Membrii Cotizanti --- Logan Club Constanta.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    pai eu din cate imi aduc aminte sunt un membru cotizant...din cate imi aduc aminte,dar conform regulamentul am lipsit de la ultimile 2 intalniri nemotivat si ar trebui sa fiu cu un picior exclus....
    Hai sa facem altfel....discutam de un regulament,il concepem astfel sa satisfaca pe toata lumea,dezbatem pe el....si doar daca va trece de votul cotizantilor va fi acceptat,nu il anunti,si-l impui de la 01.07.2010...nu de alta dar imi e ca din 28 cati cotizam,sa nu multumesti o buna parte,si sa ramana cu 10-15 .... iar ceilalti care vor veni in viitor sa se sperie...Hai sa ne gandim cu totii la ceva...
    love it,hate it,kiss it....just smoke it!

    Comment


    • #47
      pai dar am zis mai sus ca reuglamentul intra in vigoare din iulie. si cred ca nu am fost clar , daia l-am si anuntat acum pana pe 1iulie e atata timp sal discutam si para discutam sal aprobam sau nu.
      deci nu am fost destul de clar asta e regulamentu cine vrea sa-l modifice sa zica ce cum unde...
      PS.ma duc la munca ca trebuia de o ora sa plec , intru mai tarziu pe forum...
      ideea e ca de 3saptamani ma chinui sa ne strangem sa discutam si nu reusim. asa ca poate pe forum combinat cu ce mai e la intalniri poate ne dam toti 28 cu parerea.

      Originally posted by SoNyKeL View Post
      IRegulamentul se refera doar la membri cotizanti. Regulamentul intra in vigoare din luna iulie , asta daca si 50%+1 dintre voi vor fi de acord.
      Regulamentul nu e facut sa ne indeparteze , e facut sa ne disciplineze si sa ne responsabilizeze si poate chiar sa ne filtreze.
      Deja multi au inceput ``sa se culce pe o ureche`` si e o lipsa de respect fata de cei care ne chinuim sa facem ceva.
      Cine nu e de acord cu ce e in regulament , asta in caz ca intra ``in vigoare`` din iulie , poate sa renunte la statutul de membru cotizant si ramanem prieteni in continuare. Cine semneaza si dupaia peste cateva zile/saptamani/luni se trezeste ca el nu poate respecta pe deplin regulamentul s-ar putea sa nu mai ramanem prieteni...
      Motto: Se urmeaza, se respecta sau .. se cauta alt club.
      Deci recomand sa il cititi atent de 2-3 ori sa imi spuneti ce ati dori sa modific , daca sunt greseli gramaticale etc...
      De exemplu membru are mai multe obligatii si mai putine drepturi. daca va vin in minte si alte drepturi spuneti si le trec in regulament.

      Atasez regulamentul intr-un fisier PDF.
      Va rog , daca cititi dati-va cu parerea.
      uite ce am scris mai sus bolduit
      Last edited by SoNyKeL; 10 May 2010, 13:29. Reason: Automerged Doublepost

      sigpic

      Comment


      • #48
        Face-ti ce vreti....
        O perioada voi fii mai retras, dar voi platii cotizatia (prin altcineva).
        La intalniri si la evenimente voi venii in momentul cand se vor mai maturiza anumite persoane, carora nu le-a disparut inca casul de la gura.... si se cred majori!

        Daca nu sunte-ti deacord cu ce am scris, pute-ti sa votati ptr excluderea mea din club.
        Unora le-am permis mai multe si si-au luat-o in cap.
        Daca suntem prieteni, nu inseamna sa nu existe macar bunul simt (macar cel vinovat sa se uite in buletin sa vada cand e nascut)!
        Puteam sa ma iau de el dar ma gandeam ca la suparare omul spune multe si nu vroiam sa se intample cu mine ca si cu Laur Orbit
        Mai bine tac

        Sa se invarte roata cu folos!

        PS: In continuare voi fii retras, nu voi participa la intalniri, nu voi raspunde la mesaje si la telefon

        Comment


        • #49
          psu e mai bine sa zici la cine te referi. unele indicii ma arata pe mine altele pe loganu. prin faptul ca te ``dai la fund`` nu rezolvi nimic...

          sigpic

          Comment


          • #50
            si tu ca si kelu. spuneti clar si raspicat care sunt acele mici puncte care trebuie adaugate sau scoase.
            am rugamintea ca duminica sa incercati sa veniti toti cu mic si mare. la ora 18la aqua.
            sunt mai multe de discutat si de bine si de rau. nu pe toate le pot zice pe forum.
            stiti cum e , dumnezeu da dar nu va baga in traista.

