Rutina Te Poate Omora........

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by samy0388 View Post
    daca el avea 120 km/h intradevar, nu ii ia permisul pe 3 luni+amenda ? ca eu in cazul asta ma refeream,si oricum nu stim noi mai bine decat cel in cauza ...
    cu tine nu ma inteleg de nicio culoare .
    De ce sa ii ia permisu ?
    Esti asa sigur ca avea 120 la ora ? Aia iti confirma politia din masuratori .Daca avea 120 , iti spun eu ca separa botul de la logan de restul caroseriei ) .
    De unde stii ca accidentul nu a fost pe o limita de viteza de 70 la ora ? Sau 90 la ora ? Sau 100 ?
    si viteza lui nu era 119 km/h ...
    Last edited by Cristi_Xp; 17 March 2011, 13:23.
    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

    Comment


    • #32
      In cazul incare accidentul s-a produs din cauza colegului nostru fulgerica, iar politia asta a constatat, sanctiunea o primeste numai cel vinovat, iar celalalt nu va primi nici o sanctiune fiind declarat regulamentar(nevinovat). In acest caz nu mai conteaza viteza cu care rula cel care se afla pe drumul cu prioritate (cel nevinovat). Pana la finalizarea anchetei ambii soferi raman fara permis, iar dupa finalizare numai cel vinovat.

      Comment


      • #33
        Ba, da oare ala cu Peugeotu' avea trusa de prim ajutor, omologata si in termenul de garantie? Sau mergea cu luminile aprinse, regulamentar? Pe bune acum...hai sa nu despicam firul in 4.

        Vreau doar sa zic ca acum nu mai conteaza ce facea ala care nu e de vina, conteaza ca s-a stabilit cine a fost de vina si s-a inchis ""cazul". Celalalt putea sa transporte si droguri ca nu se uita nimeni la el....

        Si cel mai important e ca omul nostru a scapat cu viata si ceilalti din masina au scapat neatinsi. E drept ca si de masina il doare, insa deocamdata il doare mai tare corpul, orice ar fi...

        Parerea mea....
        Bafta!

        Vorba multa, saracia omului

        Comment


        • #34
          Am vb ieri cu "nenea" de la asigurari si cu "nenea" de la service,si mi-au spus ca mi-au gasit o caroserie noua dar e fabricatie 2008 (masina mea e 2007).Nu prea am inteles eu chiar tot ce spuneau dar.....sper ca e de bine.... Niciodata nu mi-au dat impresia ca nu ar fi baieti de treaba..

          Comment


          • #35
            nasol moment....bineca esti tu intreg. acu 2 saptamnai, aveam o "comanda" la iasi, si in fata mea cu vreo 5 minute,un domn cuun logan, avuse accident....cred ca s-a rupt ceva pe la directie, la tras in sant, rasturant de cateva ori, dar intregi amandoi(el si nevasta), fara daune corporale grave, doar sotia aveala mana ceva zgaieturi. Am oprit masina, si lea-m dat primul ajutor, si am stat cu ei cam 10minute, pana a venit salvarea. In timpul ala, au trecut cred ca vreo20 de masini.....dar nici una nu a oprit saintrebe de ceva.....incetineau si priveau uimiti, si atat.

            Acum, sa stii ca treaba cu service-urile si firmele de casco, e discutabila treaba.se vrea munca putina, dar bani cat mai multi. Orice reparatie pe casco, are la final un deviz, ce in mod normal te-ar durea capul, caci daca ai plati tu, nu ar mai fi la fel factura. Pot spune, ca daca ar fi vointa, masina aeea ar fi ca noua, dar totul depinde de verdictul celor doi " nenea"...parerea mea.
            Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

            Comment


            • #36
              Ce ai mai facut...?!?!

              Esti bine..?!

              Masina ..?!?!

              Sa fii sanatos si bafta pe viitor!

              Comment


              • #37
                Imi cer scuze pt intarzaiere,dar....sa zicem ca niciodata nu e prea tarziu..
                Intre timp..am facut masina..(in august anul trecut),am scos tija din picior... acum sunt bine,sanatos...
                si mi-am reluat viata...
                Am si cateva poze cu masina...sper sa aflu parerea voastra sincera despre cum a iesit RECAROSAREA!
                Attached Files
                Last edited by 77sky; 7 May 2013, 23:46.

                Comment


                • #38
                  Iar aici sun pozele cu ce a iesit la final!
                  Ah..era sa uit...
                  Dupa ce termin de achitat,(in iunie 2012) as vrea s-o vand.
                  Cam ce pret credeti ca as putea lua pe ea,tinand cont de faptul ca este o masina RECAROSATA (DAR CARE A IESIT NEASTEPTAT DE BINE)?
                  Va cer aceasta parere pt ca ma tem ca oamenii sa fie mai reticenti la a cumpara o masina recarosata!
                  Attached Files
                  Last edited by fulgerica71; 7 October 2012, 17:41.

                  Comment


                  • #39
                    Din ce vad in poze, mi se pare ca a iesit bine. Tu esti multumit de rezultat? Cat te-a costat toata reparatia?
                    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                    Comment


                    • #40
                      Nu m-a costat NIMIC pt ca toata reparatia a fost facuta pe CASCO-OMNIASIG.

                      Cam ce pret credeti ca as putea lua pe ea,tinand cont de faptul ca este o masina RECAROSATA??
                      Last edited by fulgerica71; 8 October 2012, 15:29. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • #41
                        Sa nu gasesc eu pe nimeni care sa-mi dea un sfat,o parere??? HEEEELP!!!!

                        Comment


                        • #42
                          Originally posted by fulgerica71 View Post
                          Iar aici sun pozele cu ce a iesit la final!
                          Ah..era sa uit...
                          Dupa ce termin de achitat,(in iunie 2012) as vrea s-o vand.
                          Cam ce pret credeti ca as putea lua pe ea,tinand cont de faptul ca este o masina RECAROSATA (DAR CARE A IESIT NEASTEPTAT DE BINE)?
                          Va cer aceasta parere pt ca ma tem ca oamenii sa fie mai reticenti la a cumpara o masina recarosata!
                          2013 probabil.

                          Oamenii sunt reticenti cand cumpara sh-uri, in special ca ar putea fi lovite.
                          In cazul tau exista si dovada ca afost lovita.
                          Pune-te in locul unui eventual cumparator si vezi ct ai oferi pe o masina busita, cand piata e plinaaaaaaaaaa de Loganuri.
                          Nu noi facem pretul, de aia nu raspunde nimeni.
                          Eu personal n-as dori o masina despre care stiu sigur ca a fost lovita in asa hal de a trebuit recarosata. Tu ai cumpara? Sincer.

                          Comment


                          • #43
                            Cei de la CTT lucreaza bine, la ei mi-am facut si eu loganu`cand a intrat un idiot beat in spate, dupa aceea, la vreun an l-am facut eu dauna totala, din cate stiu la tine caroseria e posibil sa fi fost noua sau aproape noua. Bafta la vanzare! As zice sa pleci cu un pret de 3000 de euro.

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Anulare DPF
                            Politica de Securitate Google