Circulatia Din Braila

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Pe cealalta parte se incalca legea de soferi pe partea asta incalca legea un indicator ceea ce este mai grav.
    Cel mai lent 1,6 8v

    Comment


    • #47
      pana sa se mute statia de taxiuri acolo, era mai grav, adica statia era in intersectie, intre cele doua sensuri de pe independentei. asa ca ce mai e de mirat?

      dar, totusi, daca s-ar degaja de acolo statia,eu zic ca s-ar fluidiza putin si traficul in intersectia aceea

      ca sa nu mai spunem de portiunea dintre independentei si str. unirii chiar pana in cuza, unde este semnul X (oprirea interzisa)
      Last edited by bogdan_1984; 20 January 2009, 14:37.
      sigpic

      Comment


      • #48
        Veniti in Bucuresti si circulati cateva zile si va zic eu ca se "rezolva" toate problemele cu circulatia din Braila
        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

        Comment


        • #49
          eeeeh, ce sa stie bucurestenii despre braila. i se mai spunea si orasul intretinut de femei. brailenii stiu. si i se mai spune intr-un fel
          sigpic

          Comment


          • #50
            am auzit ca ar fi fost un reportaj la antena 1 braila despre semafoarele puse recent. ati vazut cumva reportajul, sau am auzit bine?

            din cauza unora care nu respecta limita de viteza si semnele de circulatie, avem de suferit cu totii.
            sigpic

            Comment


            • #51
              aoleu. si ce suferim!

              gura mamii lor! nu le-au sincronizat!

              le telefoane:
              deci cei care vin dinspre concordia au verde cu un minut inainte si un minut dua cei ce vin din contrasens. primul semafor al celor care vin din concordia, se face rosu mai repede. celalalt ramane vverde, in timp ce pe contrasens e la fel: primul rosu, al doilea verde (iar braileanul crede ca s-a blocat si pleaca pe verde). dar asta nu e tot: cand cei ce vin din concordia inca mai au verde, pietonii de la liceu primesc verde. si vin cei cu masinile si claxoneaza ca de ce trece, dar el are verde! si se pun frane si injuraturi!. pentru cei ce vin din concordia, la prima trecere de pietoni, aflati ca nu este semafor pentru pietoni! eu veneam de pa unirii si la a doua trecere de pietoni, cea de la intersectie, trece una bortoasa si cu alt copil in garut. pai tuti gura matii, nu vezi ca am verde? am pus frana claxoane, ca idioata cand a vazut ca nu trec masini, ma uitam la ea ca se uita la faleza...

              la scoala 2:
              nu sunt sincronizate. prinzi verde la unu, rosu la celalalt si invers! o prostie!

              mai degraba facem greva! blocam semafoarele!
              sigpic

              Comment


              • #52
                Pe independentei le-am prins pe toate pe rosu.
                Cel mai lent 1,6 8v

                Comment


                • #53
                  La scoala 2 nu sunt sincronizate si prinzi unul verde unul rosu pentru ca sunt semafoarele cu buton (asa cred nu am oprit sa ma uit) si se schimba numai cand solicita un pieton (cum e si la Billa de la Piata Mare).

                  Comment


                  • #54
                    intr-adevar. sunt pe buton. la 5 secunde dupa ce pietonul apasa, ele se schimba ;).
                    sigpic

                    Comment


                    • #55
                      mda, sunt pe buton si cand este o persoana vrea sa traverseze, opreste 10 masini ca sa treaca
                      sigpic

                      Comment


                      • #56
                        La Billa de la Piata Mare "se spune" ca nu se schimba culoarea pentru pietoni decat daca solicita si cineva de pe partea cealalta a strazii. Eu nu am mai asteptat si dupa 5 minute de "insistente" pe langa butonul semaforului am traversat pe rosu, pentru ca aveam masina pe cealalta parte.

                        Comment


                        • #57
                          azi este sau a fost filtru de control pe vizirului la borcan inspre chiscani. au vrut sa vada ce e in portbagaj. cred ca a mai evadat unul nu au vrut sa-mi spuna ce s-a intamplat.
                          sigpic

                          Comment


                          • #58
                            S-a furat armament de la un depozit militar.
                            Aseara pe la 7 eu te-am flashuit si claxonat pe Bulevardul Independentei.
                            Cel mai lent 1,6 8v

                            Comment


                            • #59
                              sens giratoriu in centru

                              personal nu am trecut pe acolo de ceva vreme. dar am auzit ca este sens giratoriu in centru. si semne de cedeaza trecerea pe calarasi la banc post (la trecere) si pe calea galati tot la trecere de langa muzeu.

                              asa ca atentie, ca stau pe acolo curcanii
                              sigpic

                              Comment


                              • #60
                                accident pe DE 584 la iesire din localitatea valea canepii
                                MiNnRuZ

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google