            sigpic

            Comment


            • #51
              Las-o pt moment balta cu regulamentul.
              Daca ai probleme sau alti membrii semnaleaza abateri de la bunul simt al altor membrii eu zic la intalniri sa-i atragem atentia respectivului.
              Nu vreau sa cred ca se va face regulament pt ca nu reusim sa tinem in frau comportamentul unora...in cea ce priveste responsabilizarea unuia sau altuia,mie mi se pare corect ca atat cat te implici atat de bine vazut sa fii...facem altceva....asa cum e pe forum cu diferite culori in functie de ce titlu ai,sa facem si noi sticare de diferite culori,care se vor aplica pe detinatorii de loganuri in functie de interesul aratat in buna functionare a LC Constanta....mai pe intelesu tuturor....faci 4 culori,rosu = responsabil,alb=f.putin responabil,in okii celorlalti ala cu alb cade rau de tot,asa ca-l mobiliizezi sa fie activ pe forum,sa vina la intalniri,sa vina cu propuneri,sa nu fac drifturi,glume proaste,sa vina cu noi membrii,sa promoveze LC Cta.etc....Decat regulament,mai bine mergem pe principiul care il face sa renunte de unul singur decat sa fie exclus.
              love it,hate it,kiss it....just smoke it!

              Comment


              • #52
                kelu unii doresc regulament. de la bun inceput de cand am inceput sa strangem cotizatii am zis ca vom face un regulament. sub o forma sau alta va fi un regulament. ceva ca regulament se va vota , vom face in asa fel incat sa fie bine pentru toti.
                Ideea cu stickerele nu e prea buna , ca nu suntem la gradinita su sistem de culori pe buline sau stickere.
                nu vreau sa exclud pe nimeni , vreau doar sa vad mai mult interes din partea voastra. stau de 3saptamani sa ma chinui sa va strang pe toti sa va dau o veste buna in grup la toti asa frumos. si pe voi fix la 11metri va doare.

                sigpic

                Comment


                • #53
                  sony cine vrea regulament ???
                  vorba lu kelu am venit aici din pasiune ...nu din regulament
                  1.de la un timp stam pe bisercute impartiti
                  2.ne vorbim pe la spate nu ne-am supara daca ni sau zice in fata(se simt cei cu musca pe caciula)si trebui sa ne zica altii
                  3.dap nu sunt deacord cu racing si alte cele chiar daca sunt uni dintre ei ..
                  4.sunt deacord cu marire cotizatiei
                  5.cand intra cineva in club trebuie sa votam... nu vine de 2 ori si porma vine peste 5 ani si vrea sa fie membru
                  6.devenim secretosi ...doar suntem un club im fine o familie care incepe sa se destrame srry dar asta e adevarul
                  drive with speed than you die fast

                  Comment


                  • #54
                    Eu vin cand pot si punct daca se accepta bine daca nu iar bine. Cotizatia o dau la timp, la evenimente nu pot zice ca de fiecare data o sa particip deoarece nu stiu ce se va intampla unde am putut am venit cu cea mai mare placere. Sper ca nu mi-o luati in nume de rau dar mi-am spus punctul meu de vedere. Duminica acum daca e sa fiu in Cta o sa vin cu cea mai mare placere cum de altfel am mai venit cand n-am avut altceva in plan. Ce nu prea sunt eu de acord cu muzica tare nu cred ca este o crima ca sa asculti muzica intr-o parcare nu deranjam pe nimeni. Numai bine la toata lumea

                    N-am mai putut sa adaug. Sunt de acord sa se accepte in club doar pe cei cu bun simt, cei care au 7 ani de acasa.
                    Last edited by Christnacht; 10 May 2010, 16:49. Reason: Automerged Doublepost
                    Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

                    Comment


                    • #55
                      alex eu vreau regulament.

                      1.eu cand vorbesc tu esti in portbagaj pe la mcsu sau dastea.
                      2.nu stiu ce se vb pe la spate sau ce impresii ai tu ca se vb pe la spate.
                      dar eu m-am saturat sa va alerg si cand va prind sa va intreb de cotizatii si de toate cele.
                      3.duminica cand am ajuns eram cu florin si beci cum am ajuns la 18:00 a aparut politia a stat 5min peste drum sa uitat ce si cum a trecut incet pe langa noi si a plecat. e aiurea sa incepem sa fim priviti de prin boscheti
                      4.ma bucur ca esti de acord.
                      5.clar asta e o regula pe care am omis so bag in regulament , f bine ca mi-ai atras atentia
                      6.nu devin secretos. dar nu totul se poate spune pe forum. intreabama pe mess si iti zic in caz ca nu stii la ce ma refer. este o vorba de inca un mic premiu de la star service , restu le aflati la intalnire

                      Deci ori facem un regulament sub o forma sau alta ,daca va pasa de ce si cum se intampla sau daca se destrama , veniti la intalniri si va dati cu parerea sau macar aici pe forum.
                      altfel fara un regulament eu nu mai fac nimic nu mai stau sa ma milogesc de voi da cotizatia , nu nu ti-o dau , da-o las ca maine , las ca poimaine.
                      dupaia sa vina x sa zica da stai nui corect ca eu am dato in avans y nu a mai dat-o de 3luni si tot asa deci ori facem un regulament ori nu mai facem nimic. sau eu unu nu ma mai agit si gata.

