Politie Rutiera, Radar, RAR, Informatii Despre Drumuri Proaste

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Politie Rutiera, Radar, RAR, Informatii Despre Drumuri Proaste

    Cred ca ar fi util daca am comunica uni -altora unde am vazut in ziua curenta radar, echipaj politie rutiera, control RAR, sau alte controale in trafic la noi in judet si pe principalele rute de legatura cu tara: Botosani-Suceava, Botosani - Iasi.
    Deasemeni putem cere/primi informatii despre calitatea soselei pe o anumita ruta, lucrari la partea carosabila,blocaje in trafic etc.
    Spre exemplu:
    Acum 1 ora, radar nedetectabil Hutani, iesire spre Vladeni.
    Politics wasn't about the right or left side, was about have or have not.
    sigpic

  • #2
    Si l-ai "prins" sau ai fost "anuntat" din timp?
    p.s.: bravos pt. initiativa acestui thread.

    http://img82.imageshack.us/img82/67/4744hy3.gif

    Comment


    • #3
      Pai,e buna initiativa,numai ca radarele sunt mobile
      Ceva ce e sigur e aici la mine,la intrarea in A2,mai ales de cand au masini noi,gaborii tot stau si asteapta,si chiar au destui clienti pentru ca de la 1 Decembrie spre Autostrada e drumul bun si mai toata lumea ii da talpa.
      Punctul lor preferat este la Policolor,stau bine ascunsi dupa niste pomi,daca nu stii zona,sigur nu o sa-i vezi si ar mai fii la benzinaria MOL(destul de rar fata de prima locatie )
      Drive safe,dupa ce ati trecut de MOL si de intersectie nu mai aveti bataie de cap
      Constanta,venim !!

      Comment


      • #4
        @loosh,frumoasa initiativa in conditiile in care toti ar trebui sa anuntam eventualele controale sau radare din trafic,drumuri rele sau bune,etc. in timp cat mai scurt....Din ce localitate esti?Am intrebat sa vad daca se poate comunica prin statie CB cu tine......Sunt statii care bat si 40 km in linie dreapta....Oricum,in masura posibilitatilor si a timpului voi posta imformatii utile pentru toti baietii....Apropo de BT-IS,pe tronsonul Tg.Frumos-Iasi acum vreo 2 saptamani erau doua MCV,unul in stand-by,unul la lucru.Oricum,pe acest tronson vor fi tot timpul 2 sau 3 MCV la produs datorita traficului si calitatii drumului. RAR ce treaba are cu noi?

        Comment


        • #5
          Of,abea acum am vazut ca este pentru Botosani.
          Rog un mod sa stearga mesajul

          Comment


          • #6
            Salut! frumoasa ideea thread-ului...
            Smardan(, com.Suharau)-Botosani (09.04.2010)
            radar "INVIZIBIL"- mergea spre Darabani
            Braiesti-Politie fara radar
            La intersectia cu Bucecea era Passat-ul de la Rutiera, a intors si la oprit pe unu cu o Bora (statie emisie-receptie). La volanul Passat-ului era Mr.Zmau.
            STAREA DRUMULUI: - o nota de la 1-10 ii dau 4,5 cu indulgenta(noroc de bucata Saucenita-Braesti).
            Drumul l-am facut in 45 min.... distrugi masina... si plus ca am fost atenti la radare.
            DRUMURI CU BINE!
            My Ride - Prestige 1.6 16v

            Comment


            • #7
              Pentru cei care merg dinspre Botosani spre Stefanesti:
              - atentie la iesirea din Botosani, aproape de padurea Rediu...gropi foarte adanci, iar pe un sens de mers s-a decopertat asfaltul
              - in refugiul de la intrarea la Cabana Rediu mai sta radar+control ARR.....atentie mare !!!
              - in Stauceni sta radar dupa pod, la iesire sau mai sus in Victoria....inca o data....atentie !!!
              Daca ceva functioneaza, nu-i bine sa-l repari

              Comment


              • #8
                @CataliNNN.... in fond si la urma urmei daca ai postat "aici", ce-i asa o tragedie de vrei sa-ti stearga postul un moderator?! Chiar te rugam sa ne mai scrii despre situatia radarelor "invizibile" din zona voastra, ne-ai fi de un real folos! Respect man!

                http://img82.imageshack.us/img82/67/4744hy3.gif

                Comment


                • #9
                  mcv cu radar invizibil mai sta si la benzinaria de pe soseaua iasului.
                  ieri monitoriza cand un sens, cand celalalt.
                  Computer, did we bring batteries?... Computer?...

                  Comment


                  • #10
                    Maine aveti grija pe portiunea Bucecea-Mihaileni. Doua radare mobile in cascada (unul invizibil). Drum bun alternant cu drum cu gropi. Am inteles ca au misiune tot weekend-ul. E posibil sa il scoata la pescuit si pe-al treilea.
                    ROY: se poate comunica prin statie CB cu tine......
                    Sunt din Botosani, si nu am statie.
                    tifosibt76: Si l-ai "prins" sau ai fost "anuntat" din timp?
                    Ai dreptate. Am observat ca in ultimul timp nu prea se mai semnalizeaza prin blitare. Or fi halogenele de vina?
                    Nu l-am prins. De data asta l-am ratat!
                    Politics wasn't about the right or left side, was about have or have not.
                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      la darabani are politia radar din asta nou pe mcv.
                      cat despre drumuri...prin darabani e jale... nu mai zic de copalau-botosani, sunt niste gauri de zici ca a luat civa cu lopata din asfalt
                      sigpic42.453.149

                      Comment


                      • #12
                        multumim de info, loosh!
                        pacat ca in partile nostre soferii nu sunt mai uniti, asa cum ar fi normal. la urma urmei, impartim aceleasi sosele gaurite.
                        dar sa fim optimisti. poate vom reinvia blitarea ca mod de semnalizare a radarelor. asta mai ales in conditiile in care se pare ca detectoarele vor iesi la pensie.
                        Computer, did we bring batteries?... Computer?...

                        Comment


                        • #13
                          da da, am observat ca nu mai dau baietii flash... poate cred ca dau domnii politai zoom si vede becu albastru de la faza lunga.
                          My Ride - Prestige 1.6 16v

                          Comment


                          • #14
                            Control in "nocturna" bariera Curtesti.
                            Politics wasn't about the right or left side, was about have or have not.
                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              dimineata asta mcv-ul patruleaza pe ruta botosani - flamanzi.
                              Computer, did we bring batteries?... Computer?...

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google