LoganClub Botosani

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Prezent la intalnire.

    Il astept si pe Sebi.
    Last edited by xwwbotosani; 23 August 2011, 12:06. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • fratilor se pare ca l-am pierdut si pe seby definitiv,asa cum am putut sa-mi dau seama din pm de la el...ce sa va zic.trebuie sa avem respect unul fata de celalalt,sa fim uniti si sa nu mai postam aiurea in tramvai decat numai spre binele clubului iar cand ne intalnim discutiile noastre trebuie sa aiba o tenta pozitiva ,optimista nu in contradictoriu si cu jigniri,ca ala nu-i place fata celuilalt si nustiu mai ce...asta sa ne fie invatatura de minte....asa imi vine sa adaug niste cuvinte de cele sfinte de suparare da ma abtin.
      subscriu la ceea ce a zis cirstian76 mai sus....nici eu nu sunt pe deplin lamurit in legatura cu retragerea unora din club da asta e...trebuie sa fii tare nu sa cedezi asa usor in fata unor provocari de genul....dar este decizia lor si o respect.
      haideti noi sa facem ceva bun si sa luam aminte la greselile trecutului si sa facem in asa fel ca sa nu se mai repete.viata este si asa destul de grea....macar noi sa fim uniti si sa trecem impreuna peste asta...daca primesti un sfat bun , o imbarbatare de la colegii din club si tot se merita sa vii la intalniri...
      baieti incercati sa luati legatura cu seby si cu lucian si poate reusiti sa-i convingeti sa revina in club ...poate cine stie.......vorba lui C&S-LUAM O PUNGA DE SEMINTE SI UN BAX DE COLA SI LE IMPARTIM INTRE NOI SI MERGEM INAINTE...asta insemna fratia si colegialitatea.
      numai bine va doresc si aveti grija de voi.

      Comment


      • Trebuie sa mearga treaba mai departe si regret cele intamplate. Seby este un domn si nu cred ca trebuie lasat sa abandoneze aceasta "familie" (si mai ales prietenii). Nu am fost la prea multe intalniri, dar am si eu respect fata de acest CLUB si vreau ca sa functioneze in continuare si sa demonstram ca suntem uniti... fiecare cum poate. Eu am toata increderea in membrii L.C.Bt si va sustin cum pot, daca este nevoie. RESPECT. (Ovidiu).
        P.S.: Am mai discutat de o intalnire la un gratar, la Siret. Cred ca nu va fi prea tarziu sa organizam o iesire la Bucecea;de locatie ma ocup eu, este o zona frumoasa la Barajul Siret( la lac) si este si parcare ptr. masinutele noastre. Astept propuneri.

        Comment


        • Originally posted by lucialina View Post
          uite incerc si eu sa iti raspund! motivul ptr care nu mai vin este faptul ca unii au vazut in mine doar o persoana rea de gura, care vrea doar sa impuna doar prin vorbe desi asa cum spunea si Seby la un moment dat am mai organizat si alte "intalniri" sa le zic asa, decat cele de la Casa Lux! participare la regionale (Bacau Iasi) gratare, invitatii la mine acasa ptr cativa dintre voi si multe altele! dar in momentul in care am vazut ca as putea fi o "piedica" ptr cativa dintre voi, am zis ca e mai bine sa o las mai moale! si asa am facut de o buna perioada de timp! unde mai pui ca nu vreau sa bat 100 km ptr a se uita cineva chioras la mine!
          astea sunt motivele pentru care nu vreau sa mai mai implic! sau mai bine zis principalele motive!
          scopul ptr care am infiintat LCBt a fost acela de a-mi face cativa prieteni! iar ptr cei ce stiu...eu am reusit! mi-am atins scopul...
          cat despre Seby...ar fi pacat ca acest club sa fie parasit si de catre tine! ramai acolo! organizeaza-i pe baieti! poate UNIREA de altadata va reaparea! capul sus!!!
          Mare dreptate ai aici. Eu am fost activ pentru o perioada buna de timp, ulterior din varii motive nu am mai reusit sa tin pasul. Cei vechi stiu despre ce e vorba. Sunt cativa colegi care nu ma cunosc,dar in perioada cand veneam la intalnire, chiar si la -15 grade toti radeau, se servea o cafea, citronada si nu se uita nimeni stramb. Acum in schimb a disparut farmecul. Seby mergi inainte cu clubul, altfel nu vor mai fi intalnirile. Apropo : unde e @dan loganistul@ (dandaniel) ? Nu mai vine la intalniri ?