                      Am ajuns la un nivel la care imi este greu sa mai mergem doar pe incredere si sa ma las purtat pe val cu dastea pasiune , devotament , prietenie...
                      eu am incercat sa obtin ce e mai bun pentru voi , daca voi nu veniti la intalniri eu degeaba ma zbat. si eu am treburi si eu trebuie sa plec , altii au membri din familie bolnavi sau alte probleme de familie si tot sunt prezenti domne , duminica de duminica macar 5min.

                      Recunosc doresc sa aplicam acest regulament ptr a prevenii anumite greseli pe care le am facut in timp. Si da clar trebuie sa lucram la capitolu cum si dece primim membri noi si cand ii primim.


                      Asa cum eu cand mi-am luat angajamentu de a devenii organizator , mi-am luat un angajament ca vin macar duminica la intalnire si intru pe forum cat de des pot asa si voi ca si cotizanti trebuie sa va angajati la niste lucruri. Asa mai bine ramaneti membri normali si ramanem prieteni si ne vedem cand putem daca putem.
                      Imi e aiurea , ma simt penibil sa scot lista sa ma uit pe lista fix aceasi 5-6oameni restu pas...
                      nu uitati dragostea trece prin stomac , da dragostea nu tine de foame.
                      Deci ori facem ceva organizat , care defineste clar ce si cum ori nu mai facem.
                      Am si eu o intrebare pentru fiecare din voi:De ce cotizati?
                      Astept un raspuns , clar si scurt...
                      Last edited by SoNyKeL; 10 May 2010, 17:20.

                      sigpic

                      Comment


                      • #56
                        Eu cotizez sa ajut cumva clubul, nu ma gandesc la premii sau altceva. Nu m-am dat niciodata la o parte cand a fost vb de bani din contra am fost de acord si cu marirea taxei. Voi cotiza in continuare dar nu pot promite acum ca de fiecare data voi fi la evenimente, intalniri in fiecare wekend. De asta cotizez cum am mai spus, sa ajut cumva acest club punct. Cel mai important e cand ne intalnim sa ne simtim bine si sa ne dam sfaturi oricare ar fi ele cred ca asta conteaza cel mai mult
                        Last edited by Christnacht; 10 May 2010, 17:22.
                        Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

                        Comment


                        • #57
                          bun ti-am inteles perfect punctul de vedere. inteleg ca nu poti veni , sa presupunem ca se va adopta regulamentul , nu cred ca vei fi in situatia sa nu vi 8saptamani consecutiv la intalniri , sau sa supunem la vot si dupa 6saptamani sa te excludem.

                          eu nu stiu de ce v-ati atacat si a-ti luat asa crunt regulamentu asta , el poate suferi modificari , eu l-am facut si nu pot gandi cum gandesc 28 de persoane , il facem in asa fel in cat sa fie flexibil dar serios in acelasi timp.
                          eu am postat aici regulamentu sa-l modficiam si sa-l adoptam intr-un final , nu sa-l demolam si sa-l calcam in picioare de la bun inceput.
                          Last edited by SoNyKeL; 10 May 2010, 17:22.

                          sigpic

                          Comment


                          • #58
                            Bineinteles pufosule, cum naiba sa nu vin 8 saptamani. Crede-ma ca daca eram numai in Cta veneam cu cea mai mare placere la fiecare intalnire ca toti sunteti oameni de treaba. Daca nu-mi placea nu mai veneam deloc. Mai anunt o chestie, chiar daca nu o sa pot veni la vreun eveniment bani tot voi pune.
                            Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

                            Comment


                            • #59
                              bun cic-ule pai si cu regulamentu cum ramane , iti place sau nu? daca nu iti place , ce nu iti place? ce vrei sa adaug/scot.]

                              Kelule stii ca imi esti simpatic si sper ca nu te-ai suparat pe mine.Vino duminica la intalnire si sigur ajunge la o intelegere ca ne intelegem mai bine verbal decat in scris.
                              daca vi duminica asta sa-mi zici sa iti aduc capacele.

                              sigpic

                              Comment


                              • #60
                                Of pufosule. Mai el este ok asa dar uite ca eu ma cam simt la anumite chestii recunosc barami. Cu venitu la intalniri, cu implicare da asa este ce sa mai zic dar in schimb cand e vb de bani nu ma dau la o parte si cred ca ti-ai si tu seama de asta. Cum am mai spus daca e sa fiu prin Cta o sa vin la intalniri. Duminica acum de ex cred ca o sa vin ca s a schimbat ora, e ora 18 acum.
                                Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google