Intalnire Nationala Nr. 3 in data de 8-11 August la Sovata

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by RADU_LYN View Post
    E posibil sa vin si eu impreuna cu baietii din LC Neamt....Tot duminica
    radule fii mai precis
    e posibil in proportie de 80%

    Comment


    • Pai haideti baaai nu posibil sau asa mai departe .. Haideti si nu trebuie sa aveti ceva spectaculos pe masina .. Doar sa veniti la o poveste .. Una alta
      Its just a car ...

      Comment


      • Salutare! Acum m-am intors acasa de la Iasi si Botosani, prin Sovata. Si astazi am cautat vreo 2 ore locuri de cazare, ca si vineria trecuta. V-a scris vali007 ce am gasit si la ce preturi. Tot ce vedeti pe ofertele de pe internet sau in legatura cu preturile, sunt gogosi. In statiune, relativ aproape de lac, nu gasesti nici un loc, nici macar cele ce le-am gasit vinerea trecuta nu mai erau libere, iar unde gasesti ceva costa de la 120 ron in sus, apoi toti se stramba ca vrei doar 2 zile. Oricum eu am gasit 3 camere intr-o vila frumoasa,cam la 800 m de lac, intre Sovata si Sovata Bai pentru cei care vin de vineri si stau pana duminica, respectiv: valeriu61; cristisb; vali007.Pentru cei care vin sambata cum este KeanuRev, vom cauta la fata locului prin apropiere,preturile fiind intre 70 si 100/camera dubla/ noapte. Avem si ceva promisiuni.
        Pentru amatorii de camping, casute respectiv cort, este un camping, mare, cam la 2 Km in sus de lac si chiar am vazut corturi in curtea unei vile aproape de lac, insa nu stiu preturile.
        Pentru cei care vor veni pentru o zi vom stabili o locatie ca sa ne intalnim cu totii.
        Cand vorbesc de lac, ma refer la principalul lac, Ursu, apa sarata, unde exista strand cu baze de tratament. Apa sarata a lacului, este acoperita de un strat de apa dulce, provenita din ploi si raul tarnava mica, care prin procesul heliotermic, pastreaza caldura solara in apa sarata, etc. Ajunge ca nu vreau sa spun prostii. Mai vorbim.
        Intalniri LC SB sambata ora 17 Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO)

        Comment


        • Valeriu61 a fost si a rezervat 3 camere la o vila, se pare ca atatia o sa fim care o sa stam de vineri pana duminica.

          Eu personal o sa ajung pe vineri dupa-masa, Cristivsb si Valeriu61 vor ajunge mai devreme.

          Cel mai bine ar fi sa stabilim exact cine vine sambata si cine vine duminica, pentru a sti pe cine sa asteptam.
          Am zis ca cel mai bun punct de intalnire este benzinaria PetromV de la intrare in Sovata (pentru cei care vin din zona de Vest) sau iesirea din Sovata (pentru cei care vin din zona de Est). Se pare ca majoritatea au spus ora 10 ca si ora de sosire in Sovata, atunci propun si eu sa ramana ora 10.

          Cred ca ar fi bine sa facem si niste liste (nu imi place dar asa cred ca e cel mai bine):

          Vineri - Duminica:
          1. Valeriu61;
          2. Cristivsb;
          3. Vali007.


          Sambata:

          1. Kopatz;
          2. Keanu;


          Duminica:

          1. Cristi;
          2. Razvan;
          3. Dooku (merge cu Razvan, sigur 90%);
          4. Radu_LYN (posibil);
          5. Keanu

          Daca mai sunt persoane care au zis ca vin si nu sunt pe lista imi cer scuze si ii rog sa se treaca pe lista.


          L.E. Sorry Valeriu, nu am vazut ca ai postat si tu.
          Last edited by vali007; 6 August 2008, 22:59.

