Vreti Sa Râdeţi ! Bancuri, Glume, întâmplări Haioase Ale Membrilor L.C. DEVA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Stii ceva !!! sa te duci in p... mea
    sigpic
    Maică, ce mafioți de treabă !!!

    Comment


    • Are dreptate secretare!!!! Nasu scrie de vreo 10 posturi tot la 171!!!

      Comment


      • Nu io sunt de vina...neamurile lui de Organizatori si alte VIP-uri
        sigpic
        Maică, ce mafioți de treabă !!!

        Comment


        • si care-i problema?
          ovi e de vina ca nu o lasa pe Giorgi sa conduca masina

          Comment


          • Exact....care-i problema !?
            sigpic
            Maică, ce mafioți de treabă !!!

            Comment


            • Dusterul prezidential
              Traian Basescu este cel mai tare din parcare la ora aceasta, nu de alta, dar e singurul roman care si-a tras masina Duster. Si ca sa fie mai cu mot (pardon, nu mai are mot de mult), a cerut-o rosie.
              Constructorii nu s-au lasat mai prejos si rosie i-au livrat-o, dar pe banii sotiei. Pe langa aceasta culoare aleasa de Basescu special pentru a-l tachina pe nea Nelu, cei de la Dacia au echipat masina cu cele mai noi sisteme de protectie si siguranta auto din lume.



              Dintre acestea enumeram:


              SPP (Safe Personal Protection) - sistem ce functioneaza pe baza de protectie generala pentru presedinte si familia acestuia.
              Un singur buton blindeaza 4×4-ul ca pe un tanc.



              ANI (Alcohol Neutralizator Injection) - daca masina simte ca soferul a consumat bauturi alcoolice, din bord iese o seringa cu un neutralizator al alcoolului din organism cu care conducatorul auto este injectat.



              DNA (Direct Nervous Action) - este un buton in bordul masinii care, odata apasat, permite trecerea autovehiculului din starea de croaziera in starea de urmarire viteza.



              PDL (Popular Drive Life) - sistem ce permite decapotarea SUV-ului, astfel incit presedintele sa poata face cu mina poporului dupa modelul Papamobilului, stind in picioare.



              CNSAS (Controlled Navigation and Security Advanced System) - un sistem de navigare si securitate extrem de complex, ce permite o deplasare din punctul A in punctul B prin inlaturarea oricarui obstacol din drum, si trecerea tuturor semafoarelor pe verde.



              FMI (Full Motion Injection) - sistem ce elibereaza in rezervorul dusterului prezidential o serie de aditivi speciali care solicita motorul la maximum sporind viteza. Aici exista riscuri pe termen lung, o posibila explozie din cauza supra alimentarii cu aditivi.



              In contrapartida a fost instalat sistemul BNR (Bypass NOS Reduction) - care diminueaza efectele negative ale sistemului FMI. Insa, cireasa de pe tort o reprezinta cel mai bun si cel mai fiabil sistem dintre toate, construit special pentru masina presedintelui, model unicat.



              Sistemul BOC (Basescu's Optimal Control) - cu ajutorul acestui sistem presedintele nici nu mai trebuie sa puna mina pe volan, BOC face tot ce-i spui fiind actionat pe comanda vocala.



              Din pacate, cei de la Dacia au facut si o greseala, au instalat si sistemul PSD (Prudent Safe Drive), dar pe care Basescu l-a dezactivat din prima clipa cind s-a urcat la volan.

              Invidios, nea Nelu si-a comandat si el un Duster, portocaliu, cu un singur sistem, PCR.

              Comment


              • buna gluma
                http://www.danasoft.com/sig/colectionarul215578.jpg

                Comment


                • Noile versuri pentru noul imn de stat al Romaniei!!
                  Hai să dăm mână cu mână
                  Să furăm tot ce s-adună,
                  Să-nvârtim hora hoţiei
                  Pe pământul României!

                  Ordinea şi cinstea piară!
                  Piară fraierii din ţară !
                  Între noi să nu mai fie
                  Decât jaf şi smecherie!

