Vreti Sa Râdeţi ! Bancuri, Glume, întâmplări Haioase Ale Membrilor L.C. DEVA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Într-o zi, primarul oraşului se duce în vizită pe la ţigani.
    - Hai noroc, bine v-am găsit !
    - Să trăiască dom’ primar!
    - Mă ce aţi zice voi dacă v-aş da la toţi case?
    - O pupaţi-aş tălpile, ia un pahar de vin să bem.
    - Dar ce aţi zice dacă v-aş oferi cele mai tari maşini din lume ?
    - Ce bine ar fi ! Mai ia un pahar de vin, că tare ne bucurăm.
    - Şi vă voi găsi la toţi locuri de muncă!
    Ţiganul îi ia paharul din mână şi zice:
    - Ce ai, dom’ primar, te-mbătaşi?!

    Comment


    • La nunta unei campioane olimpice la ”Aruncarea ciocanului”, domnișoarele de onoare au prins buchetul, în celălalt capăt al orașului.

      Dragul meu, sunt de acord cu sexul anal.
      - Vai de capul meu....iar ai lovit masina

      Prin ce se deosebește vara de iarnă în orașele nordice din Rusia?
      - Iarna umblă toți cu pufoaica încheiată, iar vara – descheiată.

      De ce prezervativele sunt transparente?
      Pai, pentru saracii spermatozoizi. Daca tot nu pot iesi, macar sa vada ceva din peisaj...

      Într-o zi am ajuns acasă mai devreme, văd un tânăr alergând gol pe stradă.
      L-am întrebat: "De ce faci asta?"
      Mi-a răspuns: "Din cauză că ai venit prea devreme acasă, boule!"

      Stresul înseamnă să te trezeşti urlând, apoi îţi dai seama că nu dormeai.

      Am postat astazi un banc despre tigani si despre bozgori, dar vad ca a si disparut...
      Acu' stau si ma intreb, oare cine puii mei l-o fi furat de pe site?...Ca nu era nici de aur, si nici despre Ardeal.

      Dupa ce am consumat impreuna cateva paharele la un restaurant, ii zic noii mele prietene blonde, rasfoind meniul:
      - Iubito, iti place pestele marin?
      Atunci ea deodata rosi la fata si-mi raspunse:
      - Costele, nu e ceea ce crezi...Intre noi nu a fost decat o relatie strict profesionala, sa stii!

      Bruneta catre blonda:
      -Eu nu m-am culcat cu sotul meu inainte d enunta. Tu?
      -Nu-mi amintesc sigur! Cum ziceai ca-l cheama pe sotul tau?

      M-am dus astăzi să mă angajez la Apple și, la un moment dat, intervievatorul îmi zice: „Văd aici că CV-ul tău ar trebui să aibă două pagini, dar aici am doar una. Unde e a doua?”. Și îi răspund: „Pagina a doua vă costă 20$!”.

      Comment


      • Un tip la un bar, mort de beat, cu paharul in faţă, plîngea de rupea pământul. Văzându-l aşa de dezamăgit, barmanul îl întreabă:
        - Dar ce s-a întâmplat?
        - Păi, acum trei luni, a murit iubita mea şi mi-a lăsat 10.000$...
        - Condoleanţele mele...
        - Acum două luni, a murit a doua iubita şi mi-a lăsat 25.000$...
        - Îmi pare rău, domnule, foarte rău...
        - Luna trecută a murit a treia şi mi-a lăsat 50.000$...
        - Vai, trei persoane dragi, în aşa scurt timp...
        - Şi luna asta nu mai pică nimic... nimic... fir-ar să fie…


        Un boier cu o mosie mare si un domeniu de vanatoare mare, avea cel mai frumos cal.
        Intr-o zi calul nu se mai putea opri din plans, iar boierul a dat zvon in tara ca cine o sa ii fac calul sa rada il umple de bani.Au venit o garamada de bufoni, tarani, etc..., nimeni nu a reusit sa faca calul sa rada.
        Intr-o zi a venit un tigan si l-a rugat pe boier sa il lase 5 min la cal;dupa ce a iesit tiganul din grajd, calul radea de rupea pamantul.
        Dupa cateva zile , boierul il cheama inapoi pe tigan spunandu-i ca ii da dublu de cat i-a dat data trecuta, numai sa ii faca calul din nou sa planga din cauza ca nu mai poate vana nimic fiindca face calul galagie.
        Intra tiganul in grajd si dupa 5 min iasa afara si calul palngea de nu mai putea.
        Vazand acestea boierul il intreaba cum a facut, la care tiganul ii spune:
        -Pai prima data i-am spus ca am p..a mai mare ca a lui si a inceput sa rada de mine, iar a doua oara i-am aratat-o si cand a vazut-o a inceput sa planga fiinca a vazut ca aveam dreptate.
        sigpic

        Comment


        • - Şi ce probe aveţi că inculpatul era beat cînd l-aţi oprit şi i-aţi cerut permisul de conducere?
          - Păi, domnule judecător, s-a aplecat şi a încercat să facă sul linia albă continuă din mijlocul străzii.

