Spalatorii din Constanta

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Interesant, dar totusi.....cine spala masina zi de zi? .... aici ma refer la persoana fizica nu masina de firma care este obligat sa spele masina 1 data pe zi.
    Intalniri Logan Club Constanta:
    In Fiecare duminica la ora 18 la OMV-varianta vis-a-vis de DONA Seat
    Ptr detalii : 0723.955.045

    Comment


    • #77
      Am spalat si eu la Malborakis am avut abonament vreo 2 luni dar m am lasat la mana mea mai bine dau mai mult. Mi-a placut asa in general cum mi-a spalat-o dar penultima oara pur si simplu si au batut joc. Aveam numai noroi pe la pasaje, cand i am zis lu ala mi a zis asa " aaaaa pai daca stau asa la toate masinile " deci le am dat cu flit. Si acum o spal la Car Wash langa Kaufland. Este un baiat acolo care se ocupa de mai demult de masina mea. A lucrat la mai multe spalatorii. Nu pot zice ca e spalatorie super eu pot zice ca e super pt masina mea acolo unde se duce TIPUL asta . De fiecare data sta la masina mea cate o ora aproape si nu exagerez dar ii si las 5 lei 10 lei depinde cum am si eu banuti.
      Vorba lui HON trebuie sa stai cu gura pe ei ca sa faca ceva cat de cat " calumea ". Adevarul e ca saracii stau si de dimineata pana seara, au foarte multe masini si plus ca au si salarii de mizerie. Oricum si lor de fiecare data le lasam cate 5 lei.

      BeciAcustic eu spalam masina cam de 2 ori pe saptamana dar sincer am iesit foarte bine ca asa dadeam vreo 150 180 ron dar asa m a ajuns numai 50 lei deci e o diferenta.
      Last edited by Christnacht; 9 November 2010, 20:10.
      Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

      Comment


      • #78
        salutare,

        am tot citit de spalatorii iar eu din propria experienta va pot spune asa ca am incercat mai multe spalatorii:
        -prima in top naspa e cea de pe baba nova unde am mers ccca 3 ani alias "a lui chinezul" udpa semafor undeva pe dreapta fata in fata cu intrarea de fostul mtc sau ma rog 10 ron , int 10 ron ext,la inceput multumit apoi buleala cat cuprinde ultima oara am plecat cu norio pe masina , un jeg de spalatorie
        -top 2 naspa cea de langa sediul romaris de pe bucuresti tot asa daca ai logan isi bat joc daca ai de la skoda in sus mai mai ca ti-o si ling,
        -locul 3 cea de pe I C Bratianu alias trompy tot asa car lux maxima atentie locan la caca,
        -locul 4 de pe eliberarii (13ron) fata in fata cu bazarul la exterior e cat de cat ok ,stersul si interiorul buleala pe fata,
        -cea de la piata amzacea pe il caragiale 15 ron ext nu foarte stralucita la servicii
        -si ar mai fi cateva ,mentionez ca am repetat experienta cu spalatul de mai multe ori la fiecare dintre ele, a ajuns unstres sa merg la spalatorie si sa ma cert sa-mi spele masina din banii mei pe care ii platim fiecare dintre noi o bataie de joc daca nu te cunostii cu cei de acolo.
        -am uitat sa va mentionez de cea mai scumpa la care am fost undeva aproape de poarta sase pe unde circula autobuzul 2 pe valea portului nu stiu cum se numeste strada pe drepat undeva pe sensul de mers de la far spre poarta sase cartier 20 ron la un exterior o japca totala are un gang de intrare pt o singura masina .

        Comment


        • #79
          asta cu faptu ca dacai logan dau buleala daca-i de la skoda in sus nu dau buleala , desi eu tot timpu las minim 10lei spaga si ala cu skoda lasa maxim 5lei...

          sigpic

          Comment


          • #80
            Originally posted by SoNyKeL View Post
            asta cu faptu ca dacai logan dau buleala daca-i de la skoda in sus nu dau buleala , desi eu tot timpu las minim 10lei spaga si ala cu skoda lasa maxim 5lei...
            pai despre asta e vb ca cei cu logan lasa spaga mai mare si cei cu masini de lux poate nu lasa nimic de multe ori ,sau am avut situatii cand le-am lasat mai mult decat altii cu super masini ,m-am referit la tratament cum se ocupa de masina nu neaparat ca avem logan , mai sunt si altii cu astfel de probleme e mandru ca ia spalat x5-ul nu ca nu ia lasat spaga pt ca atat il duce bila... aiai se pot face discutii la infinit de acesti cocosei de la spalatorii... dar asta e traim in romania si asa gandim.....

