Cafenea&Caterinca&Diverse

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ideal e sa il iei, cel mai important e sa il iei pe bune, e foarte important, cum am zis si mai sus, stiu oameni care aveau masinile cu directia si franele in pioneze si au luat cu brio
    sigpicMy ride

    Comment


    • in fine a iesit scandal aiurea. loganu a fost repotolit si redus la tacere...
      Loganu , tu parca nu mai postai la constanta iti bagasei picioarele in toti si toate. iti jurasem ca la fiecare post iti dau warn pana iti iei ban , nu a fost chiar asa... am fost mai mult decat indulgent.

      sigpic

      Comment


      • Parerea mea ca atata timp cat nu ti se vorbeste urat (caz in care ii multumesti si pleci in alta parte), si nu-l stimulezi cu o atentie de la inceput, se va face cam pe bine inspectia. Oricum, banuiesc ca destul de multi ar dori sa afle daca intr-adevar este ceva in neregula la masina lor. Aici nu vorbim de cei care se stiu cu musca pe caciula, sau ca exista si uscaturi printre inspectori, care ar putea frauda, caz in care nu stiu exact cum s-ar putea proceda, probabil o contra vizita. Repet, la mine a fost ok, toate in parametri, si i-am "multumit" si eu cu o bere lui nenea care a facut inspectia pentru amabilitate si rapiditate...

        Comment


        • Lepi-liv ai dreptate , dar eu sunt de parere ca daca ITP-ul s-ar face " ca la carte" fff multe masini ar fi trase pe dreapta . Si nu fac referita acum special la Logan. Este chestie generala, ba nu trec gazele in cele mai multe cazuri acolo sunt bube , ba defectiuni la sistemul de franare . Si deaia hop sa-i dam in cap lu nenea mesteru ca sa treaca cu vederea. Tot noi suntem de vina ca incurajam astfel de practici .
          Toti vrem sa stim exact cam in ce stare este masina noastra , dar cand avem o problema "mica" : joaca un pic rulmentul pe stanga, eeee... la-s ca mai tine , dam o bere , ca oricum nu moare mesterul.
          Cu stima.
          , sunt cu ochii pe voi !
          :thumbsup:

          Comment


          • Daca nu intrebam nu mai iesea scandal... (la TL am intrebat si mi-a spus ca nu fac asa ceva) - am sa ma duc pe varianta (spre Ovidiu) la "Bosch Car Service" - sunt foarte OK cei de acolo si chiar stiu cum sa-si trateze clientii, am mai avut cateva vizite pe acolo si ii cunosc deja pe unii din baieti ... multumesc pentru ajutor.

            Am busit masina - partea frontala... nu e nasol dar necesita reparatiii, este la service, o repar pe casco...
            Detalii:
            Pe Aurel Vlaicu, aproape de trecerea de pietoni de langa obor un pieton a sarit pe carosabil (sa tranverseze cica) cel de pe prima banda a franat brusc a reusit oarecum sa-l evite dar la aruncat in fata masini mele (eram pe banda a doua cu vreo 40km pe frana) cand l-am vazut am franat brusc - masina sanie - ca sa nu lovesc pietonul am tras brusc dreapta ca pe sensul opus erau masini si l-am avariat pe cel de pe banda din drapta in partea din stanga spate (colt - aceeasi auto-utilitara care il ferise pe nenorocitul de pieton )... Pietonul s-a dezmeticit si dus a fost - unul din baietii din respectiva masina a fugit dupa el da parca mancase prea multa slana si bineinteles ca nu la prins... si am rezolvat totul ca la carte injurand bineinteles pietonul...
            Last edited by s.catalin; 5 October 2010, 13:35. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • Imi pare rau pt. tine Cata. Sper sa o faci repede si sa nu mai ai parte de peripeti deastea .
              , sunt cu ochii pe voi !
              :thumbsup:

              Comment


              • cataline nasol , daca te putem ajuta cu ceva sa ne zici...

                sigpic

                Comment


                • Multumesc dar sper sa nu fie nevoie vreo-data, am pe "cineva" acolo, normal cica ar fi trebuit sa o programeze pentru joi (sa constate si restul de daune, cele ascunse) si sa dea comanda de piese - noroc cu "cineva" ca nici nu predasem masina celor de la service si ea era deja la demontat ... eu vorbeam cu cel de la casco despre eveniment si ea saracuta nu mai avea bara fata si altele... imi era asa mila de ea - mi se rupea sufletul (in loc sa fac ITP eu o repar...).
                  -Pietonul vinovat cred ca ar trebui sa se opreasca din fuga lui la prima biserica pe care o gaseste in cale si sa aprinda doua lumanari... a scapat fara nici o zgarietura (spre deosebire de masinile noastre) sa-i multumeasca Lui Dumnezeu ca n-a crapat azi... (din cate stiu pe forum nu se vorbeste vulgar asa ca...)
                  -Fierul se face dar moralul ba ...

                  Comment


                  • Trist ce s-a intamplat dar daca este sa o luam ca la carte .... el era pe trecere....voi trebuia sa opriti .... Corect....sunt atati pietoni care sat la 5m in fata masinii si nu gandesc ca masina aia parcurce ceva distanta pana se opreste.... dar politia ar fi zis... era pe trecere, legea zice sa incetinesti.... asta e nu ai ce sa le faci la astia fara cap, mai ales ca acolo se circula cu viteza.....
                    Intalniri Logan Club Constanta:
                    In Fiecare duminica la ora 18 la OMV-varianta vis-a-vis de DONA Seat
                    Ptr detalii : 0723.955.045

                    Comment


                    • cataline ai grija cu itpu cum faci ca daca iti expira tre sa te duci la RAR si acolo e cu programare e mai dificil etc... vezi unitatea in care o repari daca nu face si itp
                      spunele sati faca si itpu pana iti expira

                      sigpic

                      Comment


                      • pana nu o repara nu prea poate sa ii faca.... trebuie sa faca poze la masina in ansamblu... poze la motor etc...dar poate incearca aia sa o faca mai repede daca au un motiv intemeiat
                        Intalniri Logan Club Constanta:
                        In Fiecare duminica la ora 18 la OMV-varianta vis-a-vis de DONA Seat
                        Ptr detalii : 0723.955.045

                        Comment


                        • Dupa cate stiu eu nu e nevoie sa se duca la RAR daca ia expirat ITP-ul. Anul trecut iam facut la masina lu nasu ca o avea expirata de o luna jumate si nu a fost nicio problema.

                          Comment


                          • Poate sa aibe ITP-ul expirat si de un an...nu trebuie sa mearga la RAR decat daca il prinde Politia
                            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                            Comment


                            • m-am inselat , eu asa stiam ca e legislatia... dami-as palme de copchil prost ce sunt...
                              darkside da-mi repede un ban si curma-mi suferinta si umilinta...

                              sigpic

                              Comment


                              • Ok dar BAN-ul sa fie de dieta sau nu?
                                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google