Vreti Sa Râdeţi ! Bancuri, Glume, întâmplări Haioase Ale Membrilor L.C. DEVA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Daa,comuna Ungureni.)

    Comment


    • ))))))))Da ma, dar vezi ce bine pozeaza, ar trebui sa o invite la Next Top Model (by Bote').
      sigpic

      Comment


      • Maria spala linistita rufe pe malul raului ...
        Deodata, o stanca se desprinde din munte, cade peste Maria si o striveste.
        Ion priveste in scarba scena si spune:
        - Alta masina de spalat distrusa de calcar !

        Comment


        • ))), trebuia sa manace Calgon ))).

          - Bărbate, cum eşti tu cam urâţel, dacă ăsta micu ar semăna cu tine mi-ar părea cam rău, sincer!
          - Şi să vezi ce rău o să-ţi pară dacă n-o să-mi semene!


          - Pacientul are ulcer duodenal, sută la sută!
          - De unde ulcer? E clar pancreatită! îl contrazice colegul.
          - Pancreatită? Visezi!
          - Visez! Bine! Vedem noi la autopsie!


          - Domnule doctor, boala de care sufăr e o boală rară?
          - Da de unde. Cimitirele sunt pline.
          Last edited by rudy_grf; 10 June 2013, 09:39. Reason: Automerged Doublepost
          sigpic

          Comment


          • La benzinarie
            -Un gol la portofel, va rog!

            Nu e bine sa bati femeia,deoarece violentele nu o fac mai buna; pe langa asta, s-ar putea sa se obisnuiasca cu acest gen de mangaieri si e prea obositor.


            Soţia: Ei, cum te simţi ?
            Soţul: Mulţumesc, bine, n-am decât un picior rupt, în ghips.
            Soţia: Aşa-ţi trebuie, altă dată când mai vreau să plec în oras, să nu mai repari pe sub maşină.


            O tânără la ginecolog, doctorul își spală mâinile, fiind cu spatele la pacientă:
            - Culcați-vă.
            - Cum să mă culc?
            - Așa cum stați, când faceți sex.
            Ștergându-și mâinile, doctorul se întoarce:
            - O Doamne, unde oare ați putea face sex în așa poziție?
            - În Tico.

            Comment


            • Supermarketurile româneşti îşi liniştesc clienţii: „La noi, nici în carnea de cal nu e carne de cal.”


              - Înainte erai foarte fericit dacă mă vedeai măcar două minute pe zi.
              - Şi acum sunt foarte fericit dacă te văd două minute pe zi.
              sigpic

              Comment


              • Ardelenii, sceptici că un copil apare după doar 9 luni: „Păi atât durează numai preludiul”.


                Ramane sa-mi confirmati daca e asa.

                2 soferite:
                – Ce se întâmplă dacă conduci cu frâna de mână trasă?
                - Probabil că o să ratezi programarea la coafor



                Doi români:
                - Auzi, tu cât ai salariul?
                - 300 de euro fără ceva.
                - Fără cât?
                - Fără 150.

                Undeva, într-un spital din România, un doctor îl întreabă pe colegul său:
                - I-ai spus ungurului de la patul cinci că mai are o săptămână de trăit?
                - Da! răspunde prompt colegul.
                - Bă’, ce bulangiu eşti! Era rândul meu…


                – Eu am crezut intotdeauna ca nevasta-mea imi este credincioasa, dar asta pana cand ne-am mutat la Cluj.
                - Si acolo ce s-a intamplat?
                - Am descoperit ca avem acelasi postas ca la Bacau.

                La sfarșitul anului, pentru o constructie vine o comisie sa recepționeze lucrarea. Seful de santier le spune lucratorilor:
                - Orice s-ar întâmpla, reactionati în asa fel, de parca asa trebuia sa fie.
                Vine comisia, priveste. Deodata cade un perete. Un lucrator, bucuros se uita la ceas:
                - Zece si treizeci. Strict dupa grafic!