          - Doctore, am probleme mari! Fac dragoste cu soţia mea ore în şir până îmi pierd puterile, ea are orgasme multiple, eu nimic! Ajutor!
          - Rezolvăm, nu e dificil… De ce sunteţi atât de speriat? De ce vă tot uitaţi în jur?
          - Soţia mi-a spus: “Dacă te duci la doctor, te omor!”
          sigpic

          Comment


          • Un mare om de afaceri este internat in spital. Nervos si furios pe toti, el se poarta foarte urat cu tot personalul medical, de la medici pana la femeile de serviciu. Numai asistenta-sefa pare sa-l suporte.
            Intr-o zi, ea ii spune:
            - Trebuie sa va iau temperatura. Dar pentru asta, nu pot folosi un termometru oral, ci unul rectal.
            Omul se infurie si injura, ca de obicei, dar pana la urma se intoarce pe burta. Dupa ce asistenta ii pune termometrul in fund, ea zice:
            - Trebuie sa ma ocup de ceva, cateva minute. Nu te misca, revin imediat.
            Si pleaca, lasand usa salonului larg deschisa. Omul strange din dinti, stand asa si auzind oamenii chicotind pe culoar, sau chiar razand in hohote. La un moment dat vine in salon medicul, si intreaba:
            - Ce se petrece aici?
            Furios, pacientul raspunde:
            - Ce, doctore, n-ai mai vazut un om caruia i se ia temperatura?!
            La care, medicul:
            - Ba da, dar nu cu o lalea!…

            Două flori vorbesc:
            - Mă iubesti?
            - Da, te iubesc.
            - Bine, atunci să chemăm albinele.

            Ultimul racnet in materie de electro-casnice sunt cele personalizate.
            Mi-a luat luat nevasta un aspirator pe care e scris numele meu.
            Mi-a zis : " Vasile asta e numai al tau, de-acu' nu-l mai atinge nimeni " !

            Prin unirea mai multor gropi de pe DN1, Ministerul Turismului va crea o noua Vale a Prahovei

            Comment


            • Proteste în Ardeal:
              - Merem, mă, la miting să-l dăm jos pe Băsescu?
              - Merem. Da' câte grade îs afară?
              - Minus paisprezece.
              - No, lasă, că nu-i om rău...


              Judecătorul întreabă martorul la proces:
              - La ce distanţă v-aţi aflat de locul accidentului?
              - La 6 metri şi 75 de centimetri.
              - Şi cum de ştiţi aşa de exact?
              - Când am văzut accidentul, mi-am dat seama pe loc că voi fi întrebat la proces de vreun tâmpit şi am măsurat...


              Un băiat avea un câine slab cu care se plimba pe stradă, când întâlneşte un om cu câini lupi care-i spune:
              - Dă-te la o parte că dau câinii pe tine!
              - Nu vreau!
              Atunci omul dă drumul la lupi, dar câinele slab îi mănâncă de vii.
              - Ce rasă-i câinele tău?
              - Nu ştiu! Mi l-a trimis mama din Africa, avea mult păr la gât, dar l-am tuns!
              sigpic

              Comment


              • 1 Mai......................
                Attached Files
                sigpic
                Maică, ce mafioți de treabă !!!

                Comment


                • La mine s-a intors fiindca sunt la lucru ))))))))
                  sigpic

                  Comment


                  • Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                    Comment


                    • Un explorator îl vede pe vraciul satului bătînd ritmic din tobă.
                      - Ce este, prietene?
                      - Nu mai avem apă.
                      - Şi baţi toba ca să invoci ploaia?
                      - Nu, e semnalul pentru instalator.
                      sigpic

                      Comment


                      • 1. Daca va inecati cu un cub de gheata, nu intrati in panica; pur si simplu turnati apa clocotita pe gat si problema se va rezolva instantaneu.
                        2. Sunteti neindemanatic si va taiati frecvent atunci cand tocati legume? Pur si simplu rugati pe altcineva sa tina legumele atunci cand le taiati.
                        3. Scandalurile cu sotia referioare la scaunul ridicat de la toaleta pot fi evitate prin folosirea chiuvetei.
                        4. Pentru hipertensivi: pentru reducerea tensiunii, va puteti taia si sangera pentru cateva minute. NU uitati sa folositi un timer.
                        5. Daca aveti o tuse urata, folositi doze mari de laxative. Astfel, va va fi frica sa tusiti!


