Circulatia Din Braila

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Eu le dau prioritate ca doar de-aia este semn dar cand sunt in sensul giratoriu nu ma bazez pe prioritate ca si asa era sa se urce unul peste mine. Cel putin la sediul BRD sfatul meu este sa va asigurati mai ale daca vreti sa intrati spre Traian ca sunt multi soferi de duminica.
    Cel mai lent 1,6 8v

    Comment


    • #92
      Salutari dragi braileni,duminica am tranzitat orasul si intradevar aveti ceva cratere pe strazi...aci ma refer si la canalizarile care nu sunt reparate de jur imprejur.Bineinteles m-am intersectat cu celebrul "taxi" galben ,fara nici o problema...era plasat in mod strategic in afara localitatii cu botul in sant la prima vedere spuneai ca e o masina accidentata...dar ochiul meu format nu m-a inselat.
      Ce nelamurire mai am...la voi nu s-au terminat sarbatorile de iarna? daca nu va urez "La multi ani!!!" si "Sarbatori Fericite"...sa nu imi spuneti ca noaptea sunt aprinse oranmentele de pe stalpi
      Attached Files
      sigpic

      Comment


      • #93
        mai valeriu, dar tu bagi in seama toate nimicurile? ma refer la luminile de anul nou si craterele alea.
        sigpic

        Comment


        • #94
          Re.....

          Originally posted by valeriuciprian View Post
          .......la voi nu s-au terminat sarbatorile de iarna? daca nu va urez "La multi ani!!!" si "Sarbatori Fericite"...sa nu imi spuneti ca noaptea sunt aprinse oranmentele de pe stalpi
          La noi 365/365 zile orasul se afla intr-o continua sarbatoare, adica acele ornamente nu se dau jos...

          Comment


          • #95
            Pai valeriu, ce rost mai are sa le mai dam jos? mai sunt 8 luni si vin iar sarbatorile. si cu tine acum


            si vorba lui dan,, sarbatorim zilnic (24 de ore de trafic intens)
            sigpic

            Comment


            • #96
              Azi iar am tranzitat orasul si am vazut acele guri de canal reparate...e un inceput bun
              Cine imi spune la ce sunt folositoare acele chestii de mai jos...adica doua tevi infipte in pamant cu o funie deasupra...sunt montate in afara orasului si in fiecare an le vad montate pentru o perioada scurta de timp.
              Attached Files
              sigpic

              Comment


              • #97
                uite, astazi si noi am trecut spre ianca, dar nu le-am vazut. unde mai exact sunt astea?
                sigpic

                Comment


                • #98
                  Sunt dincolo de Ianca...pe la "Brotacelul"
                  sigpic

                  Comment


                  • #99
                    in weekendul trecut ,sambata mai exact un posesor de reanult clio,a trecut cu vreo 100 km/h la intersectia Cuza cu Scolilor,fara nici macar sa clipeasca,a avut un noroc extraordinar,nu mi vine sa cred nici acuma cum la ora 22:30 a putut trece pe acolo fara sa se asigure si sa nu produca un dezastru,masina este un reanault gri, BR-**-BUT spre norocul lui nu am putut observa numarul intreg,soferul are la vreo 20 si ceva de ani,si dupa modul de condus parea incepator si furase masina parintilor,oricum care stie pe unde sta respectivul rog sa mi lase un msg pe forum ,era sa mi faca masina tandari,si as vrea sa l aduc la intersectia respectiva sa l dau cu capul de semnul STOP panal intelege , cu astfel de idiotii a sa ajungem sa mergem toti cu tramvaiele.

                    Comment


                    • urata situatie. nu se mai alegea nimic din dacia ta. din pacate nu stiu masina. dar daca o zaresc in trafic...
                      sigpic

                      Comment


                      • sunt indignat pentru ca oricine poate pati un accident grav,eu sunt mai predispus la ele pentru ca circul mult,dar nu mi se pare normal sa mori din cauza unui alcolist sau drogat care nu are ce face mai bine decat sa calce pedala de acceleratie la maxim,mai bine ar sarii in dunare ca este aproape,da baremi se duce numai el,nu ia si pe altii. si bineinteles cand e nevoie de politie sa fie la fata locului nu este,pe urma te opreste pe tine om cinstit cu acte in regula si face figuri tot la tine,vba vine... oricum ,cred ca pe viitor imi montez pe masina o camera in bara fata, baremi in asa fel ii fac pe vitejii astia si vedete pe la TV, baremi sa stie lumea sa se fereasca ca nu i de joaca

                        Comment


                        • ieri era radarul pe dig cam pe la fiat. NIMENI nu a facut semn ca era acolo treaba e ca nu am fost oprit. mai sunt pasibil de amenda?
                          sigpic

                          Comment


                          • Micule sumahar La capatul digului era echipaj?Aveau "clienti"?
                            Pune mana si cumpara-ti un detector...
                            Last edited by valeriuciprian; 31 March 2009, 18:12.
                            sigpic

                            Comment


                            • nu bogdane, stai linistit.
                              MiNnRuZ

                              Comment


                              • da valeriu. langa reprezentanta FIAT (autoferara). acolo este limita 50. nu zic cat aveam

                                ok cosmine, sper sa fie asa cum zici tu.

                                cert e ca, ma gandeam ca am in portofel 200 roni, si ia sa vezi bogdane cum ii dai pe toti pe amenda, ca doar stiam ca acolo e limita 50, dar pe mine m-a mancat in *** sa o calc mai mult
                                Last edited by Cristi_LCD; 31 March 2009, 19:47.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google