Masinile Noastre- BUBUITE

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • am ''trosnit-o'' si eu odata, din vina altuia care nu a facut diferenta intre a da prioritate si nu , veneam si eu linistit ca tot omu pe linia de tramvai ca era mai liber fata de celelalte benzi unde se statea bara la bara, tocmai ce plecasem de la o trecere de pietoni knd catvi soferi ''amabili'' se gandesc sa il lase pe unu sa iasa de pe o strada laterala

    trece prima banda, trce pe a doua, ajunge pe linia de tramvai si knd ma vede se blocheaza eu frana si patina pana in el rezultatu, eu spoiler, capota ,radiator si faruri ciobite , el usa spate prag si aripa praf


    asa arata acum dupa accident, ( apropo dungiile sunt facute de mine cu spreiu pana vopsesc capota)
    Attached Files

    Comment


    • astazi o pun si eu din nefericire pe acest subiect,dupa ce mi-a strambat un caine bara de pe fata
      Attached Files

      Comment


      • Originally posted by hmv86 View Post
        am ''trosnit-o'' si eu odata, din vina altuia care nu a facut diferenta intre a da prioritate si nu , veneam si eu linistit ca tot omu pe linia de tramvai ca era mai liber fata de celelalte benzi unde se statea bara la bara, tocmai ce plecasem de la o trecere de pietoni knd catvi soferi ''amabili'' se gandesc sa il lase pe unu sa iasa de pe o strada laterala

        trece prima banda, trce pe a doua, ajunge pe linia de tramvai si knd ma vede se blocheaza eu frana si patina pana in el rezultatu, eu spoiler, capota ,radiator si faruri ciobite , el usa spate prag si aripa praf
        Ce nesimtiti soferii aceia..mai bine il lasau sa stea acolo blocat.
        Aici cam e culpa comuna (in fine).
        Si eu merg pe linia de tramvai si crede-ma ca daca ar iesi unu dintre masini l-as evita..de ce??..Pentru ca merg foarte prudent.
        Orice eveniment este de evitat daca gandim in perspectiva.

        on: Drumuri bune va doresc si cat mai putine "laude" pe acest thread.
        sigpic
        "BRABUS" STYLE

        Comment


        • cand mergi pe linia de tramvai e cam gri treaba. tu n-ar trebui sa fii acolo, dar daca era in locul tau un tramvai tot era lovit respectivul, deci el vinovat, cunosc cazuri reale!

          Comment


          • Tramvaiul este inalt..il observi mult mai usor ...capito ??
            sigpic
            "BRABUS" STYLE

            Comment


            • Originally posted by hmv86 View Post
              am ''trosnit-o'' si eu odata, din vina altuia care nu a facut diferenta intre a da prioritate si nu , veneam si eu linistit ca tot omu pe linia de tramvai ca era mai liber fata de celelalte benzi unde se statea bara la bara, tocmai ce plecasem de la o trecere de pietoni knd catvi soferi ''amabili'' se gandesc sa il lase pe unu sa iasa de pe o strada laterala

              trece prima banda, trce pe a doua, ajunge pe linia de tramvai si knd ma vede se blocheaza eu frana si patina pana in el rezultatu, eu spoiler, capota ,radiator si faruri ciobite , el usa spate prag si aripa praf


              asa arata acum dupa accident, ( apropo dungiile sunt facute de mine cu spreiu pana vopsesc capota)
              Bine ti-a facut. Voi de ce nu stiti sa stati la rand. Sti ca se ridica permisul pentru depasire coloana la intersectie. Ce mor eu pe smecherii aia ce depasesc pe linia de tramvai. Mie mi-ar fi placut sa intre tramvaiu in tine, sa te saturi sa mai circului pe acolo.

              PS. Nu am nimic personal cu tine, dar crede-ma m-am saturat de smecherii din circulatie.
              Last edited by adicata2003; 31 January 2011, 17:39.

              Comment


              • Originally posted by adicata2003 View Post
                Bine ti-a facut. Voi de ce nu stiti sa stati la rand. Sti ca se ridica permisul pentru depasire coloana la intersectie. Ce mor eu pe smecherii aia ce depasesc pe linia de tramvai. Mie mi-ar fi placut sa intre tramvaiu in tine, sa te saturi sa mai circului pe acolo.

