Discutii Generale Intre Membrii LCArad

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ooo Felix cu ce ocazie pe la noi?
    pai faci un pic de drum.Cateva ore bune vreo 9 ore am facut eu din Buc cu pauze de mic dejun,mancare,suc,tigara..Cand am fost la expozitie. ..Depinde de mers.
    sigpic

    Comment


    • Bubu, in legatura cu tricoaiele ).....Trebuie sa le iau de la tine,da sa vad cum fac sa am si eu o portita sa fiu si eu acasa dupa-masa,ca la ora la care vin eu acasa,e prea de tot!
      te sun cand pot sa le iau,sper ca pe sapt asta,eventual pe vineri pe la ora 20 asa sau daca nu sambata dimi!(oricum te sun)
      PS:e graba tare sa le iau de la tine?Sau .......
      si mai ceva, is MARIIII? ) pentru tine stiu ca is mari,da asa dupa tine, o sa fie ok pe mine ?D:P
      sigpic

      Comment


      • Felix: esti bine venit oricand vrei tu.
        wizard: le iei cand vrei. Momentan sunt la mine la lucru in centru unde ma gasesti in fiecare zi pana la 7 seara. Sau sambata pana la ora 4 dupa amiaza.
        Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
        Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

        Comment


        • Originally posted by Norby89 View Post
          Eu le stiu..Nu am dupa ce sa ma uit
          bine acuma ,nu toate,dar noa Majoritatea.
          Le stii ?? Nu se vede !

          Comment


          • Cred ca fac un nou thread: "grassu vs norby" sa va puteti desfasura in voie.

            saptamana asta se va tine cheful. si daca tuna si fulgera.
            Last edited by bubu_vasile; 12 June 2008, 08:20.
            Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
            Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

            Comment


            • Deci tin sa va anunt ca am avut citatie sau cum ii zice ca or sa`mi darame garaju. Cel mai tare ma deranjeaza faptul ca pe aceasta citatie scrie ca eu trebuie sa demolez garaju din data de 01.03.2008 ...De ce mi-or adus-o acuma dupa vot ?! Oare pentru ca mai sunt vreo 30 de garaje = 30 de familii = poate chiar 60 de voturi ?! Falca a facut treaba ! Vai si amar !!

              Comment


              • Dar tu nu stiai ca o sa ti-l darame ? Sa vezi cand o sa vina sa darame gardul de metal din jurul blocului
                Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                Comment


                • grassu: Pana acuma mi s-au daramat 2 garaje!!!
                  Unul pe vremea lui Branc,iar unul mi l-a daramat Falca!!!
                  Nu am primit nici o despagubire,iar asa sa sti ca de banii aia puteam sa imi iau linistit o masina la mana a2a!!!
                  Eu m-am comformat,oricum a facut parcari in loc de garaje!!
                  P.S Eu stau in blocul de langa gelateria Venetia din Micalaca!!!
                  Last edited by bubu_vasile; 12 June 2008, 14:14. Reason: Nu mai dati quote ca se intelege la ce subiect va referiti

                  Comment


                  • Da ma frate ...Dar unde stau eu garajele nu incurca circulatia, nu obtureaza vizibilitatea, nu sunt in drumul nimanui, nu deranjeaza cu nimic.... Imi face parcare ...Si ce ?? Iarna dupa ce ninge toata noaptea, daca vreau sa plec cu masina, ce fac ?? Stau 20 de minute sa o curat ?? Plus ca am platit impozit pe tot anul pe garaj !

                    Comment


                    • Alin: ai avut acte pe garaje ? Ia zi ce scrie acolo vis a vis de "demolarea" garajului ?
                      Eu inteleg ca nu va place treaba asta, dar cand a-ti obtinut autorizatia (daca a-ti avut-o) pe ea scrie foarte clar ca daca maine zice primaria sa il dai jos, maine esti obligat sa il dai.
                      Este exact ca si la banca: iti trebuie creditul ? Atunci semnezi ceea ce iti dau ei sa semnezi. In caz contrar poti merge la plimbare.

                      Grassu: crezi ca altii au alte conditii de garare ? Poate la chestia cu impozitul sa poti rezolva ceva, in sensul de a plati pana la data la care se face "notarea" demolarii constructiei (asta daca eventual le ceri sa iti elibereze primaria dovada, altfel ...). Oricum bani inapoi nu vezi, o sa iti deduca din impozitele viitoare.
                      Last edited by bubu_vasile; 12 June 2008, 14:11.
                      Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                      Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                      Comment


                      • grassu: in blocu in care stai tu sunt 50 de familii din care eu zic ca au garaj numa vreo 10 , oare restu nu se bucura ca iti darama tie garaju?) iti zic %% ca se bucura, si oricum sunt urate rau garajele alea! ar fi o solutie sa iti cumperi o prelata
                        Last edited by bubu_vasile; 12 June 2008, 14:13. Reason: Nu mai dati quote ca se intelege la ce subiect va referiti
                        Reparaţii maşini de spălat și Frigidere,
                        Magazin Piese de Schimb.
                        www.facebook.com/ElectroteknikPag

                        Comment


                        • La ce crezi ca e buna o prelata ? Eventual sa iti zgarai masina ca dracu. In rest ...
                          Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                          Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                          Comment


                          • Adevarul este ca in toate statele Uniunii a inceput curatirea garajelor!!!
                            Chiar arata ca in comunism!!
                            Trebuia sa ne scape odata de ele!!!
                            De aceea am spus ca eu m-am si comformat si resmnat!!!!)

                            Comment


                            • HOPA! Din discursul tau @Red_Alin sa intelegem ca de fapt nu esti asa de "red" ci mai degraba orange! Ce treaba are comunismul cu garajele? De fapt la varsta ta nu cred ca ai prins prea mult comunism, dar te informez eu ca pe timpurile alea daca aveai masina erai cineva iar daca aveai garaj ori stateai la casa, ori erai in chirie la vre-un vecin in gradina. De abia in democratie si-a construit omul garaje pe unde l-a taiat mintea, iar primaria avida dupa banii omului a dat autorizatie oriunde, si functionarii au primit la shpagi grase de si-au tras niste palate de prost gust, cu care se madresc si acum.

                              Cat despre *** demolator, a avut de unde invata - asta fiind o lectie luata de la nas, prin care nu se pierde electorat, ci mai degraba se castiga. Din pacate romanii au mintea scurta si sunt doritori de pacaleala. Cand nu le-o trage cineva nu se simt bine...
                              Last edited by bubu_vasile; 12 June 2008, 18:20. Reason: corectat pe ici pe colo
                              sigpic

                              207 noir obsidien

                              Comment


                              • Pardon nu arata ca in comunism,ci ca si in ultima mahala!!!
                                Am folosit gresit termenul!!!!!
                                Last edited by bubu_vasile; 12 June 2008, 18:21. Reason: Fara jigniri ! una este apartenenta politica si alta caracterizarile personale. Nu o comite din nou.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google