                  Contu-n bancă de te ţine
                  Vino să te prinzi cu mine
                  La hoţie cu unire
                  Şi pe funcţii cu-nfrăţire!

                  Unde-i unul nu-i putere
                  Să se pună de-o avere,
                  Unde-s doi puterea creşte
                  Şi ţara se prăduieşte!

                  P-amândoi în fund ne doare
                  Că în haos ţara moare.
                  Eu ţi-s frate, tu-mi eşti frate,
                  Să furăm cât se mai poate!

                  În guvern hai cu grăbire
                  Să-l secăm dintr-o sorbire,
                  Ca să crească banu’ mare
                  Mai rapid în buzunare.

                  Dăm pomană ş-un pişcot
                  Prostului cu drept de vot
                  Că oricum în România
                  Noi facem paranghelia.

                  Comment


                  • Imnul asta, unii l-au aplicat de mult timp... !!!
                    sigpic
                    Maică, ce mafioți de treabă !!!

                    Comment


                    • Stau la bar in localul meu preferat..... deodata intra pe usa cea mai frumoasa femeie pe care am vazut-o vreodata....
                      Ma gandesc cum sa intru cu ea in vorba si comand o sticla de sampanie.
                      Trimit chelnerul la masa ei, cu sticla si un biletel pe care ii scriu daca doreste sa bem sampania impreuna.
                      Ea citeste biletelul si imi zambeste - ce frumoasa e ! -scrie ceva si imi trimite mesajul ei prin chelner.
                      Pe bilet sta scris: "Onorate Domn, daca as bea cu dvs. din aceasta sticla,ar trebui ca in garajul dvs. sa existe cel putin un Mercedes,
                      pe contul dvs. cel putin un milion de euro, in pantalonii dvs. ar trebui sa fie 17 cm, iar o vila in Insulele Canare ar fi deasemenea de dorit."
                      Citesc..?? OK, si, ca un om educat si de caracter, ii scriu inapoi putin suparat:"Draga Doamna, in garajul meu se afla un Ferrari, un Porsche
                      si un Mercedes,pe fiecare din cele 8 conturi ale mele se gasesc cate 2 milioane E, am case de vacante in Bali, Florida si Elvetia...insa niciodata
                      - nici pentru cea mai frumoasa femeie din lume - NU MI-AS TAIA 6 cm... Va rog,deci, trimiteti-mi sticla de sampanie inapoi ! "


                      O cercetare recenta a descoperit ca barbatul este animalul cel mai nefericit, pt ca: el are tzatze fara lapte, oua fara coaja,
                      cocosel fara aripi si sacul fara bani. Se mai pare ca 80% din cazuri, femeile nu se casatoresc, pentru ca si-au dat seama ca pentru 70 grame de carnat,
                      nu are niciun sens sa tina tot porcul in casa.


