Masinile Noastre- BUBUITE

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • mare dreptate are Alin... ceconteaza rca-u pentru tine? Cu ce te ajuta? Cascoe important si chiar conteaza firma pentru ca e pentru masina ta...Dar rca-u? Deaia nu mai pot eu cum ii repara masina lu ala...(Oricum service-u ar trebuii sau il alegi tu...) Probabil ca o sa sariti pe mine dar majoritatea gandesc asa
    MY CLA

    Comment


    • Hai sa va spun cum conteaza, cam pt mine, nu stiu de altii....

      Ai RCA la Euroins sau Carpatica nu vreau sa mai fac amiabila, chit ca e zgarietura minora, NU VREAU. Ai la Allianz, Generali sau altele, da, facem, fara probleme.

      Nu va puneti in situatia lui deloc! Daca v-ar fi lovit vreunul cu CARAPATICA, tipati p-acilea!
      9! 9! 9!
      sigpic

      Comment


      • Originally posted by PrEsTiGe View Post
        mare dreptate are Alin... ceconteaza rca-u pentru tine? Cu ce te ajuta? Cascoe important si chiar conteaza firma pentru ca e pentru masina ta...Dar rca-u? Deaia nu mai pot eu cum ii repara masina lu ala...(Oricum service-u ar trebuii sau il alegi tu...) Probabil ca o sa sariti pe mine dar majoritatea gandesc asa
        PrEsTiGe, fara suparare, dar daca toti ar gandii ca tine, s-ar duce tara asta de rapa, si asa e pe margine de prapastie... Pun pariu ca tu, daca ai ginionul sa fii lovit de unu cu asigurare la Carpatica sau Euroins (ceea ce nu-ti doresc), spui "Uite-l si pe cretinu asta, cu asigurarea lui la carpatica/euroins cu tot, mai imi repara masina la anu si la multi ani ori la vreun Dorel la colt de strada". Deci daca tie nu-ti place sa-ti repare masina naspa sau deloc, nici altuia nu ii place. Mai ales ca nu toata lumea are casco...

        Recunosc, si eu caut o asigurare rca mai ieftina, dar aleg intodeauna prima asigurarea cea mai ieftina dupa Carpatica si Euroins.
        sigpicLogan Laureate - 1.5 DCI

        Comment


        • Originally posted by PrEsTiGe View Post
          mare dreptate are Alin... ceconteaza rca-u pentru tine? Cu ce te ajuta? Cascoe important si chiar conteaza firma pentru ca e pentru masina ta...Dar rca-u? Deaia nu mai pot eu cum ii repara masina lu ala...(Oricum service-u ar trebuii sau il alegi tu...) Probabil ca o sa sariti pe mine dar majoritatea gandesc asa
          Sa te fereasca Domnu sa te loveasca unul dasta cu asigurare minune,sa stai peste 10 zile numai sa iti faca constatarea si atunci sa te vad ce comentezi. Cumva trebuie eliminate acest gen de firme de asigurare

          Comment


          • nu ai cum, majoritatea au gandirea lu` nea Prestij`

            Comment


            • @Eu4yas
              Nu e tati chiar asa, rca carpatica 12 luni 406 ron, acelasi sofer aceasi masina rca alliance 1432ron.

              Fara nici o suparare da am la carpatica , da am pentru ca nu imi permit asemenea scoruri. Da mergem la politie si declari ce? ca am refuzat amiabila???? mare branza gaboru imi da 300-400 ron amenda tot nu face cat rca la alliance.


              Ce trebuie facut, aduse scorurile la valori umane si desfintate firmele care nu platesc la timp.


              PS: Da si mie imi este frica si mi-am facut casco de 800ron si am rca+casco si am iesit mai ieftin decat rca la alliance, avand casco daca ma loveste oricine fac regres si o repar.
              STOP ACCIDENTELOR DE CIRCULATIE!

              Comment


              • Nu e tati chiar asa, rca carpatica 12 luni 406 ron, acelasi sofer aceasi masina rca alliance 1432ron.
                Nu vrei sa ma lovesti? Sa vezi cat de buna e asigurarea ta! Ce zici? Mai am o usa nevopsita dar eu spun ca o vei plati tu, nu asigurarea!

                Asa ganduri, asa asigurari! Pe cuvant....Uneori ne meritam soarta!
                9! 9! 9!
                sigpic

                Comment


                • mai exista si alte firme de asigurari , nu numai alianz ...cei mai scumpi.

                  Comment


                  • Eu la alianz am asigurarea dar pe 6 luni .

                    Comment


                    • Din cate stiu euroins are contract cu firmele mici particulare de service, aproape cu nici o reprezentantza. Ne-a lovit si pe noi unu cu un camion cu asigurare la astia si nu am putut sa facem masina la reprezentantza Hyundai. Aveam un Hyundai Starex H1. De facut l-au facut, da nuantza de vopsea nu prea a iesit cum trebuie, iar dupa masina s-a asteptat destul de mult pana au virat banii pentru a o putea ridica din service.

                      Comment


                      • Da, am fost sigur ca o sa-mi sariti in cap....Daca am face un sondaj va garantez ca ar fi peste 40% cei care au la aceste firme. Eu am foarte multi prieteni cu aceasta asigurare. Ati zis '' daca toti ar avea gandirea ta ar ajunge tara de rapa'' Gresit!! Nu daca toti AR gandi asa. Deja gandesc asa, nu toti dar majoritatea... Pentru ca stiti cu totii care e situatia in romania... Oricum eu am asigurarea la grupama, am mai avut la asirom, omniasig. Eu asigurarea mi-o fac la revizia de 1 an , la reprezentanta! Casco nu am! Am avut dar nu-mi mai trebuie de cand am aflat niste chestii care nu iti sunt aduse la cunostiina. ( cele mai ieftine defapt sunt doar pentru lovituri mai micute) In caz de ceva mai grav casco iti da parca 60% ... Numai bine!
                        MY CLA

                        Comment


                        • PrEsTiGe are dreptate ca sunt foarte multi ce au asigurare la firme ieftine. Este criza peste tot, iar marea majoritate nu isi poate permite sa plateasca asigurari scumpe. Oricum macar e bine ca au, ca mai sunt si genu care nu au deloc, de aceea daca iti poti permite cel mai bine e sa ai casco.

                          Comment


                          • Intre Euroins si Carpatica, mai sunt si alte firme pana la a merge pe cealalta extrema, gen Allianz sau Generali. De multe ori, lumea se uita la o economie de cativa zeci de lei, adica nu mare branza. Celor care merg pe principiul "E RCA, se spala ALA pe cap cu ea" le urez sa inceapa odiseea cu plimbatul pe la diferite sesiuni de fotografiere, stat la cozi si nervi, iar in cele mai rele cazuri, sa dea bani din buzunarul propriu, dati in judecata de pagubit.
                            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                            Comment


                            • Pentru 50 lei in plus, cred ca merita RCA la alta firma decat Carpazdica sau Euroshit, doar pt ca cel pe care-l vei lovi iti va multumi

                              Comment


                              • Originally posted by maestrupiersic View Post
                                Eu la alianz am asigurarea dar pe 6 luni .
                                BUSTED Asa le mai zice astora de la Allianz...ASTRA..


                                La data de 17-08-2012, autovehiculul cu numarul de inmatriculare GR--- este asigurat la:

                                On 17-08-2012, the vehicle having the registration number GR----s covered by an MTPL policy issued by:

                                SOCIETATEA COMERCIALA DE ASIGURARE-REASIGURARE ASTRA S.A.
                                Filiala / Branch: AG. GIURGIU 2

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google