Bancuri, Glume, întâmplări Haioase

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • emile,trebuia sa iei 2 magari sa-i legi la caruta ta si sa vii la intalnire cu ei,consum zero

    sigpic

    Comment


    • Salut, Ioane!
      Scuze că îţi trimit e-mail-ul ăsta şi te deranjez în vacanţă, dar nu am pe altcineva cu cine să vorbesc.
      Cred că mă înşeală nevasta. Semnele sunt cele clasice: iese seara târziu, când o întreb cu cine îmi răspunde “nişte colege de la lucru, nu le ştii”, când m-am uitat odată pe mobilul ei ca să văd cât e ceasul a început să urle că de ce îi violez intimitatea, seara vine singură pe alee, dar aud de fiecare dată o maşină plecând de la colţ, e mult mai distantă etc.
      Aşa că într-o seară am decis să o urmăresc când vine. Mi-am pus Logan-ul la colţul opus şi m-am pitit după el. M-am făcut mic-mic, să nu mă vadă în caz că venea cu cineva.
      Ei, si cum stăteam eu acolo după motor, am observat că îmi picură ulei de undeva.
      Ce crezi, pot rezolva singur problema sau trebuie să mă duc la un service?
      "when I grow up,sigpic I want to be a VDE"

      Comment


      • Ce ii zice un semafor altui semafor?!

        - Nu te uita, ma schimb!

        altu'

        Sotul lipseste toata noaptea si ajunge la ora 6 de dimineata. Sotia il intreaba:

        - De ce vi acasa la ora asta?

        Si sotul raspunde:

        - Pentru micul dejun.
        Last edited by B 83 RMJ; 4 December 2011, 12:55. Reason: Automerged Doublepost
        Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

        Comment


        • Un tanar preot trebuia sa tina prima lui slujba, drept pentru care era extrem de emotionat, chiar simtea panica. Atunci, superiorul lui, Episcopul, vazandu-l atat de stresat, l-a sfatuit ca inainte sa se urce in amvon pentru predica, sa puna un paharel de vodca in paharul cu apa, ca sa se relaxeze si sa aiba curaj. Preotului i-a mers nemaipomenit in prima lui slujba, dar cand a ajuns acasa a gasit pe masa o mica scrisoare din partea Episcopului in care zicea:

          Draga Parinte, Fiule,

          Ma bucur foarte mult ca ti-a mers atat de bine in prima ta slujba si ca ai tinut cont de sfatul pe care ti l-am dat, dar trebuie sa-ti fac anumite observatii:

          1. Din acel pahar cu apa trebuie sa iei mici sorbituri nu sa-l dai pe gat dintr-o data.

          2. In acel pahar cu apa nu se pune nici gheata, nici felii de lamaie. In plus, eu ti-am spus sa pui putina vodca in paharul cu apa, nu invers…

          3. Nu se foloseste Biblia ca suport pentru pahar.

          4. Nu poti sa te stergi la gura cu sutana.

          5. Poruncile lui Dumnezeu sunt 10 nu 12.

          6. Iar apostolii sunt 12 nu 10.

          7. Cand vorbesti despre cruce nu poti sa spui ca e acel T mare de deasupra altarului.

          8. Cand vorbesti despre Isus si apostoli, nu poti spune ca e `Fiul si banda lui`.

          9. David l-a invins pe Goliat cu o prastie si o piatra, nu poti sa spui ca `i-a zburat curul cu dinamita`…

          10. Cand vorbesti despre Iuda, nu poti sa-l numesti `bulangiu`.

          11. Tatal, Fiul si Sfantul Duh nu sunt Batranul, Juniorul si Stafia…

          12. Nu e frumos sa-l numesti pe Papa – `Nasul`.

          13. Faraonul i-a trimis pe evrei in pribegie, nu in p…a ma-sii.

          14. Eva i-a dat lui Adam un mar, nu i-a cedat…

          15. Magdalena a fost o pacatoasa nu o curva.

          16. Initiativa de a invita publicul sa aplaude a fost buna, dar a fost exagerat sa-l inviti sa danseze Macarena, sa faca trenuletul si sa o inviti pe Sora Daniela sa faca striptease.