                      >Un barbat era satul de a mai merge la munca in fiecare zi iar sotia lui sa stea acasa. Voia sa vada cu ochii lui ce se petrece in timp ce elmuncea din greu la birou,
                      zicand astfel: Doamne eu merg la servici in fiecare zi si muncesc 8 ore pe zi, in timp ce sotia mea sta fara nici o grija acasa. Vreau ca si ea sa stie prin ce trec eu zilnic,
                      asa ca, te rog, permite-mi sa facem schimb pt o zi. Amin!
                      >
                      >Dumnezeu, in minunata sa intelepciune, i-a indeplinit dorinta. >
                      >Dimineata urmatore, destul de sigur pe sine, barbatul se trezi in pielea sotiei sale. S-a ridicat, a gatit micul dejun pt partenerul sau de viata, a trezit copiii,
                      le-a pregatiti hainele, le-a servit micul dejun, le-a facut pachetele pt scoala, i-a dus la scoala, a venit repede acasa, a adunat toate hainele si a dus hainele la spalat,
                      s-a dus la banca, s-a dus la cumparaturi si din nou acasa ca sa lase cumparaturile; apoi a plecat sa plateasca cheltuielile lunare.
                      Revenita acasa a curatat cutia pisicii si a imbaiat cainele. Era deja ora 13. A facut paturile, si a adunat alte rufe, a aspirat in toata casa, a sters praful si a spalat bucataria. >
                      >A fugit apoi la scoala dupa copii cu care, pe drum, a intrat in discutii contradictorii. Acasa a pregatit din nou laptele si biscuitii pt copii si s-a ocupat de ei pt ca sa isi faca temele.
                      Apoi si-a instalat masa de calcat si a inceput sa calce uitandu-se cu coada ochiului la TV. La ora 16:30 a inceput sa curete cartofii si sa spele legumele pt salata,
                      a gatit carnea de porc si a pregatit mancarea de cina. Dupa cina, din nou, a spalat toata bucataria, vasele, a adunat din nou toata hainele, a facut baie copiilor si i-a pregatit pt culcare.
                      La ora 9 era deja extenuate datorita trebulilor din timpul zilei, dar pt ea ziua nu s-a terminat inca… era asteptata in pat de sotul sau pentru a face dragoste,
                      lucru pe care le-a facut cu brio, fara ca sa aiba plangeri din partea partenerului.
                      >A doua zi barbatul s-a trezit si imediat a venit in genunchi inaintea lui Dumnezeu si I-a zis: Doamne, nu stiu la ce m-am gandit cand am cerut sa fiu in pielea sotiei mele…am gresit
                      asa de mult sa o invidiez pe sotia mea crezand ca sta degeaba acasa toata ziua… Te rog, te rog mult, dar te rog, fa schimbarea la loc cum eram! Amin! >
                      >Dumnezeu in infinita Sa intelepciune i-a replicat: Fiule, cred ca ai invatat o lectie buna si bucuros as face schimbarea inapoi…dar vezi tu…va trebui sa
                      astepti 9 luni…noaptea trecuta tocmai ai ramas gravida si va trebui sa si nasti….!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


                      Ion catre Gheorghe:
                      - Ma, am tat auzit la televizor, la radio, am cetit în ziar despre bursa da’ n-am înteles ce-i aceea. Tu stii?
                      - Cum sa-ti explic, zice Gheorghe, sa zâcem ca îti cumperi oua, ca astea fac pui, puii sa fac gaini, astea fac multe oua din care tu scoti multi pui care sa fac gaini si ti-i plina curtea...
                      Si într-o zi vine o apa mare si neagra si ti le ia pe toate. Si atunci tu sezi si cugeti si-ti spui: rate trebuia sa-mi cumpar. Noa, ase-i bursa!


                      Cica pilotii au uitat microfonul de comunicatie cu pasagerii
                      deschis: Zice unul:
                      -Ce facem? Facem sex cu stewardesa sau mancam?
                      Celalat raspunde:
                      - Mancam mai intai.
                      Stewardesa ii aude si se grabeste spre cabina sa-i avertizeze ca au lasat intercomunicatia deschisa, dar se impidedica si cade.
                      La care o batrana zice:
                      - Nu te grabi maica, n-ai auzit ? Mai intai vor sa manance !
                      http://www.danasoft.com/sig/colectionarul215578.jpg

                      Comment


                      • Esti "mareeeeeeeeeee" Colectionareeeeeeeeeeee!!!!

                        Comment


                        • 1.70 doar ce sa fac

                          Barbatul: Nici nu stiu pentru ce porti sutienul, si asa nu prea ai ce pune in el!
                          Femeia: Lasa, ca doar si tu porti chiloti...