            Comment


            • #81
              "Traim in Romania si asa gandim" Nu inteleg de ce trebuie sa las spaga , de ce trebuie sa incurajez astfel de obiceiuri, pentru un serviciu care oricum este platit . Exista oferta de serviciu si-mi cere 30 lei/spalat masina , iar eu sunt de acord... aici se incheie afacerea. Ce ar fi sa dau spaga in stanga si in dreapta si la alimentara ca mi-a dat sticla de Cola cu eticheta spre mine si nu invers , s.a.m.d.
              Deaia treburile la noi in tara merg asa cum merg , ne-am obisnuit sa intindem mana .
              , sunt cu ochii pe voi !
              :thumbsup:

              Comment


              • #82
                Eu o spal pe milescu Interior, exterior, spuma, ceara, portbagaj = 15 ron si mai are un abonament 50 ron 5 spalari si spaga de 3 la 5 ron

                Comment


                • #83
                  Alte spalatorii mai stiti ? Zone, preturi ? Am auzit de abonamentul celor de pe milescu .. si e asa.. o luna - 50 de lei .. si intra 8 exterioare.. si nu stiu cate interioare.. trebuie sa fi nebun sa dai 50 de lei pe o luna.. automat esti obligat sa o duci de 2 ori pe saptamana ca doar n-ai dat banii degeaba. )
                  PH2 BlackLine 1.6 8v.

                  Comment


                  • #84
                    unde pe milescu , fiti mai exacti , zona puncte de reper as spalao si eu acolo

                    sigpic

                    Comment


                    • #85
                      Problema este la spalatoriile astea ca, chiar daca dai doar 50 lei pe luna dar de fiecare data cand te duci nu ti-o face asa bine asa ca mai bine se da un ban in plus calumea si iesi cu ea ok. Eu am un baiat care se ocupa de ea dar si stau 2 ore la el
                      Mai conteaza si ce spuma activa folosesc baietii ca la pretul asta de 50 lei/luna nu cred ca folosesc ceva de calitate bine nu bag mana in foc ca ceilalti fara abonament folosesc super spuma dar oricum presupun ca e mai buna.
                      Tipul asta imi pregateste spuma asa cum trebuie, sta pe masina zici ca e zapada
                      Numai bine!
                      Last edited by Christnacht; 24 October 2011, 16:14.
                      Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

                      Comment


                      • #86
                        Degeaba , contează cât de murdară e maşina , eu îţi dau masina mea şi te duci tu cu ea la băiatul tău şi tot nu iese bine. Trebuie sa te duci cu masina periodic la intervale regulate , eu am perioade când mă duc de 3 ori pe lună sau o dată la 3 luni şi indiferent de costul spălării sau de şpaga lăsată , ceva tot iese naşpa. Am dat şi 20ron atenţia la băiat , înainte de a se apuca de spălat şi a uitat să îmi şteargă bordul. Alteori nu a aspirat portbagajul , nu a şters bine geamurile ... Etc. Toate spalatoriile sunt de Kkt

                        sigpic

                        Comment


                        • #87
                          Nume Spalatorie : Nu Cred ca are
                          Adresa : Nicolae Filimon colt cu Interioara 1 Constanta
                          Evitati Spalatoria cu orice pret, am spalat masina la ei, si nush ce solutie au folosit, mi-a atacat lacul de pe masina! Masina fiind noua, a fost nevoie de cateva ore de frecat la ea din partea celor de la OMV dar intr-un final a fost remediata problema!
                          Aceeasi problema si cu spalatoriile din Medea! Evitati-le cu orice pret!

                          Comment


                          • #88
                            Salutare.nu prea cunosc constanta dupa stradute dar eu va zic o spalatorie care mi se pare si ieftina si care i-si merita fiecare leut.interior,exterior,portbagaj,ceara,solutie de cauciucuri,parfum de interior,silicon 15 lei fara spaga la o spalare sau daca vreti abonament costa 50 de lei pe luna:30 de spalari si au deschis non stop.ca locatie va pot spune ca este ,venind dinspre city park spre delfinariu,e un rond si un peco pe dreapta pana in stadionu faru,la peco acela faceti dreapta si iar dreapta.sper ca am lamurit cat de cat ,astept pareri aaaa uitasem inclusiv ti se pune la dispozitie un compresor sa sufli apa de pe la oghinzi,chedere etc.o zii buna

                            Comment


                            • #89
                              Sonykel crede-ma ca eu m-am dus si cu masina vraiste si tot a iesit super bine. Daca vrea cineva sa te serveasca te serveste, eu am fost om de fiecare data cu el si nu imi fac probleme de mizerie poate sa fie noroiul pana la plafon ca tot cu ea impecabila plec. Cel putin cu mine asa face dar nu cu fiecare e asa cumsecade in ale spalatului . Isi alege clientela omu.
                              Eu ii sunt client de cativa ani, la ce spalatorie merge sunt si eu dupa el ( sub 10 lei niciodata nu i-am lasat din contra de sarbatori pe langa banutii aia mai primeste si cate un bonus o sticla de ceva etc )
                              Last edited by Christnacht; 31 May 2012, 21:58.
                              Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

                              Comment


                              • #90
                                Colegi constanteni, va rog sa ma ajutati cu o spalatorie non stop. As vrea sa ma duc undeva luni dim pe la ora 6-7. La pranz plec spre munte si e plina de gainat. Sunt de luni in Mamaia si am reusit sa gasesc un loc bun sub niste copaci. Dupa ora 11 sta la umbra toata ziua. Dezavantaj lipiceala scursa din copaci si gainatul de la pasari. Zici ca-i lepadata de un an masina. Plina de praf, cu lipiceala si gainat.
                                Multumesc.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google