Discutii Generale Intre Membrii LCArad

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vezi ca se poate un consum decent , dar nici atunci n-ar trebui sa-ti urce la 10 % in oras.
    sigpicImbracat volane in piele http://www.youtube.com/watch?v=99W1jXEEJOU

    Comment


    • Baieti maine vreau sa imi iau niste aparatori de noroi.
      Doru mi-a sugerat magazinul de piese auto ,,Lupul Singuratic",cica acolo ar fi mai ieftine si gasesti mai multe tipuri.
      Aveti cumva alte sugestii si niste preturi?
      Si inca ceva,eu nu prea m-as baga sa le pun sa nu fac vreo prostie pe acolo.
      Cine ar putea sa ma ajute sa le montez si cand?

      Comment


      • De montat eu te ajut sa le montezi sambata, inainte sa plecam la Siria (daca e vreme OK). Numai sa stiu sigur ca vii, ca sa imi aduc trusa.
        sigpic

        Comment


        • Pai te anunt eu maine sau poimaine sigur inainte de intalnire.
          Mersi mult de ajutor,stai intai sa le cumpar maine.

          Comment


          • E bine ca aparatorile sa fie cat mai flexibile. La urcare pe borduri conteaza putin si iarna cand se strange zapada pe ele. E bine sa cumperi si un tub de silicon, transparent sau negru. E mai ok la prinderea aparatorilor.
            Last edited by lau; 19 March 2009, 22:12.

            Comment


            • Pai dinalea de cauciuc caut,nici prea mici,nici prea mari,nici prea ieftine,nici prea scumpe.
              Laule faza cu siliconul numai la tine am auzit-o.

              Da apropo Lau,tu de unde ti-ai cumparat aparatorile de noroi?
              Last edited by Red_Alin; 20 March 2009, 02:05. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • oricum o sa fie cam greu sa le prinzi pe alea din spate. mie mi le-ai prins in service si au dat rotile jos (nu m-am dus special pentru asta in service... asa s-a nimerit). La alea din fata mai rotesti de volan stanga- dreapta, dar la alea din spate e un pic dificil. Acum pe fata mie mi-au pus originale in urma "incidentului"
                Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                Comment


                • Abia astept sa le vad pe alea originale, care sunt ingrozitori de scumpe, daca sunt foarte diferite de ale mele.
                  sigpic

                  Comment


                  • @Red_Alin: Vezi ca nu iti merge sa primesti PM-uri. Numarul meu de tel. e 0746-174397. Azi nu prea as iesi din casa, iti spun sincer, dar maine nu ar fi nicio problema. Ne-am putea intalni maine inainte de intalnire (pe la 14:30-14:45) ca sa avem timp sa le montam.

                    Sa imi raspunzi te rog, ce sistem de montare au aparatorile (surub+piulita sau alt sistem?) Intreb, deoarece eu nu am chei fixe ci doar tubulare pana in 10.

                    De priceput iti zic sincer ca nu am montat niciodata, dar cat de greu sa fie ? De aceea ziceam ca ar fi mai bine maine, deoarece daca nu reusim sa ne descurcam, avem ajutoare.
                    sigpic

                    Comment


                    • "De priceput iti zic sincer ca nu am montat niciodata, dar cat de greu sa fie ?"

                      am mai scris pe undeva pe aici. pe fata e destul de usor, dar pe spate e mai nasol.
                      Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                      Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                      Comment


                      • Originally posted by Rouge de Feu View Post
                        Abia astept sa le vad pe alea originale, care sunt ingrozitori de scumpe, daca sunt foarte diferite de ale mele.
                        Pai nu le-ai vazut la mine? Eu le am pe alea originale (toate 4). Cred ca si LAU le are tot pe alea originale.
                        fara linkuri externe

                        Comment


                        • @bubu: Pai chiar de aceea ziceam ca Alin sa astepte pana maine ca mai usor e cand suntem mai multi si montatul va merge mai repede.
                          sigpic

                          Comment


                          • pai probabil maine nu poate sa vina la intalnire si atunci normal ca le vrea azi. doar ca dureaza ceva pana le prinzi. Din cate stiu eu majoritatea se prind in suruburi ca si scutul. Si daca vrei poti pune cum a zis Lau, ceva de "izolat" sa nu iti intre apa pe "dedesubt". Dar oricum, raman la precizarea mea ca cele din spate sunt problematice. Din cate stiu eu exista 2 variante: dai roata jos sau urci spatele pe rampa (sau ceva inalt ca sa poti lucra putin de sub ea.
                            Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                            Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                            Comment


                            • Trebuie sa dai jos roata ca pe spate ai 3 suruburi de prins. Alea 2 din exterior le prinzi cum le prinzi da la ala din interior n-ai cum sa bagi mana pana acolo si sa mai ai si o surubelnita cu care sa te plimbi p-acolo.
                              fara linkuri externe

                              Comment


                              • Am mai spus baieti si pe thread-ul alalalt ca ma duc maine cu Tavi sa le montez.
                                Va multumesc tutror pentru sfaturi.!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google