Masinile Noastre- BUBUITE

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • , cum ma cum , sa te lauzi ca ai la alianz si tu ai la astra

    Comment


    • Pai tot cu litera A incepe si de aici confuzia
      Ps,,eu am la N.Y.P.D..iar tu Fofule la C.S.I Miami

      Comment


      • Pai la voi 50 de lei in plus e o nimica toata dar va zic, pentru unii e painea de zii cu zii!fiecare face asigurare dupa propriu lui buzunar!Iar pentru cei care zic"doar 50 ron in plus" nu va zic decat sa va uitati in buzunarele voastre si sa le lasati pe ale altora!

        PrEsTiGe, respect!
        Astept cat mai multe opinii : PH-22-BFC

        Comment


        • Daca deja se ajunge la faze de gen "painea de zi cu zi", o dam in tragico-comic. Adica dai 200-300 de lei si nu mai ai 50 de lei in plus, basca sunt si diferente de 20 de lei intre o tentativa de firma si o companie cu un rating bun.
          La cate costuri genereaza o masina, fix la RCA e zona cea mai inteligenta, sa faci economii.
          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

          Comment


          • Cumparati mobre daca nu va permiteti minimul necesar pentru o masina!

            Comment


            • Va multumesc la toti pentru pareri, nu prea comentez la ce are respectivu asigurare rca pentru ca si eu am la carpatica, de ex s-au scumpit mult asigurarile in ultima perioada, la mine pe 6 luni am dat 260 ron si cand sti cat mai ai in portofel faci la cea mai ieftina, cu 50 de ron in plus mai merg o saptamana pana la munca, iar in legatura cu plata banuiesc sa o sa se faca, dar o sa am de asteptat.

              Comment


              • Iti doresc sa nu lovesti pe cineva, vreodata, cu asigurarea ta. Mari belele pe cap o sa ai. Singurul avantaj e ca mergi legal, din partea Politiei, atat.
                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                Comment


                • Mai,,acum si cu Carpatica asta,,pe mine m-a lovit un vecin in parcarea din fata blocului si am avut usa dreapta infundata si aripa spate. Dauna a fost de vreo 2100 de lei. In doua saptamani am avut banii de la ei in contul meu ca sa fac reparatia in regie proprie.
                  Acum fiecare cu norocul lui...

                  Comment


                  • Hahaha... haz de neccaz... atata stiti voi ma.. sa radeti in stanga si in dreapta. Cand am facut asigurarea la masina am fost la cineva care lucreaza la allianz si se ocupa cu asa ceva.

                    Comment


                    • Mai vere,,las-o naibi asa cum a picat,,una e sa ai asigurare la Allianz,,alta e sa mergi la unul care lucreaza la Allianz si sa ti-o faca la ASTRA..

                      Si apoi tu te-ai laudat ca ai asigurare la Allianz pe 6 luni...Deci, care este adevarul?
                      Last edited by Ivan Marian; 15 August 2012, 15:55.

                      Comment


                      • Si ce conteaza ca nu are la allianz? Eu nu am asigurare deloc ce imi trebuie? Am skill :d

                        Comment


                        • Nici eu nu am. Puteti sa verificati.
                          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                          Comment


                          • Originally posted by PCH View Post
                            Si ce conteaza ca nu are la allianz? Eu nu am asigurare deloc ce imi trebuie? Am skill :d
                            Am vazut mah ca tu mergi fara nu existi in baza lor de date cu fordul tau,,acum iti dau REPORT la CEDAM si lui Vitri de doua ori cate un REPORT

                            Ps,,la tine pch zic aia ca esti INEXISTENT...
                            Autovehiculul avand numarul de inmatriculare BxxxPCH este inexistent sau nu figureaza in baza de date.

                            The vehicle registration number B555PCH is wrong or non-existant.
                            Macar Vitri a fost asigurat la Generalli...nu ii mai dau REPORT
                            Last edited by Ivan Marian; 15 August 2012, 17:03.

                            Comment


                            • Originally posted by alex.dinca91 View Post
                              Pai la voi 50 de lei in plus e o nimica toata dar va zic, pentru unii e painea de zii cu zii!fiecare face asigurare dupa propriu lui buzunar!Iar pentru cei care zic"doar 50 ron in plus" nu va zic decat sa va uitati in buzunarele voastre si sa le lasati pe ale altora!

                              PrEsTiGe, respect!
                              Scuza-ma, dar daca ai probleme cu banutii pt mancare, atunci masina nu-i de tine.
                              Eu ma uit in buzunar si stai linistit ca fac asigurare o data la 6 luni, nu la an, si nu la cea mai ieftina. Am gasit calea de mijloc.

                              Originally posted by miki_stan View Post
                              Va multumesc la toti pentru pareri, nu prea comentez la ce are respectivu asigurare rca pentru ca si eu am la carpatica, de ex s-au scumpit mult asigurarile in ultima perioada, la mine pe 6 luni am dat 260 ron si cand sti cat mai ai in portofel faci la cea mai ieftina, cu 50 de ron in plus mai merg o saptamana pana la munca, iar in legatura cu plata banuiesc sa o sa se faca, dar o sa am de asteptat.
                              Tu iti asumi de ex, sa te porcaiasca ala pe care e posibil sa-l lovesti. Eu sunt de parere ca pt 50 lei, bag picioarele. Mai bine stau linistit, si iau ceva la care sa nu ma frece.
                              N-am aia 50 lei? Atunci sunt dispus sa nu merg 3 zile cu masina, dar sa stau 180 zile linistit
                              Dar ma rog, asa gandesc eu, nu inseamna ca e si bine.
                              Last edited by Cezar; 16 August 2012, 00:20. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • Am ajuns la concluzia ca ideea de a incerca sa schimbi mentalitatile unora, este oarecum vecina cu nebunia. E inutil sa-i explici unuia de ce e mai bine sa dea 20-50 de lei in plus daca el considera ca aia ar putea fi banii de paine, sau pur si simplu il doare-n trei litere daca loveste pe cineva. Cel mai bun lucru de facut ca sa-ti fie bine fara sa depinzi de altii, este sa-ti faci casco la o firma buna (Allianz si Generali) si sa-ti rezolvi treburile prin casco in regres.
                                Eu i-am zgariat bara unia cu un C-Classe si i-am zis ca nu e nicio problema pentru ca am RCA la Generali si in doua zile are masina reparata. E o tinea ca sa mergem la politie ca sa-mi ia permisul (nu se ia permisul pentru neasigurarea la schimbarea bandei de mers) si pana la urma a acceptat 70 de lei sa nu mai facem nicio amiabila sau sa mergem la politie.

                                La fel si cu casco. Cunosc pe cineva care s-a zgarcit pentru 100 de lei pe an si a facut casco la Astra. Pe langa faptul ca l-au plimbat vreo doua luni, nu au acceptat ca masina sa fie reparata in reprezentanta si au facut-o la un servie de cartier unde a iesit ca pentru un service de cartier.
                                Last edited by vitriol; 16 August 2012, 20:23.
                                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google