu ciurucurile care se tot perinda pe la clubul dintre cimitire/care joaca pe un stadion cu nume de cimitir!

                        Cu ce drept vorbim de Andone, Lacatus e antrenor? MM e manager? Gigi e Calderon? pana la paste mai schima 2-3 antrenori(steaua e singurul club care schimba de 10 ori mai des antrenorii decat becurile din club ) si cred ca jucatorii or sa cumpere genunchere la cat or sa stea in genunchi in fata peluzei din ce in ce mai GOALE! ....sa nu comparam haosul si PENIBILUL de la steaua cu restul campionatului, ei sunt unici!
                        momental Poli, cat nu ii sufar eu nici pe aia, joaca cel mai frumos fotbal din campionat iar Zicu, chiar misca acolo! Cand juca la noi doar eu stiu cati adidasi am rupt in scaunele peluzei la ratarile lui! Momentan Dinamo cica are un proiect de viitor, nu merge treaba si incearca sa schimbe ceva! inca am rabdare cu ei! cat despre televizor, eu POATE o sa il sparg la toamna cand o juca galatiul in UCL cu toate ca mi-e greu sa cred asta dar vOI sunt sigur ca ati smuls antena din tv si din tabloul de pe scara inca de duminica seara, ati facut cerere de "debransare" la RCS/Dolce sau unde mai aveti iar televizoarele sunt deja la tara, cotete pentru gaini! incercati sa tineti ciocul mai mic, in special SAXOFONUL principal, eu4yas pentru ca asa e bine....capul in pamant, mers pe burta sau in genunchi in perioada asta!

                        sa inchei cu legendarul FORZAA DINAMO!
                        Bai prietene, singurul scop al tau in viata este Steaua dupa cum vad eu. Iti inteleg frustrarea, pacat ca tu nu ti-o recunosti.
                        Domne', de Andone nu vreau sa vorbesc pt ca intr-adevar eu unul il stimez. Omu e bun, a castigat si ceva titluri, a facut si echipe, nimic de reprosat.
                        Vad in schimb ca tot te iei de cei de la Steaua ca au stat in genunchi. Care-i problema ta pana la urma? Au facut-o lata, da, care-i problema ta ca au stat ei in genunchi? Am mai vazut si alte declaratii, comentarii etc. ca vezi doamne s-au umilit. Daca au gresit lasa-i sa se umileasca. Eu consider ca au facut un gest fair fata de acei suporteri care-au stat pe vremea aia in tribuna. Macar ei au avut bunul simt sa se-aseze in genunchi, nu ca la voi cand erau alergati pe teren de nu mai stiau pe unde sa iasa din stadion.
                        Daca noi ne-am taiat cablurile Duminica, voi ce-ati facut cand jucam in UCL? V-ati taiat venele sau ce? Unul singur e cel care si-a aruncat tv-ul pe geam, culmea, face parte chiar din conducerea voastra.
                        Ai face bine sa mai treci pe la Domo sa mai cumperi cateva televizoare, cu siguranta vei mai avea de spart.
                        Nu mai vorbi tu de ciocul nostru, vorbeste de-al tau. La Brasov mai sunt totusi niste jucatori, tu ai facut 2-2 cu alde Pleasca & Co.
                        9! 9! 9!
                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by yrman View Post
                          Eu prefer sa ia Otelul titlu decat aia de la fulgeru aek rocar. Macar otelul are o oarecare vechime, istorie pe cand aia sunt o corcitura condusa de cioroporc.
                          @yrman, ai dreptate.

                          De partida Otelul Galati - Juventus Torino (1-0) disputata in Cupa UEFA in 1988 va amintiti?
                          Nu stiu care echipe din Romania se pot lauda ca au invins Juventus Torino. Tin minte ca Ceahlaul in '99 a fost eliminata de Juventus, dupa 2 manse 1-1 acasa si 0-0la Torino, deci neinvinsa.
                          In '88 Juventus era echipa mare (nu ca acum ar fi mica, dar a mai micsorat pretentiile), atat ca exista simultan si Diavolul Milanez.
                          Last edited by mr.K; 9 March 2011, 17:49.

                          Comment


                          • Eu4yas, esti offtopic dpdv al discutiei! Sunteti praf si trebuie sa taci! Mai e putin pana la meciul direct, iar o sa pui oaia aia la semnatura daca ma enervezi ) (cica sunt eu frustrat de steaua , pai la ce rezultate formidabile aveti din 2006 incoa' e si normal nu vezi ca esti pe langa subiect ....pe unde va prindem va lesinam si tot eu sunt frustrat, frustrat esti tu de DINAMO, povesteste colegilor cat m-ai acrit vineri seara in timpul meciului! Comentai mai repede decat urecheatul ala de la GSP!)huoooo. Nu vreau sa mai vorbesc despre steaua, nu imi place sa INVOLUEZ!

                            Pe Paun l-am vazut intr-un singur meci in liga 1 in tricoul lui Dinamo in tur si chiar mi-a placut! Nu inteleg de ce nu joaca mai des.

                            A venit si Barboianu, e posibil sa vina si Valerica, sa vedeti cum scriem istorie in returul asta!

                            Comment


                            • Istoria in returul asta o va scrie Otelul, Dinamo are de dat la lopata sa iasa din mocirla in care e. Are nevoie de cizme de cauciuc, nu de ghete de alpinist, deocamdata.

                              Comment


                              • Cu siguranta titlul va merge tot in provincie indiferent unde sau la care din echipe.Otelul,Timisoara sau Vaslui.Noi astia de tinem cu Steaua,Dinamo sau Rapid...mai avem de asteptat sa vedem un nou titlu.De ce? Pai la ce mizerie de fotbal jucam si cu fel de conduceri si jucatori nu avem vreo sansa.Eu zic si acum...Fortzza Steaua..indiferent unde va termina campionatul!
                                CARPE DIEM!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google