          Comment


          • Si mai zici ca e intalnire nationala
            bravo ! O mana de oameni acolo la intalnire nationala, asta e... !
            important e ca totusi ne ducem cativa sa mai schimbam o parere si sa ne simtim nitel bine

            Comment


            • @Radu_lyn-te asteptam la noi in Piatra Neamt sambata la intalnire,ca sa mergem de duminica dimineatza impreuna la Sovata? Sau vii u duminica singurel?
              Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

              Comment


              • Pai daca se poate si cu cortul...Io tocmai mi-am luat de curand un cort de 4 persoane militaresc...Poate vin de sambata dupamasa si stau pana duminica
                Life is short...play more!
                http://www.loganclub.ro/forum/bolo-t4578.html?t=4578

                Comment


                • Domnilor, sa nu uitati costumele de baie!
                  Intalniri LC SB sambata ora 17 Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO)

                  Comment


                  • Inca ceva ...Pentru toata lumea....De ce se face atata tam-tam pentru mai nimik?
                    intalnire nationala,dar nu vine mai nimeni.Asa cum a spus si Razvanb,si la intalnirile locale se intalnesc mai multe masini. Problema pe care o impiedica toata lumea sunt BANII. Haide-ti sa nu mai facem intalnirile nationale pe 3 zile, ci sa stabilim o singura zi, poate atunci pot sa isi faca timp mai multe persoane sa ajung,fara a mai implica cazare pe la nush ce locuri, persoane care uita sa mai vina la intalniri.
                    De exemplu,am primit invitatie de a face o intalnire nationala la Piatra NEamt, in perioada 24-26 octombrie.Mi se cere sa caut cazare.Inca nu se cunosc cerintele,cum ar trebui cazarea.......Dar 3 zile? Pentru ce 4 masini din toata tara si restul de 7 masini din Neamt?
                    Mai bine stabilim o zi,din weekend....In care tot romanul e liber si dispus la plimbari, si poate atunci vom avea rezultate mai bune. Voi ce zice-ti?
                    Poate gresesc,dar dupa cum se vede,nu prea sunt multi care isi rezerva cazarea macar 2 nopti.Multi vin numai pentru o zi.
                    Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

                    Comment


                    • @cristi3775: Invitatia pe care ai primit-o se referea la o intalnire a moldovenilor, sa zicem asa. Sunt persoane care vor sa se si relaxeze in week-end-ul ala, plus ca sunt persoane care parcurg 3-400 de km la dus si daca mai pui inca pe atat la intors e destul de obositor pentru o singura zi. Faza e ca daca ne intalnim vrem sa stam si impreuna, pentru ca altfel se poate face un anunt ca in data X este intalnire nationala/regionala in localitatea Y, si fiecare isi rezolva cu cazarea.

                      Comment


                      • Aici ai dreptate. Numai ca toata lumea viseaza,ca la astfel de intalniri(intalnire nationala), vor fi cel putin 20 de masini,si daca numeri sunt 8.Aici apare o dezamagire,caci intradevar vrem sa ne cunoastem mai bine.
                        Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

                        Comment


                        • Da.. Ai dreptate vali, e destul de obositor sa mergi 3-4-500 km sa ajungi , sa sta icu baietii sa mananci ceva si cand vine cheful mai mare si mai bun.. HOP trebuie sa plec.. Nu prea merge nici asa. Intr'adevar banii sunt o problema in ziua de astazi, o problema foarte mare dar asta e.... In fine... Banii o problema si , nu bat vreun apropo sau nu jicnesc pe nimeni doamne fereste dar sunt si persoane neserioase

                          Comment


                          • Dupa aceasta intalnire voi veni cu cateva propuneri referitor la aceste intalniri nationale si regionale.

                            Comment


                            • Off.... Cam asa e baieti aveti si voi dreptate dar na... Distantele si costul per baril ne omoara.... Asadar LIDERII acestui CLUB NATIONAL ar trebui sa anunte data si locatia si durata .... Eu unul astept un raspuns..... Poate din iasi vom veni cativa..... Uite vine si piatra vine si vasluiul .....
                              IS 10 LNC Facebook

                              Comment


                              • @ bolo ai loc in cort ?) cand vii prin tarnaveni vii ?
                                si eu as zice ca mai bine s-ar face intalnirile nationale pe o singura zi
                                90% voi veni si eu ... Cel mai sigur duminica , sunt si alte treburi importante si deaia cred ca ajung doar duminica ... Chiar daca ma desparte 80km de voi ..+ ca trebuie sa schimb si uleiul (am fost luat pe nepregatite)
                                Its just a car ...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google