                        Ion se intoarce acasa noaptea tarziu dintr-un bar. Evident putea ca naiba a bautura (ca deobicei de fapt) dar s-a bagat incet in pat langa nevasta-sa care dormea deja.
                        A sarutat-o pe nevasta-sa pe obraz si a adormit. Cand s-a trezit, a vazut un tip ciudat care statea la capul patului, imbracat cu o roba alba:
                        - Cine dracu' esti? intreaba Ion, si ce cauti in dormitorul meu?
                        - Asta nu e dormitorul tau, iar eu sunt Sfantul Petru
                        - Adica .. sunt mort?! Nu se poate! Mai am atatea lucruri de facut in viata! Nici nu mi-am luat la revedere de la familie ... trebuie sa ma trimiti inapoi!
                        - Ok .. poti sa te reincarnezi dar .. nu te putem trimite inapoi decat ca un caine sau o gaina.
                        Ion a fost devastat, dar stiind ca era o ferma nu prea departe de casa sa, a rugat sa fie trimis inapoi ca o gaina. Flash de lumina si *poof* s-a trezit acoperit de pene si ciugulind de pe pamant.
                        - Nu e chiar asa de rau, s-a gandit Ion, pana cand a simtit o chestie ciudata crescand in el. Cocosul s-a dus la el si i-a zis
                        - Deci .. tu esti gaina cea noua? Cum iti place prima zi aici?
                        - Nu e chiar asa de rau, zice Ion, dar am asa o senzatie ciudata, de parca o sa explodez
                        - Ovulezi, nu-mi spuine ca n-ai mai facut niciodata un ou?
                        - Niciodata!
                        - Eh .. relaxeaza-te si lasa sa se intample.

                        Cateva secunde (destul de incomode) mai tarziu, un ou iese de sub coada sa. Un sentiment intens de relaxare il cuprinde, iar emotiile il coplesesc, devenind mama pentru prima oara. Cand a facut al doilea ou, sentimentul de fericire a fost si mai coplesitor si a stiut atunci ca reincarnarea sa ca gaina a fost cel mai bun lucru care i s-a intamplat vreodata!
                        Cuprins de fericire, a continuat ... si exact cand trebuia sa scoata si al treilea ou, a simtit o lovitura incredibil de puternica in ceafa si a auzit-o pe nevasta-sa: IOANE!!! Trezeste-te dracu' betiv nenorocit! TE CACI IN PAT!
                        Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                        Comment


                        • Perle culese de la Academia Trupelor de Uscat - SIBIU 1992-1996

                          Sa nu mai prind picior de student cu mainile in buzunare !
                          O mana criminala a dat cu piciorul in chiuveta.
                          Dati-mi o bara metalica din lemn.
                          Ce te uiti asa la mine ca la un bou ? Ce, ori nu-i asa ?
                          Am sa va tin cu ochii in soare pana la 12 noaptea.
                          Daca ti se intampla sa cazi de pe transportor ori mori ori ramai prost.Eu am cazut de 3 ori.
                          Fa-mi o lista cu el.
                          Cand plecati acasa sa nu uitati vreo bricheta aprinsa in dulapuri.
                          Sa nu va dati jos din mersul trenurilor.
                          Va doare mana sa bateti 3 pasi de defilare ?
                          Impartiti suprafata in 3 jumatati egale.
                          Lipeste calcaiele pe langa corp.
                          Jumatate din batalion stia ca este adunare numai tu nu.
                          Bai rahatilor, daca vin la voi va mananc !
                          Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                          Comment


