Intalnire Nationala Nr. 3 in data de 8-11 August la Sovata

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Nu vreau sa ma intelegeti gresit, dar Constanta nu trebuia sa apara in poll Vin 10-15 constanteni, voteaza.. Si pac s-a hotarat, mergem la mare! NU! In cazu' asta trebuia sa puneti si vreo statiune din vest, amintea mai sus concetateanu' meu daniel optzecisapte cu y de Herculane. Cum bine au zis vreo 2-3 gagii, trebuie undeva sa poata sa plece tot omu', eu unu n-as pleca 800 de km .. E prea mult ptr. Mine. Mi-e un pic peste mana sa tranzitez toata tara, si cred ca nu sunt singurul de parerea asta.. La Felix am mers ca am avut relativ putin, in jur de 300 de km. Cred ca in afara de spike nu a mai pedalat nimeni atat si totusi am mers. Deci si prin urmare, as vrea sa iau parte la cea de-a 3-a intalnire nationala, insa as vrea totusi sa va ganditi un pic si la noi cei din vest..Sa nu mai punem ca ne trebe o caruta de bani ptr combustibil, cazare, mancare, etc.
    Numai bine!

    Comment


    • #47
      Omega: iti dau un exemplu scurt ca sa nu zici ca iti argumentezi fara dovezi: http://www.turistinfo.ro/sovata/caza...ica-c7467.html
      si daca se scumpeste in super mega sezon cu mai mult de 10-15 % nu se mareste pretul. Si nu ajunge decat la jumate din ce ai spus tu. Oricum se va face o votare asa ca nu te impiedica nimeni sa propui o data. Eu propun weekendul 1-3 august.
      PS se pare ca iti place tie sa te contrezi cu unii dintre noi din moment ce la propunerea de a face intalnirea la mare nu ai avut nimic de obiectat desi acolo si preturile in extrasezon sunt mai mari decat in alte parti in sezon. Iar de venit cu cortul, foarte bine. Nimeni nu te opreste. Si eu practicam acest sport.
      Last edited by crististreulea; 23 May 2008, 15:35.
      Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
      Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

      Comment


      • #48
        Am votat Baile Sovata. Motivatia mea: e cea mai interesanta statiune din ce s-a propus. S-a dezvoltat destul de mult in ultimul timp, sunt diverse moduri de distractie, locuri interesante de vizitat iar imprejurimile sunt superbe.
        In schimb este intradevar o alta problema pe care am observat-o in ultimul timp (si nu numai eu): voteaza si unii care nu au fost, nu sunt si nici nu o sa fie vreodata la intalniri. Dar totusi se baga in seama. Si atunci se duce naibii totul. O sa urmaresc sa vad ce se intampla la votare.
        Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
        Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

        Comment


        • #49
          Vara toata lumea vine la mare asa ca votez Constanta,deci practic nu veniti numai pentru intalnire ci veniti si sa va relaxati in concediu aici.
          Last edited by crististreulea; 23 May 2008, 15:36.

          Comment


          • #50
            Corect supercar, doar ca nu toti au concediul in acelasi timp si nu merg in acelasi loc ca sa il petreaca. Unii merg la mare in Bulgaria, altii in Croatia, Turcia, Grecia sau la munte. E anormal sa ii zici la cineva sa isi faca concediul la mare pentru ca acolo si "atunci" se va face intalnirea. Cat despre relaxare ... Nu pentru toti e relaxare la mare
            Inteleg ca sunteti "acasa" daca se face la Constanta, dar cred ca te contrazici singur, citez: "Atunci undeva mai aproape,adica eu vin sute de km tocmai din constanta de fiecare data si restul nimic?...Nu mi se pare corect". Pentru mine ti se pare corect sa vin in celalalt capat de tara ? De aceea ziceam ca in zona de centru e cel mai ok. Chiar daca e intradevar "acasa" pentru cei din Brasov si Sibiu, dar e cam aceeasi distanta pentru ceilalti. Dar e democratie. Deci votam. Apoi fiecare decide daca poate sa mearga sau nu.
            Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
            Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

            Comment


            • #51
              Am votat pentru Sovata, chiar voiam sa merg acolo anul asta si daca vom fi cu totii acolo, cu atat mai bine.
              Zambeste, maine poate fi mai rau!