          Comment


          • @ claudiu_buhan...is la serviciu (interior 9)
            A propos , unde m-ai cautat de nu m-ai gasit la intalniri..."claudiu.claudel.micul loganel"?!
            __________
            P.S.
            1.Citeste postul 1334
            2.N-a disparut nici un farmec;
            3.Tu ai venit la - 15, eu la +38... la umbra!
            Last edited by tifosibt76; 24 August 2011, 01:55.

            http://img82.imageshack.us/img82/67/4744hy3.gif

            Comment


            • ma refeream la daniel chirila. . la servici parca era Vizi ieri . Nu conteaza - 15 sau + 38 important sa fie unitate.

              Comment


              • Logan CLUB Botosai,nu are cum sa dispara. E un club de prieteni si sunt uniti de aceiasi pasiune. Discutiile in contradictoriu se vor aplana in timp.
                Totusi @marinarul are dreptate (imi place cum gandeste si cum spune lucrurilor pe nume), provenid dintr-un mediu caracterizat prin ordine si disciplina.
                Nici un club de renume (Lions, Rotary, Suporteri Steaua, sau chiar Logan Club) nu ar rezista daca nu ar avea niste reguli stricte. Chiar multe din cluburile zonale isi dezvolta activitatea pe baza unui statut.
                Politics wasn't about the right or left side, was about have or have not.
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by loosh View Post
                  Logan CLUB Botosai,nu are cum sa dispara. E un club de prieteni si sunt uniti de aceiasi pasiune. Discutiile in contradictoriu se vor aplana in timp.
                  Totusi @marinarul are dreptate (imi place cum gandeste si cum spune lucrurilor pe nume), provenid dintr-un mediu caracterizat prin ordine si disciplina.
                  Nici un club de renume (Lions, Rotary, Suporteri Steaua, sau chiar Logan Club) nu ar rezista daca nu ar avea niste reguli stricte. Chiar multe din cluburile zonale isi dezvolta activitatea pe baza unui statut.
                  Pai, de aici și contradicțiile, că nu s-au discutat regulile de grup de la bun început, și când vine un nou membru, obligat trebuie să respecte aceste principii. De fapt, aceste reguli și principii a adus orice comunitate la stadiul care se află.
                  My Ride - Prestige 1.6 16v

                  Comment


                  • Eu zic ca dupa toata nebunia care s-a creat, ar terbui sa ne asezam pe treaba si sa facem un statut cu drepturi si obligatii, pe care apoi sa-l semneze toti membrii activi.

                    Comment


                    • Ce inseamna membru activ? Ce inseamna sef de grup? Ce inseamna intalnire? Ce inseamna procedura de ... ? La toate aceste intrebari trebuie sa gasim un raspuns.
                      Politics wasn't about the right or left side, was about have or have not.
                      sigpic

                      Comment


                      • va rog sa-mi permiteti sa invart si eu un ciob in rana deschisa de loosh putin mai sus si sa va spun ca raspunsurile la intrebari se vor afla doar cand suntem impreuna la intalniri si de comun acord.noii veniti trebuiesc informati si pusi la curent de la inceput chiar cu detaliile si regulamentul clubului in caz contrar sa nu fie acceptati....asa excludem din start persoanele violente ,vulgare si fara caracter ...chiar avem nevoie de o echipa aici nu de oameni fara valoare.....si acum permiteti-mi sa si scot ciobul din rana ...ati vorbit cu seby ?ce zice?

                        va rog sa-mi permite-ti sa invart si eu un ciob in rana deschisa de loosh mai sus si sa va zic ca raspunsurile la intrebari le vom gasi impreuna la intalniri .orice nou venit sa fie informat de la bun inceput despre detaliile si regulamentul clubului iar cine nu e de acord sa nu fie admis in club...numai asa vom putea sa alegem baieti de valoare ca si membrii iar cei fara caracter si vulgari sa nu aiba acces aici.
                        ati vb cu seby ?ce zice?revine asupra hotararii?

