LoganClub Arad

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am inteles ca erau comunitari, chiar de aceea la postul #1377 am detaliat ce atributii au Oricum, noi suntem cuminti cand ne adunam deci nu au ce sa ne faca

    Propun sa continuam pe Discutii Generale, nu de alta dar sa nu umplem topicul de intalniri aiurea
    sigpic

    Comment


    • Oamneni buni cand au venit boschetarii aia sa ceara bani pentru parcare?

      Comment


      • Azi la intalnirea tigrilor colegei noastre @Black Pearl.
        sigpic

        207 noir obsidien

        Comment


        • maverick: nu am mutat discutia pentru ca ne afecteaza direct locul de intalnire. deci am considerat si consider ca era de discutat aici la intalniri. sa stie toti ce imbecili sunt unii.
          Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
          Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

          Comment


          • Extraordinar.Sa vedem daca o sa vina si sambata la noi.Sunt tare curios.Oricum va fi show.))

            Comment


            • OK, sefu', atunci ramanem pe acest topic. Deci, pana la urma, sa ma interesez la Directia Parcari cum sta treaba cu parcarea ?? Sau asteptam pana sambata si nu facem valuri aiurea ?
              sigpic

              Comment


              • Asteapta pana sambata, sa vadem daca comenteaza, daca o sa vina si grassu` sigur nu o sa comenteze)
                Reparaţii maşini de spălat și Frigidere,
                Magazin Piese de Schimb.
                www.facebook.com/ElectroteknikPag

                Comment


                • eu zic sa asteptam. pana atunci sa incerce fiecare sa afle legal (dar fara sa faca valuri) care este regimul juridic al parcarilor, cine le administreaza si in ce conditii.
                  daca reusim sa aflam si mai vin fraierii sa avem cu ce sa le dam peste bot (asta ca sa nu ii dam chiar una peste bot)
                  Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                  Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                  Comment


                  • Filmele

                    Mah da filmele de la teste cand le vedem? Am gasit 2 pe youtube da eram curios de *** vs *** adica 1.6 16v vs 1.6 remapat+suspensii sport. Sau nu are nimeni nici un filmulet?
                    Last edited by bubu_vasile; 20 January 2009, 00:29. Reason: e mai bine asa
                    fara linkuri externe

                    Comment


                    • le ascunde tavi momentan. ca sa nu "ne despisteze" )
                      Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                      Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                      Comment


                      • Parcarile sunt in administrarea PARKAR, societate subordonata Primariei. In momentul in care se constata ca intr-o parcare cu plata exista o masina fara tichet, se face o poza cu parbrizul masinii pentru a exista dovada si se emite pe loc sau ulterior amenda (nu stiu cat e). In ceea ce priveste Politia Comunitara, si ei sunt subordonati tot Primariei (de fapt, daca nu ma insel, sunt fostii Gardieni Publici, dar cu alta denumire). Conform fisei de atributii, agentii Politiei Comunitare doar pazesc parcarile (urmeaza un citat de pe site) :

                        "f) constata contraventii si aplica sanctiuni contraventionale, conform legii, pentru incalcarea prevederilor legale referitoare la tulburarea ordinii si linistii publice, curatenia localitatilor, comertul stradal, protectia mediului inconjurator, precum si pentru faptele care afecteaza climatul social, stabilite prin lege, hotarari ale consiliului local sau dispozitii ale primarului; "

                        Nu zice nimic de constatare contraventii in ceea ce priveste regimul parcarilor. Acest lucru se poate face doar de catre angajatii PARKAR.

                        Buun. Acuma, nici pe pagina de web a patinoarului (desigur si Patinoarul tine de Primarie ) nu scrie niciunde ca parcarea de langa se plateste undeva (la taxatoare automate, taxatori umani, in patinoar etc).

                        In concluzie, din moment ce nu exista aparate de taxare, Politia Comunitara nu are ce sa faca. Eventual sa faca scandal daca facem mizerie sau mai stiu eu ce.

                        In ceea ce priveste drifturile de ieri, e discutabila treaba. In principiu se poate incadra la deranjarea linistii publice, dar in acea zona nu este nicio casa foarte aproape (doar pe celalalt mal al Muresului) plus ca urla muzica la Patinoar si acopera zgomotul driftului.
                        sigpic

                        Comment


                        • deci dupa cum am si banuit s-au dat doar in spectacol. Capete seci.

                          NU UITATI SA VA LUATI MASURI DE PRECAUTIE SA NU LIPSITI SAMBATA. INVOIRI SE DAU DOAR PE CAZ DE BOALA (GRAVA).

                          daca acum sambata am reusit sa ne strangem 14, atunci sambata care vine si e un numar rotund de intalniri 50 (da sorin, mi-am revenit) atunci am putea sa ne strangem cel putin 18-20. Ce spuneti ? Reusim ?
                          Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                          Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                          Comment


                          • Sa speram.Ar fi bine sa se ia legatura si cu membrii mai vechi.

                            Comment


                            • Ce ziceti, iau un termos mai mare pentru ceai ?

                              Comment


                              • Ar trebui ca eu sambata nu am primit nimic.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google