              Comment


              • #52
                Am votat pentru Constanta,chiar daca nu sunt in concediu,tot vin sa fac o baie. Si vedeti ca la poll scrie COSTANTA, nu trebuia CONSTANTA ???
                Last edited by dan.gutu; 22 May 2008, 10:55.
                LOGAN--> <--TOYOTA

                Comment


                • #53
                  O fi in Romania Costanta asta?
                  Cel mai lent 1,6 8v

                  Comment


                  • #54
                    Originally posted by bubu_vasile View Post
                    Corect supercar, doar ca nu toti au concediul in acelasi timp si nu merg in acelasi loc ca sa il petreaca. Unii merg la mare in Bulgaria, altii in Croatia, Turcia, Grecia sau la munte. E anormal sa ii zici la cineva sa isi faca concediul la mare pentru ca acolo si "atunci" se va face intalnirea.
                    Nu neaparat Constanta(dar daca tot e vara si mai vine lumea la mare am zis aici)...Putem sa ne intalnim la Bucuresti...Un 250km mai merge dar nici asa la covasna sau tusnad...Pentru unul din Cluj poate ca ii convine sa vina sau din brasov.
                    Ce am observat ca toti care sunt din zona aia cluj,sibiu,brasov vor in centru sa se faca intalnirea...Adica foarte aproape de ei...Adica e ca si cum eu stau in Tulcea si imi convine de fiecare data sa merg sa zicem la o intalnire de 150km pana la Constanta.
                    Am inteles ca vreti cat mai aproape de casa sa faceti intalnirile da macar odata/an faceti si o intalnire si pentru restul din alte zone cum sunt Constanta sau Bucuresti mai aproape de ei...Si faceti si voi mai multi km ca nu patiti nimic
                    Sa zicem ca se fac 3 intalniri nationale/an ... Eu sunt dispus la 2 sa merg pana in cluj,brasov sau sibiu in zona aproape de voi dar macar la una faceti si voi mai aproape de casuta mea...Sa zicem o Delta in Tulcea...Un Bucuresti etc.

                    Comment


                    • #55
                      O mamaia la noi aici la casuta noastra din povesti ... Si eu am votat constanta ... tot veniti la mare ... acum aveti inca un motiv
                      sigpicMy ride

                      Comment


                      • #56
                        Intalnirile nationale sunt pentru a ne cunoste intre noi, a scapa de orasele in care stam si de a vedea frumusetile patriei.
                        Parerea mea este ca la mare, mai ales in luna august, numai de relaxare nu ai parte. Daca se propune pentru luna septembrie la mare, sunt de acord, pentru ca nu mai e asa mare aglomeratia.
                        Referitor la distanta, te cred Supercar, este destul de obositor sa mergi 550 km. Eu ma voi muta la Iasi, deci nici pentru mine nu va fi o distanta mica (indiferent de locatia aleasa: Covasna, Constanta s.a.m.d.).

                        Si am o rugaminte, cei care stiu ca nu vin sa se abtina de la vot.
                        Last edited by vali007; 22 May 2008, 13:19.

                        Comment


                        • #57
                          Daca se tine la sfarsitu lu august vin si eu daca nu....Tot vin si eu Locatia pentru mine nu are importanta.
                          Bart: I am through with working. Working is for chumps.
                          Homer: Son, I'm proud of you! I was twice your age when I figured that out.

                          Comment


                          • #58
                            Eu am votat Constanta!Colegii nostri de pe forum din Constanta ne-ar putea rezolva cu o cazare mai ieftina plus ca vara este cel mai frumos la mare.Mi-as fi dorit sa merg la Paltinis dar nu aveam Logan atunci,la aceasta intalnire chiar vreau sa vin!
                            De aici am putea sa facem si o mica excursie pana la vecinii nostri bulgari!
                            Last edited by Dodo; 22 May 2008, 13:57.

                            Comment


                            • #59
                              Pfooai Jesus.. Nu sunteti normali.. Ma jur Constanta era pus deoarece intalnirea va avea loc vara si majoritatea merge la mare acela a fost singurul motiv, pentru care am pus. SUPERCAR credeam ca am rezolvat problema.. Cu kilometri.. Nu ii aproape de noi brasov.. Sibiu sau alte orase. Asta a fost avantajul ca aici locuiesc.. Aproape de centru tarii, nu ca doresc eu sa fac sa nu ma duc multi km de casa.

                              Si cealalata problema ca nu trebuia sa fie constanta. FORUMUL NU II FACUT DOAR DIN PERSOANE DIN CONSTANTA, suntem din toate partile.. Asa ca nu se pune problema ca intra 10 15 din constanta.. Si rezolva ei problema votului.
                              Last edited by crististreulea; 23 May 2008, 15:39.
                              LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
                              Enter the Matrix

                              Comment


                              • #60
                                Votat Sovata dar vreau sa vin oriunde s-ar tine.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google