          17. Apa sfintita se foloseste pentru a binecuvinta, nu pentru. a-ti racori ceafa.

          18. `Casuta` aia este confesionalul, nu toaleta.

          19. Pasticul se distribuie crestinilor fara Nutella.

          20. Cel de pe cruce era Iisus Cristos si nu Che Guevarra.

          21. Pacatosii, cand mor, se duc in Infern, nu in aia ma-sii.

          22. Vezi sa ai mereu chilotii pe tine si, cind e cald, evita sa-ti faci aer cu sutana.

          23. Iti amintesc ca slujba trebuie sa dureze circa 1 ora si nu doua reprize de 45 de minute fiecare, iar cel care era asezat langa tine si pe care l-ai numit `travestit cu fusta rosie` eram eu… In rest a fost bine.

          Comment


          • Originally posted by emilian_LLX View Post
            azi la munca.. plecau magarii acasa
            magarii astia nu sunt aia din tractoru de la politie?)

            Comment


            • Intrebare pentru obtinerea permisului de conducere auto. Cine are prioritate?
              A) Autobuzul.
              B) Tramvaiul.
              C) Autoturismul albastru
              Attached Files

              sigpic

              Comment


              • Skorpioane,tu la ora sta faci chestionare?
                cred ca pietonul..
                Ne plac femeile,dar,iubim masinile [SIGPIC]

                Comment


                • Originally posted by boly76 View Post
                  Skorpioane,tu la ora sta faci chestionare?
                  cred ca pietonul..
                  gresit boly salvarea are ;))
                  ala cu ned 4 sped ... sigpic

                  Comment


                  • Sotul si sotia aveau un caine rau. Se hotarasc sa scape de el. Sotul ia cainele se urca in masina si il duce la cateva strazi distanta, il lasa acolo. Se intoarce sotul acasa si peste 2 ore, hop si cainele la usa. A doua zi, se urca sotul in masina, ia cainele si il duce in alt cartier. Se intoarce acasa, peste 2 ore, iar apare cainele la usa. A treia zi, ia asta cainele il baga in masina, da ture prin oras, o ia pe tot felul se strazi, se invarte... Lasa cainele se urca in masina si pleaca. Peste 2 ore suna telefonul in casa. Raspunde nevasta. la telefon era sotul:
                    - Auzi nevasta, s-a intors cumva cainele acasa?
                    - Da, s-a intors. (raspunde mirata nevasta)
                    - Da-l la telefon ca m-am pierdut...

                    Comment


                    • Cadou de Crăciun pentru iubită

                      Un tanar vroia sa-i cumpere iubitei sale un dar de Craciun, si nu prea stia ce pentru ca erau de putina vreme impreuna. Dupa ce s-a gandit cu grija, a ales sa ia o pereche de manusi ca fiind cadoul cel mai potrivit: romantic, dar nu prea personal. Insotit de sora mai mica a iubitei, s-a dus la magazin si a cumparat o pereche de manusi albe. Sora si-a cumparat o pereche de chiloti. In timp ce-i impacheta, vanzatoarea a incurcat pachetele, asa ca sora a luat manusile iar tanarul a luat chilotii.

                      Fara sa verifice continutul, el a expediat pachetul iubitei sale impreuna cu urmatorul mesaj:

                      “Am ales acest dar pentru ca in timp ce ne plimbam seara prin parc am obsevat ca nu obisnuiesti sa porti asa ceva. Daca n-ar fi fost sora ta as fi ales modelul mai lung, cu nasturi, dar ea poarta modelul scurt, care se da jos mai usor. Chiar daca culoarea e mai pastel, nu se murdaresc usor. Vanzatoarea mi-a aratat ca si ea poarta aceeasi culoare si chiar dupa o purtare de trei saptamani aratau inca bine. Am pus-o sa incerce perechea pe care am cumparat-o pentru tine si ii venea minunat.

                      As vrea sa fiu langa tine sa te ajut prima oara cu imbracarea lor; sunt gelos ca alti barbati vor atinge matasea lor delicata inaite de a te vedea din nou. Dupa ce te dezbraci, aminteste-ti sa sufli inauntru putin pentru ca altfel va ramane umezeala ce se formeaza in timpul purtarii.

