Cafenea&Caterinca&Diverse

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • pufy ti-a fost dor de mine? ne vedem maine la o cafea si vorbim ce facem duminica. ne auzim pana atunci
    sigpic

    Comment


    • Eu nu ma simt ) ..... ce mananc eu mult? ... nu vezi ca am 80 kile ud )
      Intalniri Logan Club Constanta:
      In Fiecare duminica la ora 18 la OMV-varianta vis-a-vis de DONA Seat
      Ptr detalii : 0723.955.045

      Comment


      • Gata am luat masina... e foarte ok, foarte multumit... In sfarsit, ca mi-a fost un dor de ea

        Comment


        • ma bucur ca esti multumit domnu, sa ai grija de ea
          sigpicMy ride

          Comment


          • Originally posted by s.catalin View Post
            Gata am luat masina... e foarte ok, foarte multumit... In sfarsit, ca mi-a fost un dor de ea
            Bravo , bine ca ai rezolvat-o repede si bine. Sa ai grija de ea !
            , sunt cu ochii pe voi !
            :thumbsup:

            Comment


            • maine dim plec la bucuresti ? se ofera cineva copilot???

              PS. merg cu un disel

              sigpic

              Comment


              • in locul tau: ... blasfemie= pufu' in diesel si multumit la final)

                Comment


                • revin maine cu detalii despre consum...

                  sigpic

                  Comment


                  • Sa mergi peste 140km.h ca sa nu faci benzinarele de ras.... sa scoti si tu consum mai mare la DCI
                    Intalniri Logan Club Constanta:
                    In Fiecare duminica la ora 18 la OMV-varianta vis-a-vis de DONA Seat
                    Ptr detalii : 0723.955.045

                    Comment


                    • inca mai am din fullu ala de ieri(am facut aproape 700KM) , am mers cu 140pe autostrada , mai rar 120... iar in bucuresti talpa cat cuprinde...

                      dar mistourile fata de dieselari tot imi raman in program

                      sigpic

                      Comment


                      • Era de 70cp...?
                        Cati litri ai avut la plecare?
                        Cati km ai facut?
                        Cati litri mai aveai?... sau cate liniute?
                        Cu un full "alergat" la diesel ar trebui sa faci cam 1000km depinde de sofer, si daca ai merge mai lejer cam 1200 din cei 50-55 litri...
                        Comentarii vor fii mereu la adresa dieselului dar total eronate daca ies din gura unuia care a condus numai benzina... Singurul motiv pentru care dieselul nu este "vazut" atat de bine precum benzinarul este din vina injectoarelor... care saracele au si motive sa se infunde: motorina "nasoala" din RO si condusul subturat...

                        Comment


                        • cataline hai sa mai micsoram ciocu la cioara.
                          1000 de KM in stil alergat? inseamna ca tu nu stii so alergi.
                          am facut cam 700km in stil alergat din care 500 in extra-urban.
                          maine calculez si revin cu impresii.
                          da diselu e economic ,da trage si el bine in urban ca pe autostrada e cam muci(cel putin ce motorizare am avut eu , aia de 60-70 fara intercooler) , strict in comparatie cu 1.6 16v.
                          si totusi e economic dar haideti sa lasam povestiile alea cu consum de 4 in forja urban... aproximez ca am cam 6.5consum mixt , adica tulcea , frecus 150km prin oras , eforie dus-intors , bucuresti dus-intors , plus frecus prin bucuresti cam 100-150km , eforie dus-intors , plus frecus prin oras prin constanta vreo 50-70km .

                          Deci da sunt antidisel , a cam inceput sa ma convinga deaselu dar repet , lasati-ma cu consumuri de 4-5 in forja...

                          PS. am facut peste 1000km si cu asta , deci nu e o parere trasa asa in graba... din care 700 doar azi

                          oricum recunosc e bine e fff bine , cu mcv-u meu papam cam 8.5-9 in aceleasi conditii , dar e mcv , e greu , e mai nearodinamic , probabil o berlina/sandero benzina ar fi scos un 7-7.5 si parca economia nu era asa mare...
                          Last edited by SoNyKeL; 21 October 2010, 23:22.

                          sigpic

                          Comment


                          • da.....dar fumul face totul )
                            Intalniri Logan Club Constanta:
                            In Fiecare duminica la ora 18 la OMV-varianta vis-a-vis de DONA Seat
                            Ptr detalii : 0723.955.045

                            Comment


                            • pufy, de motorina ai zis cat ti-a consumat, dar ulei....
                              sigpic

                              Comment


                              • Deci Sonykel per total daca ar fi, ai schimba masina cu alta diesel? Laur, ulei nu ar trebui sa consume, acu depinde de uzura motorului. Cataline, motorina este asa cum este si totusi masinile merg destul de bine. Am colegi care merg cu motorina de la locomotive si au peste 100.000 de km si nu au probleme de niciun fel.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google