Iesire La GRATAR

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Iesire La GRATAR

    azi la intalnire lumea s-a aratat interesata, cu basii in portbagaj, sa caute linistea in natura.
    mai pe intelesul tuturor, se vre o iesire la un gratarel pe lanaga o padure prin care sa treaca si un rau sau sa fie macar o baltoac ain care sa arunce si ei unditele.
    concluzie:
    va astept cu propuneri de locatii care sa indeplineasca urmatoarele conditii:
    sa nu fie foooarte departe de bucuresti
    sa fie padure
    sa fie un rau/lac in apropierea padurii.
    sa existe loc sa parcam loganurile din doatere
    pe cat posibil s anu fie nici foarte aglomerat

    astea fiind spuse....spor la stabilit locatii.

    p.s. eu am venit cu o propunere sa mergem undeva pe langa dunare.
    Fuarte Nervos !!!

  • #2
    si dunarea nu este departe?

    ma gandeam la un maxim de 20-30 km de buc ... in caz de cineva primeste un tel , nevasta , copil , munca , etc ... sa ajunga in timp util.

    salutam ideea !!! o sa vin si eu cu ceva propuneri.

    Comment


    • #3
      salutare cum v.i se pare cernica?

      Comment


      • #4
        Cernica......o idee foarte buna.
        4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

        Comment


        • #5
          o sa fie full de bucuresteni cu manele-n portbagaj....
          Fuarte Nervos !!!

          Comment


          • #6
            Ma baieti...cautati o locatie si pt pescari...suntem mai multi.
            Nu am zis ca mergem unde a zis Boby Red ? pe o balta langa calarasi ? fundulea parca ia zis.
            ai si iarba..si padure..si balta...si tot ce vrei.

            Comment


            • #7
              Spalam si carutele cu galetusa si buretele ... caii ii bagam direct in balta ?

              Comment


              • #8
                andreea13 , lasa tata sa se bulibaseasca unpic lucrurile , ca pe urma sa venim cu locatia directa ;)

                oriunde se va alege locatia , eu plec de acasa pe la 4 dim , spre bucur obor de unde se vor cumpara momelile " proaspete ".

                ca o mica paranteza. ca organizare sa nu existe discutii . propun ca fiecare sa vina pe cont propriu sa nu existe un organizator sau cineva care sa poarte vina pentru cine stie ce problema aparuta pe parcurs ( locatie , gratare , undite si ora de plecare ) .

                oricum vom pleca pescarii la o ora si gratargii la o alta ora :P

                astept si eu mai multe detalii despre " calarasi "

                Comment


                • #9
                  salut baieti ! in legatura cu dunarea, eu unul nu o propun pentru "pescari" ca am venit eu de acolo aseara si nici nu i-am vazut coada in zona oltenita si trebuie sa avem permis de pescuit ca sa dam pe dunare. asa ca o sa ma gandesc si eu la o locatie in care sa corespunda cu "cerintele" ! Apropo sunt interesat de aceasta intalnire, ma anunt dupa acum ca o sa vina si un MCV la aceasta intalnire !

                  Comment


                  • #10
                    Ma bag si eu in seama, dar nu e cumva prohibitie?
                    Adica se poate pescui doar in iazuri particulare.
                    ECUFix
                    Please don't visit my homepage!

                    Comment


                    • #11
                      Oamenii sunt braconieri asa ca nu conteaza daca e sau nu prohibitie ......poate prinde unul din ei pestisorul de aur
                      Last edited by gmv97; 5 April 2009, 12:26.
                      In viaţă risipim ani, iar la moarte cerşim clipe...
                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        prima locatie : lacul Batal , anul trecut era 30 lei taxa , merge sa platim si mai putin daca ne intelegem cu paznicul. ca loc de parcare am bagat acolo 6 masini doar in spatele nostru unde pescuiam , dar se pot baga si mai multe. umbrelute si bancute cu masa , loc pentru gratar , cos de gunoi. acolo se cam simte vantul pentru ca este in camp iar cat despre peste ... cam putin dar trage

                        locatia : dupa Afumati , se vede semnul " BATAL " pe partea stanga , trebuie taiata linia continua dar este vizibilitate.

                        care mai stie ceva despre aceasta locatie poate sa completeze plusuri si minusuri.

                        Comment


                        • #13
                          Parerea mea , si fara suparare ) e ca trebuie sa fie intalnirea asta diferita : ori se duc pescarii intr-o zi si a doua zi vin cu totii la un gratar prin apropiere..ori in aceeasi zi unii se duc intr-o parte si altii intr-alta.
                          Mi se pare total aiurea ca ceilalti sa bata 100 km ( sau cine stie cati ) in ziua respectiva sa mai intampine si mici probleme pe acolo ( gen paznic care nu lasa atatea masini sau..taxa de smecherie ..etc etc) ptr 3 -4 ore cat le sta sa haleasca micu' .
                          Pentru cei care nu sunt cu pescuitul dar vor sa vada si apa, sa nu asculte maneaua din portbagajul unuia-altuia si tot ce trebuie , recomand Snagov ( tocmai in capat este un complex f curat, cu parcare mare si frumoasa langa lac unde-ti poti parca masina frumos si alaturi o "poiana" daca-i pot spune asa ( copaci..iarba )unde te lasa sa faci cate gratare vrei intr-un mod cat se poate de civilizat.

                          In plus..se poate da la peste de pe ponton..dar nu garantez !!!
                          Last edited by Thejock3r; 5 April 2009, 14:06.
                          sigpic

                          Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

                          Comment


                          • #14
                            joker : paznici de mai sus , sunt angajati ai unui patron , si dau chitanta ptr suma incasata .

                            e buna si asta cu snagovul , dar ultima oara cand am fost acolo , complexul astoria , era cu intrare si destul de scumpa , de fapt a fost atat de absurda incat am renuntat sa mai intru

                            daca eu vb despre alta locatie te rog sa ma corectezi sa nu se creeze vreo confuzie ...

                            Comment


                            • #15
                              Sunt deacord cu Jokerul, in sensul ca nu toti suntem pescari. Da, corect....vrem sa le impacam pe toate, dar mai apare si alta problema.....5 stau pe malul baltii la pescuit, 10 pe langa gratar...separati asa nu ie bine.....daca vreau sa vb mai tare pe langa balta, nu se poate ca sparii pestele, daca arunc cu micu'n balta, nu se poate ca face pestili stop cardiac, si tot asa......
                              Si eu zic sa le facem pe rand.....gratarul - gratar sa ramana, pescuitul - pescuit sa ramana.

                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google