                      Ah, de cate ori ii voi saruta in anul care vine!

                      Sper ca miercuri seara, in ajun de Craciun, cand ne vom intalni ii vei purta numai pentru mine.

                      Cu toata dragostea !

                      P.S. Am auzit ca ultima moda e sa nu se traga chiar pana sus, ca sa se vada putin blanita!!!
                      Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                      Comment


                      • Scrisoarea unei mame blonde catre fiul ei:
                        "Draga fiule,
                        Iti scriu aceste randuri ca sa stii ca iti scriu. Daca primesti aceasta scrisoare inseamna ca a ajuns cu bine. Daca nu o primesti, atunci sa ma anunti pentru a ti-o mai trimite o data. Iti scriu incet pentru ca stiu ca tu nu citesti prea repede. Acum cateva zile tatal tau a citit ca marea majoritate a accidentelor se petrec la o distanta de un kilometru de casa. De aceea ne-am hotarat sa ne mutam mai departe. Noua casa este minunata; are si masina de spalat, dar nu stiu sigur daca merge. Ieri, am bagat lenjeria in ea, am tras de maneta, si de atunci n-am mai vazut-o. Vremea pe aici nu e foarte rea. Saptamana trecuta n-a plouat decat de doua ori. Prima data, ploaia a tinut 3 zile, a doua oara 4 zile. Apropo de vesta pe care o vroiai, unchiul Petre mi-a spus ca daca o trimitem cu nasturi, cum sunt ei grei, o sa coste mai mult; atunci am taiat nasturii si i-am pus in buzunar.
                        In sfarsit, l-am ingropat pe bunicu'; l-am gasit cand ne-am mutat. Era in dulap din ziua in care a castigat la "De-a v-ati ascunselea". Sa-ti mai zic ca alaltaieri, a explodat bucataria si tatal tau si cu mine am "zburat" din casa. Ce emotie! A fost pentru prima data dupa multi ani cand tatal tau si cu mine iesim impreuna undeva. A venit doctorul sa vada daca suntem in regula, si mi-a pus un tub de sticla in gura. Mi-a zis sa nu vorbesc 10 minute. Tatal tau s-a oferit sa cumpere tubul acela. Si daca tot vorbim de taica-tu, te anunt ca si-a gasit de lucru, e foarte mandru de asta. Lucreaza peste aproape 500 de oameni. L-au angajat sa tunda iarba in citimir.
                        Sora ta Julia, cea care s-a casatorit cu sotul ei, a nascut in sfarsit, da' nu stim inca sexul copilului. N-as putea inca sa-ti spun daca esti unchi sau matusa. Taica-tu a intrebat-o pe sora-ta Lucia daca mai este insarcinata. Lucia i-a zis ca da, in 5 luni de-acum; atunci taica-tu a intrebat-o daca era sigura ca era al ei. Ea i-a spus sigur ca da. Ce fata sigura, cata mandrie! Asa fata, asa tata! Varul tau Paul s-a casatorit si se roaga in fiecare zi in fata sotiei lui. E fecioara! Dimpotriva, nu l-am mai vazut pe unchiul Vasile, ala care a murit anul trecut... Cel mai rau e frate-tu ala mic, Ionut. A incuiat masina si a lasat cheile inauntru. A trebuit sa se duca pana acasa sa aduca dublura ca sa ne scoata pe toti de acolo.
                        Bine, fiule. Nu pot sa-ti trec adresa pe plic pentru ca n-o stiu. De fapt, ultima familie care a locuit aici, a plecat cu numerele pentru a le pune la noua adresa. Daca o vezi pe Margareta, transmite-i salutarile noastre. Daca n-o vezi nu-i spune nimic.
                        Mama ta care te adora,
                        Antoaneta

                        P.S. Aveam de gand sa-ti pun si niste bani, dar deja am inchis plicul."

                        sigpic

                        Comment


                        • asa skorpioane am ras cu lacrimi

                          Comment


                          • FOARTE TARE skorpionking foarte faina ...
                            Un elogiu de trei minute şi o lacrimă de-o clipă nu scuză o neglijare care se măsoară în ani sau decenii.

                            Comment


                            • Daca Boc boceste, Basescu ce face?
                              Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                              Comment


                              • .
                                Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google