                        scuze ptr eroarea din computer ...mi-a iesit postul de 2 ori....
                        Last edited by marinarul; 25 August 2011, 00:30. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • [QUOTE=loosh;1040746]Ce inseamna membru activ? Ce inseamna sef de grup? Ce inseamna intalnire? Ce inseamna procedura de ... ? La toate aceste intrebari trebuie sa gasim un raspuns.[/QUOTE
                          Toate răspunsurile le afli după ce se pune la punct un regulament și un statut al organizației, acest lucru trebuia să fie făcut de la bun început. deci pașii, după părea mea:
                          1. se concepe un statut de organizație și un regulament de funcționare - cu atribuții pentru membrii clubului, responsabilități și drepturi. chiar și sancțiuni pentru cei care se abat de la regulile de grup.
                          2. după elaborare, se face public, pentru toți membrii clubului și apoi se pune în discuție. apoi dacă toți sunt de comun acord se validează și va intra în vigoare de la o dată stabilită de comun acord.
                          e simplu
                          My Ride - Prestige 1.6 16v

                          Comment


                          • Stau si citesc cu surprindere ceea ce scriu cei dinaintea mea,cum poti obliga pe cineva sa respecte un regulament cand aici ne-am adunat sa fim un grup de prieteni cu dorinte comune,si nu pt a ne arata cine e mai orgolios .Sincer aici nu a functionat din mai multe motive,fiecare a vrut sa se impune,fiecare a vrut sa-si arate ca el poate fi peste toti.Scria pe acest forum Lucian ca inainte era mai bine,ca inainte se respectau,dar oare de ce?au tot venit unul altul(si eu)care a fost ,,primiti''(dar nu aceptati,asa cum spunea Lucian,el stie destul de clar cine sunt membri aceptati,cei 10 din lista lui,,http://www.loganclub.ro/forum/profil...sergroups'',de aceea nici nu a vrut sa discute ca un adevarat organizator de intalniri asa cum s-a afisat,)si de aceea a existat o lipsa de comunicare,cu ascunzisuri care pana la urma au iesit la iveala.Pentru un bun organizator iti trebuie vointa,dorinta si imaginatie pt a veni cu ceva nou,pt ai face sa gandeasca si sa traga in aceiasi directie insa aici nu s-a putut vorbi de asa ceva,Sorin a plecat in directia lui,urmand ca fiecare pe rand sa ia exemplu si sa plece(Lucian,Seby),insa intrebare mea este-De ce ati mai facut acest grup?pt a bea o bere sau un suc la o terasa,pt a vinde actibilduri cu ,,Logan Club''.Am inteles ca acum v-ati facut din nou singuri(Lucian,Seby,Sorin)un alt grup,trebuia sa spuneti in fata,mai fraierilor ne deranjati,plecati si ne lasati singuri,si eu unul plecam si nu mai deranjam,e urat din partea voastra ca ati facut acest lucru(daca e adevarat cum se aude).Va multumesc mult pt rabdare si doresc ca sa fiu in pas cu,,moda'' cu cei care au facut acest grup si sa cer in fata sa fiu sters din acest grup(scuze mi-am amintit ,nici nu am fost membru ci doar,,simpatizant''sau cum se mai zice fraier)pentru ca nu mai corespund.Toate cele bune,si un mic mesaj pt final pt cei care se simt(stiu ei care,,Fiti orgoliosi si veti reusi in viata''. Imi cer scuze daca am jignit cu ceva pe cineva insa nu asta a fost ideia,ideia a fost de a arata si fata nevazuta a acestui club

                            Comment


                            • in mare parte ai dreptate. s-a ajuns cam departe. se va destrama totul si nu cred ca vor mai fi intalniri. se pare ca s-a creat o bariera intre loganisti sau "bisericute". bafta

                              Comment


                              • @cirstian76:
                                ai inteles gresit. nu ne-am facut un alt grup.
                                eu nu am plecat in directia mea. chestia e ca a fost o perioada cand a trebuit sa ma ocup mai mult de fiica mea. sunt sigur ca stii si tu cum e.
                                chestia cu orgoliile la mine nu functioneaza.
                                pacat ca n-ai fost de la inceput, sa fi vazut cum ne intalneam si discutam orice. si cadeam de acord asupra tuturor aspectelor. fara orgolii. fara "cine e mai tare sau mai sef".
                                hai sa fim ca la inceput. toti prieteni.
                                sunt convins ca se poate. la o limonada. ) sau ca sa-l citez pe Ionel, "la o citronada". )
                                claudiu, intalniri vor mai fi. te asteptam si pe tine si esti oricand bine venit! ideea e sa se pastreze atmosfera de prietenie.
                                practic de asta ne intalneam. pentru a interactiona, a ne ajuta, a ne impartasi din propriile experiente.
                                mai tineti minte sloganul nostru?
                                ORIUNDE, ORICAND, O ECHIPA!
                                Computer, did we bring batteries?... Computer?...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google