                          • Un cioban isi pastea oile pe o pajiste , la un moment dat zareste un hotel ,isi lasa oile si se duce direct in hotel.
                            Acolo il intampina patronu si ii zice:
                            Patronul:ce e cu dumneata aici?
                            Ciobanu:stiti ,eu sunt cioban si vreau ca in seara aceasta sa dorm la dvs. in hotel ..va platesc 1000 de euro.
                            Patronul:1000 de euro pentru o noapte ? ...sigur poftiti in camera rezidentiala!
                            Ciobanul:stiti, in seara aceasta as dori si eu o domnisoara daca se poate .......va mai dau 1000 de euro
                            patronul se conformeaza si ii aduce o domnisoara ,dupa ce termina treaba ciobanul il cheama pe patron din nou.
                            Ciobanu:stiti, nu m-am saturat numai cu domnisoara pe care a-ti aduso dvs. ,am vazut pe hol o doamna innalta ,blonda
                            draguta......daca se poate......sa o chemati la mine
                            Patronul:poi aia e nevastamea
                            Ciobanul:va mai dau 2000 de euro
                            Patronul:inca 2000 ..mmmm...OK.
                            dupa ce termina treaba si cu nevasta patronului , ciobanul il cheama iar.
                            Ciobanul: stiti,m-am simtit extraordinar cu sotia dvs. dar parca nu a fost de ajuns.
                            Patronul : ce vrei domnule sa spui
                            Ciobanul:stiti , mustacioara asta dvs ma excita teribil ,daca mi-o s*gi iti mai dau 5000 de euro
                            Patronul : pfff inca 5000 ..Ok
                            in timp ce patronul isi facea treaba ciobanul incepe sa rada in hohote :roflmaofast: :roflmao: ...timp de 10 min , la un moment dat patronul se opreste din lucru si il intreaba
                            Patronul:ce ai domnule de razi ?
                            Ciobanul : IN VIATA MEA NU AM AVUT ATATEA DATORII!

                            Intr-o zi umbla un om prin padure. La un moment dat se intalneste cu ursul.
                            Omul nostru se pune in genunchi si spune:
                            - Doamne Dumnezeule, te rog da ganduri crestine acestui urs!
                            PUUUFFFF, i se indeplineste dorinta
                            Se pune ursul in genunchi:
                            - Binecuvanteaza Doamne aceasta masa…
                            Last edited by RAZVAN-005; 7 May 2013, 11:58. Reason: Automerged Doublepost
                            Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                            Comment


                            • Lui Bulă i se plânge un vecin:
                              - Auzi Bulă, zi-i lui fiu-tău să nu mă mai imite!
                              Bulă către Bulişor:
                              - Hai, gata, încetează să mai faci pe prostul!


                              Un bileţel pe masa din bucătărie:
                              "Dragii mei Optimişti, Pesimişti şi Realişti,
                              În timp ce voi vă certaţi, încercând să demonstraţi dacă sticla este pe jumătate plină sau goală, eu am băut-o.
                              Oportunistul!"
                              sigpic

                              Comment


                              • Doi tineri s-au căsătorit. La câteva luni după soţia observă că soţul ei avea un obicei prost: noaptea făcea pipi în pat. îl ameninţă că o sa-l părăsească dacă nu se dezobişnuieşte de acest obicei. Tipul se hotărăste să se ducă la doctor:
                                -Domnule doctor, am un obicei prost, şi îi povesteşte doctorului ce s întâmplă: noaptea visez cum vine un pitic la mine şi mă întreabă: -ai făcut pipi?eu raspund că nu şi el zice: -hai să facem! şi aşa se întâmplă..

                                Se gândeşte doctorul un timp după care îi spune: păi uite cum faci, înainte să te duci la culcare, faci pipi şi când te întreba piticul în vis dacă ai făcut îi zici că da.
                                Pleacă acasă tânărul bucuros că a rezolvat problema. seara, înainte de culcare se duce la baie, face pipi şi se bagă în pat. Noaptea, vine piticul:
                                -Ai făcut pipi?
                                -Daa!
                                -Hai să facem caca...!


                                O femeie la vreo 30 de ani, dupa ce si-a rezolvat treburile in capitala de judet, voia sa ajunga acum acasa si nu mai avea bani. Se apropie de un taximetrist si ii spune:
                                - Uite, tre’ s-ajung si eu in Trescovenii de Sus, dar nu am bani... Cum ajungem acolo ne socotim noi.
                                - Bine, las’ ca ne socotim noi pe drum!, zice taximetristul.
                                Dupa vreo ora, opreste taximetristul pe un camp, ia o patura din portbagaj si o asterne pe lucerna. Femeia, ingrijorata, ii zice:
                                - Vai, dar nu pot sa fac asta, sunt maritata, am acasa doi copii!
                                - Si ce? Si eu sunt insurat, am femeie, am copii, dar am si 40 de iepuri de hranit, asa ca taci si rupe lucerna...
                                Last edited by RAZVAN-005; 7 May 2013, 17:19.
                                Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google