                PS. Nu am nimic personal cu tine, dar crede-ma m-am saturat de smecherii din circulatie.
                Nici eu nu stau la rind,dar cu 50 metri inainte de intersectie ma incadrez pe banda de mers,sau ocolesc refugiul prin dreapta si nici nu stationez pe linia de tramvai.Pe mine daca ma loveste unu din asta,cine ar fi de vina?
                Si o vorba din batrini,"ce-mi doresti tu mie sa ti se indeplineasca si tie"
                Last edited by AGENTUL NYT; 1 February 2011, 09:55.
                sigpic
                Poate pentru lume ești o singură personă,dar
                pentru o anumită persoană, ești întreaga lume!

                Comment


                • eu astept cu bratele deschisesi zambind cu bucurie la cel care intoarce in fata mea pe linia continua sau la cel care nu e regulamentar
                  opriti-va cu smecheriile, eu nu iert!i
                  asa schimb si bara fata de PH2
                  lipsa text

                  Comment


                  • si eu merg pe linia de tramvai, mai ales acolo unde legea "permite"! trebuie sa sti sa mergi, trebuie sa gandesti in perspectiva....dar niciodata nu trec prin statia tramvaiului sau sa intru in intersectie!

                    cand lucram pe vanul ala, cei care stiu masina, va spun cu mana pe inima ca acel van avea mai multi km pe linia de tramvai decat orice tramvai si nu am avut never probleme cu alti participanti la trafic sau cu politia! ))

                    si bleizer, daca erai in situatia descrisa de tine mai sus...cu siguranta nu schimbai doar o bara putin imi pasa de un RCA si o masina de firma dar as trozni calumea unu dasta de vrea sa schimbe doar o bara....l-as ajuta sa schimbe juma' de masina!....ce imi plac mie "soferii" astia care vor ei sa faca si sa dreaga pe spatele altora!
                    Last edited by PCH; 1 February 2011, 10:36.

                    Comment


                    • Originally posted by adicata2003 View Post
                      Bine ti-a facut. Voi de ce nu stiti sa stati la rand. Sti ca se ridica permisul pentru depasire coloana la intersectie. Ce mor eu pe smecherii aia ce depasesc pe linia de tramvai. Mie mi-ar fi placut sa intre tramvaiu in tine, sa te saturi sa mai circului pe acolo.

                      PS. Nu am nimic personal cu tine, dar crede-ma m-am saturat de smecherii din circulatie.


                      sincer am mai auzit de tine... te dau astia la dreptate fara de lege... lasa-ne cu d-astea.. atata timp cat majoritatea fac "prostii" in trafic... iar tu vrei sa schimbi o lume fiind corect.. vei fi sfidat incontinuu...

                      cand ii vezi pe aia ca merg duminica cu 40 pe banda a-2-a nu mai zici nimic... cand parcheaza.. si deschid usile.. fara sa se uite... nu mai zici... este o nesimtire si din partea celor "corecti" care zic.. sunt 2 benzi ? 50 e legal ? nu ma intereseaza.. ii stii ? poate unii se grabesc.. au urgente.. sau pur si simplu ca mine.. care au altceva mai bun de facut.. decat sa stea cate o ora in trafic pentru fiecare drum!



                      PS. Nu am nimic personal cu tine, dar prea esti cu dreptatea in mana...

                      si stii ? ca la pietoni... care trec pe trecere spunand.. e dreptul meu...

                      dar nu se gandesc ca poate nu esti atent... poate n-ai frane... poate derapezi... poate poate poate... si legea ce face ? iti da 2 ani cu suspendare.. deci.. mai usor.. cu dreptatea asta...
                      sigpic B-22- W H T, B-05- B Z M
                      Mai bine taci si dai senzatia ca esti PROST decat sa vorbesti si sa spulberi orice indoiala!

                      Comment


                      • asa este, sa nu se inteleaga ca suntem noi contra legii sau mai smecheri...pur si simplu aici nu se poate altfel!

                        bine punctat bezme, sunt multi care fac o gramada de prostii in trafic si te scot din pepeni, cand mergi toata ziua cu masina nu mai poti astepta in spatele unui adormit care merge cu 40 pe banda 2!! eu cel putin nu pot si prefer sa fac "smecheriile" alea!