                          Un barbat iubea cu adevarat o femeie, dar era prea timid s-o ceara in casatorie. Au inaintat in varsta, dar niciunul dintrei ei nu s-a casatorit.
                          Bine-nteles, de-a lungul a sase ani s-au tot intalnit cam o data pe saptamana, dar era atat de timid incat n-a indraznit niciodata sa sugereze casatoria si cu atat mai putin sa locuiasca impreuna.
                          Cu toate acestea, intr-o zi si-a facut curaj s-o ceara in sfarsit in casatorie. A sunat-o si i-a spus:

                          - Ioana?
                          - Da, eu sunt.
                          - Vrei sa fi sotia mea?
                          - Bine-nteles ca vreau! Da cine e la telefon?


                          *Dintr-un turn de paza al unui fort din vestul salbatic, santinela
                          striga: - Domnule capitan, vin indienii!!!
                          - Prieteni sau dusmani? intreaba capitanul.
                          - Cred ca-s prieteni, ca vin impreuna!*


                          Ion se trezeste intr-o dimineata cu o mahmureala ingrozitoare dupa o noapte petrecuta la o petrecere de afaceri. Se chinuie sa-si deschida ochii si
                          primul lucru pe care il vede sunt doua aspirine asezate langa un pahar cu apa pe noptiera. Si langa el, un trandafir rosu!
                          Ion se ridica din pat si-si vede hainele curate si calcate. Se uita prin camera si vede ca totul e in ordine perfecta si luceste de curatenie.
                          La fel e si in restul casei. Ia aspirinele, se sperie cand se uita in oglinda din baie si vede un ochi vanat si in cele din urma observa un bilet
                          pe masa pe care scria: "Dragul meu, micul dejun e in cuptor. Eu am iesit la cumparaturi. Te iubesc!!" Se taraste pana in bucatarie si vede ca intr-adevar
                          il asteapta micul dejun aburind si ziarul de dimineata. Fiul lui e si el in bucatarie. Ion il intreaba:
                          - Fiule, ce s-a intamplat azi-noapte?
                          - Pai, ai ajuns acasa beat dupa 3 dimineata si ai luat-o razna. Ai rupt masuta din sufragerie, ai varsat pe coridor si ti-ai facut un ochi vanat
                          cand ai dat cu capul de usa.- Atunci de ce este totul intr-o ordine atat de perfecta, atat de curat, am primit un trandafir rosu si micul dejun ma
                          asteapta pe masa?
                          - Ah, asta-i simplu, ii raspunde fiul. Mama te-a tarat pana in dormitor si cand a incercat sa-ti dea jos pantalonii i-ai spus
                          "Lasa-ma in pace, tarfa ce esti, sunt insurat!"

                          Morala:

                          Masuta rupta - $300.26
                          Micul Dejun - $10.20
                          Trandafirul rosu - $5.00
                          Aspirinele - $0.30

                          Sa spui lucrul potrivit la momentul potrivit...de nepretuit!


                          Dumnezeu a facut lumea ... si s-a odihnit. Apoi a facut barbatul ... si s-a odihnit. Apoi a facut femeia ... si apoi NIMENI nu s-a mai odihnit.


                          Sa se faca lumina....striga cititorul de contor.


                          Fiul catre tata a doua zi dupa noaptea nuntii:
                          - Tata eu divortez!
                          - Ai innebunit, asa repede, ce s-a intamplat?
                          - Nu conteaza eu divortez!
                          - Mai fiule, mie poti sa-mi spui, sunt tatal tau, care e problema?
                          - Tata, sotia mea este virgina!
                          Dupa un timp de gandire spune tatal:
                          - Apoi fiule ai dreptate! Ce nu le-a trebuit la altii nu ne trebuie
                          nici noua!
                          Last edited by Colectionarul; 3 May 2010, 00:39. Reason: Automerged Doublepost
                          http://www.danasoft.com/sig/colectionarul215578.jpg

                          Comment


                          • 1,70 pe inaltime!!! Da" pe lungime unde te incadrezi???

                            Comment


                            • pai nu stiu?
                              am 84 de kg
                              minus pantaloni si tricoul
                              http://www.danasoft.com/sig/colectionarul215578.jpg

                              Comment


                              • Bagabondule!!! Las' ca o intreb pe doamna!!! Ea musai ca stie!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google