Intalnire Nationala Nr. 3 in data de 8-11 August la Sovata

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Eu vin cu o alta propunere, in grecia pe litoral. Este eftin si foarte fain. Dar nu stiu daca vrea cineva

    Comment


    • #62
      Eu vin oriunde se tine, dar am o problema: conditiile de cazare trebuie sa fie cel putin la fel de bune ca la Paltinis. In rest locatia nu conteaza, ci oamenii care vor veni. ;)
      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

      Comment


      • #63
        Originally posted by bubu_vasile View Post
        Omega: iti dau un exemplu scurt ca sa nu zici ca iti argumentezi fara dovezi: http://www.turistinfo.ro/sovata/caza...ica-c7467.html
        si daca se scumpeste in super mega sezon cu mai mult de 10-15 % nu se mareste pretul. Si nu ajunge decat la jumate din ce ai spus tu. Oricum se va face o votare asa ca nu te impiedica nimeni sa propui o data. Eu propun weekendul 1-3 august.
        PS se pare ca iti place tie sa te contrezi cu unii dintre noi din moment ce la propunerea de a face intalnirea la mare nu ai avut nimic de obiectat desi acolo si preturile in extrasezon sunt mai mari decat in alte parti in sezon. Iar de venit cu cortul, foarte bine. Nimeni nu te opreste. Si eu practicam acest sport.
        Hai ca am uitat. Si sunt mot, din Tara Motilor lui Avram Iancu. Apropo ... Stie cineva cum se spune la pruncii motilor ?
        Ce spui tu straine!? In sezon preturile se fac pe loc, nu pe site. Daca este cerere pot creste si cu 500% (in 2006, am asistat o licitatie ad-hoc, de la 70 lei s-a ajuns la 350lei pt ca omul care a castigat avea copil mic si nu avea cort). Asa ca, mai plimba-te si tu prin tara mai castiga ceva experienta in turism si pe urma sa imi dai peste nas. Eu am spus ca vin oriunde, dar asta nu inseamna sa-mi dau salariul pe doua nopti de cazare, prefer sa ma distrez cu banii aia. Daca nu va fi ceva rezonabil (max 100 lei/noapte), prefer sa imi gasesc singur cazarea, chiar si la cort.

        Comment


        • #64
          @keanu, mai vedem o sa vezi ca am avut dreptate

          Comment


          • #65
            Omega: frumos ce spui tu cu experienta, dar ce pot sa iti spun eu e ca am lucrat cu o agentie de turism 3 ani de zile. Atat pentru suportul IT cat si pentru directionarea - redirectionarea clientilor. Ala a fost fraier de a platit atat iar lucrurile astea se petrec daca "pici" la receptie si nu stii sa "discuti". Eu spre exemplu la mare anul trecut am platit la intelegere cu receptionerii mai putin decat tariful afisat la receptie. Si asta pentru ca am nimerit din greseala la mare si nu am mai avut timp sa ma organizez. Oricum, daca vorbesti din timp (macar cu 2-3 saptamani inainte) cu cine se ocupa de vila sau pensiunea respectiva poti obtine un pret mai mic chiar decat oferta "oficiala".

            In cazul nostru (al intalnirii nationale) mergi cu tupeu si ii zici: "suntem 20-30 de persoane si vreau oferta la pretul pe care il oferiti agentiilor de turism." Atunci o sa vezi cat costa real o zi de cazare.
            Daca mai ai nevoie de sfaturi in privinta turismului cauta-ma cu incredere.

            Si intradevar, constantenii pot face rost de cazare mai ieftin daca cunosc pe cineva cu vila sau pensiune pe acolo. Sau pe cineva la vreo firma care are hoteluri sau pensiuni pe litoral. Altfel nu cred. Ganditi-va ca o sa fie ca si la celelalte intalniri: multi din CT, care nu o sa stea cazati acolo, iar "restul" o sa fie prea putini pentru a negocia o oferta serioasa.
            O sa ma considerati un gica contra, dar eu intotdeauna am spus ceea ce aveam de spus (pot sa vi-o confirme si aradenii si timisorenii) asa ca nu pot sa nu mai "ridic" o problema.
            Toti spun: "super. Si asa ma duc in concediu la mare." pai bine oameni buni, dar aveti toti concediu in acelasi timp ? Mergeti toti in acelasi loc sa va cazati ? Sa nu uitam ca vorbim de o intalnire nationala, adica: stau cat mai multi in acelasi loc timp de 1 zi sau 2. Altfel o sa devina de fapt o intalnire comuna. Poate gresesc, dar asta e parerea mea.
            Hai ca nu va mai bazai decat cu o singura rugaminte: cei care stiu ca nu o sa mearga la intalnire indiferent unde va fi sa se abtina de la vot
            Last edited by bubu_vasile; 23 May 2008, 10:13.
            Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
            Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

            Comment


            • #66
              Ok bubule, nu mai zic nimic.

              Comment


              • #67
                Nici eu
                Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                Comment


                • #68
                  Eu spun ca ar trebui stabilita si luna, pentru ca daca va fi august, eu vin sigur indiferent unde va fi intalnirea, sau daca va fi in iunie sau iulie sa fie sambata si duminica. Si sa mai facem o intalnire si in august.
                  Intalniri LC SB sambata ora 17 Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO)

                  Comment


                  • #69
                    Deci locatia se poate spune ca a fost Stabilita.. Si nu ii cea votata de majoritatea. Ci va fi la SOVATA ! Luna august banuiesc ca toata lumea va putea veni in august.
                    LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
                    Enter the Matrix

                    Comment


                    • #70
                      ??? (???? - ca nu m-a lasat doar cu 3 de "?")
                      Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                      Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                      Comment


                      • #71
                        Adica.. Intalnirea va fi la Sovata in luna August !!!
                        LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
                        Enter the Matrix

                        Comment


                        • #72
                          S-a facut! In proportie de 80% voi fi prezent

                          Comment


                          • #73
                            Pai daca sa stabilit sovata de ce sa mai facut pool?

                            Comment


                            • #74
                              Nu prea cred ca o sa pot..
                              daca era in Constanta era alta treaba,ca ma duc la mare.
                              sigpic

                              Comment


                              • #75
                                @Norby, stai ca nu s-a stabilit inca nici o data poate, poate..
                                Chiar, pe cand va fi? August? Tre' sa planificam cumva "concediu"

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google