                        Comment


                        • Tot ce ai enumerat tu la paragraful 2 ai perfecta dreptate. Dar daca toti sunt ca tine, si te complaci cu cei ce fac "prostii" in trafic, nu o sa facem niciodata nimic in Romania. La noi merge treaba aia"daca ala face , de ce sa nu fac si eu".
                          Dureros aceasta treaba. Mergi in vest si o sa vezi cum acolo esti respactat in trafic. Treziti-va, suntem pe primul loc in Europa la nr de accidente si agresivitatea in trafic. E tragica treaba asta. De ce sa nu respectam regulile. Este chiar asa de greu?? Cind o sa pierzi pe cineva drag, ca un incompetent l-a ucis, o sa te trezesti, dar atuci este prea tarziu. Treziti-va, reduceti nr de accidente!!!

                          Comment


                          • Originally posted by adicata2003 View Post
                            Tot ce ai enumerat tu la paragraful 2 ai perfecta dreptate. Dar daca toti sunt ca tine, si te complaci cu cei ce fac "prostii" in trafic, nu o sa facem niciodata nimic in Romania. La noi merge treaba aia"daca ala face , de ce sa nu fac si eu".
                            Dureros aceasta treaba. Mergi in vest si o sa vezi cum acolo esti respactat in trafic. Treziti-va, suntem pe primul loc in Europa la nr de accidente si agresivitatea in trafic. E tragica treaba asta. De ce sa nu respectam regulile. Este chiar asa de greu?? Cind o sa pierzi pe cineva drag, ca un incompetent l-a ucis, o sa te trezesti, dar atuci este prea tarziu. Treziti-va, reduceti nr de accidente!!!
                            da domnule insa.. repet.. tu singur nu poti schimba o tara.. iar daca nu te dai cu ei... esti prostul lor.. fara suparare... ai dreptate nici mie nu-mi place.. stii vorba... sunt impotriva spagii.. dar o intretin.. caci altfel.. nu m-ar ajuta nimeni nicaieri

                            am fost in germania.. ce sa zic.. la restrictie de 50.. si ferrari mergea cu 50... la fara limita.. a trecut o masina... de n-am apucat sa vad ce e.. abia i-am vazut culoarea... ce inseamna asta? schimbarile trebuiesc facute de sus.. si apoi noi sa le respectam!

                            din pacate am pierdut... la 20 de ani.. insa... tocmai.. poti merge si cu 50 pe verde.. si din dreapta sa vina unu care trece pe rosu.. si nu se poate opri.. si intra in tine de te face praf.. si atunci e simplu... soarta!
                            Last edited by bezmeticu; 1 February 2011, 12:49. Reason: Automerged Doublepost
                            sigpic B-22- W H T, B-05- B Z M
                            Mai bine taci si dai senzatia ca esti PROST decat sa vorbesti si sa spulberi orice indoiala!

                            Comment


                            • "Daca tu treci pe verde si vine unu' pe rosu...", nici n-ai idee de cate ori am oprit la verde, tocmai pentru ca trecea unu' pe rosu. Ma fac in ea de soarta, tu iti faci soarta, nu trebuie sa-i dai inainte si sa speri ca va fi bine, sau mai rau sa gandesti ca daca tu treci pe verde si vine unu' pe rosu nu mai ai ce face.

                              A zis matheo66c o voba mare, "Orice eveniment este de evitat daca gandim in perspectiva", care ar trebui pusa la titlul acestul topic.
                              Fiecare sa inteleaga ce vrea si ce poate de aici.

                              Stii de ce nu este limia pe autobahn in Germania? Tocmai pentru ca cei de sus s-au prins ca oamenii sunt civilizati si nu merg ca la noi cu 90 pe banda a doua. Intai a fost constatarea de civilizatie apoi s-a scos restrictia de viteza. Ia sa scoata la noi limita pe autostrada, pun pariu ca am avea cele mai insangerate autostrazi. Nu e vorba doar de noi, si la italieni, de exemplu, aia sunt de 10 ori mai disperati ca noi.

                              E adevarat, sigur nu poti schimba o tara, dar respectand legea, ai mai multe sanse sa ajungi intreg acasa, decat daca treci pe rosu cu 200 la ora, doar pentru ca majoritatea nu respecta legea.
                              Last edited by vitriol; 1 February 2011, 13:07.
                              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                              Comment


                              • experienta mea.. de 5 ani si cam 100.000 km... mi-a dovedit altceva.. chiar daca au fost si daune! fiecare cu parerea lui
                                sigpic B-22- W H T, B-05- B Z M
                                Mai bine taci si dai senzatia ca esti PROST decat sa vorbesti si sa spulberi orice indoiala!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google