                Bomba de la Târgu Mureş nu a putut fi dezamorsată, pentru că avea instrucţiuni în limba maghiară
                Last edited by mr.K; 12 June 2013, 14:27. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • S-a ajuns la concluzia că expresia: "Toţi bărbaţii sunt la fel" a fost inventată de o chinezoaică ce şi-a pierdut bărbatul în mulţime, acolo la ei!

                  Astazi m-am alaturat politiei in campania pentru siguranta in trafic.
                  I-am ascuns nevesti-mii cheile de la masina..

                  Comment


                  • Nu mai am cuvinte...........
                    Attached Files
                    sigpic

                    Comment


                    • Esti invidios, de aia nu mai ai cuvinte....

                      Comment


                      • si nelipsitu' bemveu de bulgaria :)

                        Comment


                        • Originally posted by mr.K View Post
                          Esti invidios, de aia nu mai ai cuvinte....
                          Pe ceasul lui cu bling-bling ))))))))
                          Deci fara ''vrajala'' asta este cocalarul pur sange, care ameninta rasa umana )
                          sigpic

                          Comment


                          • Si s-a inventat inca un dialect al limbii romane , exemplul il da poetul de mai jos:
                            Attached Files
                            sigpic

                            Comment


                            • Asa poze cu cesul se faceau prin anii '50-60 in armata. ceasurile erau rare si toti imprumutau un ceas, faceau poza cu mana cu ceasul la barba si trimiteau acasa sa vada tot satul ca si-au tras ceas.


                              Banc:

                              Întrebare la Radio Erevan:
                              - Ce poate fi mai tare decât să câştigi la loterie?
                              Răspuns:
                              - Să câştigi la loterie a doua zi dupa divorţ !!!


                              - Ce este peste centilitru? întreabă profesorul.
                              - Decilitrul! răspunde elevul.
                              - Peste decilitru?
                              - Litru!
                              - Peste litru?
                              - Dopul! răspunde elevul.

                              Comment


                              • Profesoara de biologie intra la clasa a 6-a si zice:

                                - Astazi o sa invatam cum se fac copii!

                                Eleva Suzi, din ultima banca, ridica doua degete si intreaba:

                                - Doamna profesoara, astia care ne-am f...t deja, putem iesi la o tigara


                                Referitor la poza de mai jos :





                                Stare tehnică:
                                Are probleme cu alimentarea, o mică defecţiune la mecanismul de direcţie, că nu ţine linia dreaptă, şi merge cam înfrânată. Cutia de viteze e blocată în marşarier. Este înmatriculată în Europa, cu numere provizorii, se mai poate circula cu ea maxim o lună.

                                Istoric:
                                Este fabricată acum 2000 de ani, sub licenţă romană. A fost avariată în repetate rânduri. Prima dată a fost condusă de nişte ciobani, dar au mai călărit-o şi alţii. A fost reparată numai cu piese second hand, aduse de pe la turci. O perioadă a fost condusă bine de nişte nemţi, Carol I şi Ferdinand, dar apoi a încăput iarăşi pe mâna unor idioţi care au băgat-o prin toate gropile.
                                Exteriorul a fost vopsit în 1989, dar interiorul este încă plin de rugină. A mai avut câteva reparaţii capitale, în 1600, 1859 şi 1918, dar a mai şi pierdut o parte din piese.

                                Combinaţii:
                                Predau leasingul, mai sunt de plată la ea câteva zeci de rate FMI. Accept şi variante de schimb cu o ţară similară din Africa , oricât de mică ar fi dar să funcţioneze.

                                De ce o vând:
                                Sincer să fiu, o vând că m-a lăsat în drum şi nu mă pricep la ea. Plus că îmi consumă cam mult, şi ca s-o repar mă costă cât nu face. Oricum, eu n-am permis de conducere pentru categoria asta de ţară , aşa că să o conducă cine s-o pricepe. Dacă nu o vrea nimeni, o dezmembrez şi o vând pe bucăţi. E păcat de ea, vă spun. Sper să o ia cineva care ştie să o aprecieze.
                                Attached Files
                                Last edited by rudy_grf; 14 June 2013, 13:22.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google