Service-uri Si Spalatorii De Care Sa Ne Ferim !!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Nu recomand deloc service-ul Auto Belucci am fost acum 1 sapt la ei sa fac actele necesare reparatiei unei bare pe RCA . Bara mea fiind modificata, se crapase fibra de sticla unde era lovita, am vorbit cu ei ... au spus ca e totul ok, ca se repara si va fii ca inainte !

    Intre timp eu am reparat-o si astazi le-am dus bara sa o finiseze si sa o vopseasca iar azi cand ajung la ei, imi spune ca nu ma poate ajuta ca bara este modificata si ca nu o poate vopsii !

    In cele din urma m-am dus la un alt service (Auto Logex), foarte de treaba oamenii ... am dat bara jos acolo ca sa faca niste poze ca si armatura este indoita si nu o trecuse pe constatare, le-am lasat bara si urmeaza sa ma anunte cand este gata !
    Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

    Comment


    • #47
      Auto K9, Bucuresti

      Ocoliti acest service! Mie mi-au vopsit Fordul Mondeo integral de doua ori si de fiecare data au facut-o varza si nu numai la capitolul vopsitorie ci si electric, asamblare etc. Prima data au nimerit culoarea dar au gresit tonul (a fost tot rosu morelo dar in loc de visiniu inchis roscat au facut masina visiniu maroniu - mai exact o culoarea de iti venea sa arunci masina), pe alocuri se putea zari o vopsire defectuoasa "coaja de portocala", cu unele gauri in vopsea si amprente pe care le-au rectificat ulterior dar numai fiindca le-am cerut personal acest lucru iar a doua oara au facut vopseaua numai gaurele pe jumatate din masina ... si nu putine, cu urme de amprente in vopsea, capacul de la rezervor iesit 1 cm in exterior de ploua in rezervor, elementul cromat de pe capota motor cu un piciorus rupt, suruburile de la imbracamintea portbagajului (partea superioara) rupte, usile de pe stanga montate de se suprapuneau si se loveau intre ele (motiv pentru care mi s-a si decojit vopseaua iar solutia lor nu a fost revopsirea si au aplicat cu un burete o bruma de vopsea acolo - era cat pe ce sa ii reclam la OPC dar mi-a fost atat de scarba ca am plecat sa nu ii mai vad), fullerul nu a fost aplicat pe toata suprafata de vopsit - vopseaua se decojea ca si coaja uscata de la ceapa, lacul s-a aplicat in strat subtire pentru a se evita eventuala problema a curgerii dar si pentru economie (adica masina urma sa isi piarda aspectul lucios in maxim 2 ani), geamurile electrice nu mai functionau, folia de soare aplicata era plina de bule de peste 10 cm iar cea de pe portiere s-a desprins dupa ce am ridicat si coborat geamurile de 2-3 ori plus ca le spusesem sa imi puna de 30% si au pus de 95% de nu mai vedeam nimic in spate decat daca era soare puternic iar in parcari subterane aveam vizibilitate 0 in marsarier (va dati seama ca am aruncat-o de pe geam iar ei au promis ca o inlocuiesc cu un parasolar de luneta pe care, asa cum era de asteptat, nu l-au mai pus), montarea si izolatia fata lasa de dorit fiindca la viteze de peste 90 km/h intra un curent consistent pe la picioare ... si asta am observat personal cand venisem sa ridic masina ca ei nici macar nu s-au deranjat sa o verifice. In momentul in care le-am cerut sa rectifice problemele (exceptand vopseaua cu gaurele pentru care au "internat" masina inca o saptamana) m-au pus sa astept 3 ore !!! in parcare. Cand au schimbat rotile de vara cu cele de iarna nici macar nu le-au curatat si echilibrat ci le-au pus direct asa cum erau iar in locul capacului prizei din spate au pous cred ca un cep de butoi din cauciuc, o mizerie. Sa mai spun ca am bagat masina cu motorina pentru 400km in oras si mi-au spus sa vin sa mai pun cativa litri ca s-a consumat si nu au cum sa o mute sau ca m-au tinut 6 saptamani cu dosarul de service (desi aveau decontare directa cu asiguratorul) si ca cele 2 saptamani pentru vopsit s-au transformat in 4 fiindca dupa 15 zile cand am trecut pe acolo nici macar nu se apucasera de masina desi aveau toate aprobarile? Au mai fost si alte probleme dar nu mai vreau sa imi aduc aminte de ei, ii consider o eroare de decizie si ii sterg din lista de contacte. Am inteles ca exista si clienti carora le-au lucrat bine si clienti carora nu dar decizia va apartine. Cine stie: poate veti avea noroc si la dumneavoastra se va nimeri sa fie lucrarea de calitate iar eu am facut parte dintre ghinionistii carora li s-a facut o lucrare de mantuiala
      Last edited by crististreulea; 13 October 2014, 10:23. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • #48
        Auto K9, Bucuresti

        Am facut o revizie la Colina Motors din Popesti Leordeni si mi-au spus ca au rezolvat totul, mi-au facturat si 6l ulei de motor. Am plecat imediat in afara Bucurestiului si imi apare mesajul pentru schimbarea de urgenta a uleiului fiindca nu mai este bun (masina imi da mesaje diferite pentru schimb ulei la expirarea perioadei calculate de Ford si pentru ulei deteriorat). Nu mersesem nici macar 50 km!!! Opresc la un service din primul oras mai mare (nu le spun celor de acolo de revizie, de nimic ci doar ca doresc sa schimb uleiul) iar oamenii ma intreaba daca aveam de gand sa imi distrug masina sau nu fiindca uleiul era duper ars si nu mai era bun de nimic.
        In concluzie, hotii de la Colina mi-au facturat uleiul si manopera dar nu l-au si schimbat. Ma intreb daca au schimbat filtrele si ce mai era de schimbat sau nu si ma ia cu groaza fiindca o revizie costa 1400 lei cu manopera cu tot (bineinteles ca numai cu produse originale) dar cum dupa cateva luni (2-3 simteam un miros ciudat in masina merg si schimb absolut totul. Trageti singuri concluzia daca au facut ceva sau nu si poate imi raspund ei de ce m-au facut sa mai pierd 4 ore acolo daca tot nu au avut de gand sa faca nimic ci numai sa puna stampila de revizie (clar ca numai pentru stampila nu le dadeam nici un ban).
        Povestea este din 2012 si poate intre timp s-a schimbat ceva dar eu nu mai calc niciodata pe acolo.


        Admini, nu credeti ca putem sa avem mai multe serviceuri de reclamat? Fiecare reclamatie ar trebui sa poata fi facuta separat ca sa se vada titlul frumos.

        Ar fi util sa putem sa modificam mesajele postate, cu atat mai mult cu cat ni le uniti desi in preview ne aratati mesajul corect.
        Last edited by crististreulea; 13 October 2014, 10:22.

        Comment


        • #49
          Am facut o revizie la ei si mi-au spus ca au rezolvat totul, mi-au facturat si 6l ulei de motor. Am plecat imediat in afara Bucurestiului si imi apare mesajul pentru schimbarea de urgenta a uleiului fiindca nu mai este bun (masina imi da mesaje diferite pentru schimb ulei la expirarea perioadei calculate de Ford si pentru ulei deteriorat). Nu mersesem nici macar 50 km!!! Opresc la un service din primul oras mai mare (nu le spun celor de acolo de revizie, de nimic ci doar ca doresc sa schimb uleiul) iar oamenii ma intreaba daca aveam de gand sa imi distrug masina sau nu fiindca uleiul era duper ars si nu mai era bun de nimic.
          In 10 min de ralenti uleiul se inegreste la diesel. Poate au uitat sa dea reset la intervalul de schimb ulei, ceea ce e nasol totusi.
          Last edited by einstein1984; 13 October 2014, 11:07.
          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

          Comment


          • #50
            de evitat Automeridian Sud

            am fost la ei de 4 ori cu masina in garantie de fiecare data am pierdut timp si bani (constatare si reconstatre problema,) cand aud ca, este vorba de grantie cauta scuze si vinovat este clientul

            1.am facut 7 drumuri si zeci de sesizari la vocea clientului pentru revopsire pe garantie masina nou sare vopsea ,defiecare data pozele si constatarea nu ajung la fabrica(incearca musamalizarea loco, sefu de service mecanica si tinichigerie)
            pana la urma am rezolvat.

            2. planseu fals podea fata stg.spart 4 drumuri la ei pana au comandat piesa (cand a ajuns SPARTA)

            FERITI-VA de EI! ! !

            recomand un singur electrician de acolo atat
            Last edited by bobbyred; 13 October 2014, 11:46.
            Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

            Comment


            • #51
              Originally posted by einstein1984 View Post
              In 10 min de ralenti uleiul se inegreste la diesel. Poate au uitat sa dea reset la intervalul de schimb ulei, ceea ce e nasol totusi.
              Stiu ca se inegreste uleiul repede dar nu isi pierde calitatile in 50-100 km sa ajunga ca o apa.
              Referitor la mesaje am specificat ca masina imi da mesaje diferite pentru intervalul de schimb ulei si pentru ulei ars. Primul este Chack Engine Oil (pentru schimbul periodic) iar al doilea este Service Oil (pentru schimb urgent de ulei la service) iar mie mi-a aparut imediat al doilea mesaj. Daca iei in calcul si ca filtrele erau schimbate numai pe hartie ... Singurul meu regret este ca nu am depus plangere la Politie atunci fiindca banuiesc ca nu era obligatoriu sa o depun in Bucuresti fiindca ei trimiteau dosarul acolo. Faza asta m-a convins sa nu mai calc in viata mea pe la Colina Motors, mai ales ca m-a costat vreo 1400 de lei revizia (nu imi amintesc exact cat a fost dar prin zona). Iti dai seama ca asa ceva te doare, atat pentru valoarea reviziei cat si pentru faptul ca ti se putea strica o masina de 30k euro fiindca niste hoti au decis sa te pacaleasca.

              Comment


              • #52
                Deci ai dat banii aia, ei au "uitat" sa schimbe uleiul si tu nu ai facut nimic? Nici la ei, nic la ANPC nici la altcineva?
                Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google