Vreti Sa Râdeţi ! Bancuri, Glume, întâmplări Haioase Ale Membrilor L.C. DEVA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Într-un autobuz, pe aceeaşi banchetă, stăteau un bărbat şi o femeie cu un bebeluş în braţe. La un moment dat, femeia scoate un sân să-l alăpteze pe cel mic. Bebeluşul întoarce năsucul într-o parte şi nu vrea să sugă. Femeia, supărată îi spune:
    - Mănâncă, altfel îi dau lui nenea!
    Ajung ei la Ploieşti, aceeaşi scena: femeia scoate un sân să-l alăpteze pe cel mic. Bebeluşul întoarce năsucul într-o
    parte şi nu vrea să sugă. Femeia, din nou supărată, îi spune:
    - Mănâncă, altfel îi dau lui nenea!
    Bebeluşul, nimic. Ajung ei la Braşov, scena se repetă, bebeluşul nu vrea. Femeia repetă replica:
    - Mănâncă, altfel îi dau lui nenea!
    Autobuzul pleacă mai departe. Domnul care stătea lângă femeie pe bancheta izbucneşte:
    - Dar hotărâţi-vă doamnă odată, că eu trebuia să cobor la Ploieşti!
    sigpic

    Comment


    • Ala micu' voia meniu.
      Attached Files

      Comment


      • Proaspăt căsătorită, o fată se plânge mamei că soţul i-a făcut o vânătaie sub ochi.
        - Sunt surprinsă! Eu îl credeam plecat în delegaţie, spune mama.
        - Şi eu!
        Attached Files
        Last edited by rudy_grf; 17 June 2013, 14:39.
        sigpic

        Comment


        • Un rabin este invitat să tină un discurs intr-o sinagogă. Vine rabinul, se aşează pe locul lui de frunte şi tace. Toţi se uită la el şi el tace. Un enoriaş se apropie de rabin şi-l întreabă:
          - De ce nu începi să vorbeşti?
          Răspunde rabinul:
          - Am uitat dinţii acasă.
          Fuge enoriaşul acasă la rabin şi-i aduce protezele. Atunci începe rabinul discursul şi vorbeşte, vorbeşte, o oră, două... Se apropie de rabin enoriaşul şi-i spune:
          - Este tare târziu, te rog termină.
          Răspunde rabinul:
          - Ce să fac! Mi-ai adus din greşeală protezele soţiei...
          sigpic

          Comment


          • Intrebare la Radio Erevan:
            - Cum se traduce "Fuck you!" în românește?
            Raspuns:
            - Votați-mă!

            Comment


            • - Ginecologul mi-a spus că nu am voie să fac dragoste trei săptămâni…
              - Şi dentistul ce ţi-a spus?
              sigpic

              Comment


              • Breaking news : “Alexandra Stan nu se mai afişează cu Managerul ei pentru că bate la ochi.”

                Cand vad numele indragostitilor sculptate pe copaci nu mi se pare totusi atat de romantic.
                Ma gandesc ca e chiar ciudat cum de atat de multi oameni pleaca la intalnire cu cutitul la ei...
                Last edited by mr.K; 19 June 2013, 13:38. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • Test de italiană la poliţişti. Examinatorul, un colonel de poliţie, îl întreabă pe unul din poliţişti:
                  - Come ti chiamo?
                  La care acesta răspunde:
                  - Ma per che?
                  - Maperche şi mai cum?
                  sigpic

                  Comment


                  • Un poliţai înalt (ca bradu'), cu mustăcioară, vorbeste cu un puşti:
                    - Măi ţîncule, îţi place mustaţa mea?
                    - Da, nene.
                    - Măi ţîncule, da' ţie îţi place cascheta mea?
                    - Da, nene.
                    - Păi văd că ţie ţi-ar place să fii poliţai, nu-i aşa?
                    - Da, nene, dar e prea tîrziu.
                    - Cum aşa, mai ai atîta timp...
                    - Nu, nene, e prea tîrziu, am trecut deja clasa a cincea...


                    Un elicopter deasupra oraşului Seattle. La un moment dat, un scurtcircuit la bord distruge radarul şi toate sistemele de orientare şi comunicaţie.
                    - Ce naiba ne facem acum? zice pilotul. Nu prea mai avem benzină şi nu mă pot orienta pentru a găsi aeroportul. Dac-aş avea un punct de reper...
                    - Încearcă să ceri cumva ajutor… poate să scrii ceva pe cer.
                    Zis şi făcut. Pilotul scrie cu ajutorul elicopterului în zbor: UNDE MĂ AFLU? După vreo cinci minute, pe un zgîrie nori apare o pancartă uriaşă cu textul: ÎN ELICOPTER. Pilotul reuşeşte foarte repede să se orienteze şi să găsească aeroportul.
                    - Cum naiba te-ai orientat după un astfel de răspuns năucitor? întreabă copilotul.
                    - Foarte simplu. Mi-a fost foarte clar că aceea era cladirea Microsoft. Cine putea da un răspuns atît de exact şi complet nefolositor?


                    Un băieţaş de cartier sună la informaţii:
                    - Săr'na, aş dori numărul de telefon al domnişoarei Maria Popescu din Bucureşti.
                    - Domnule sunt 780 de Maria Popescu în Bucureşti. Un nume de stradă nu aveţi?
                    - Ba da, zice ăsta puţin confuz, băieţii îmi zice Miţă Grasu...


                    - Domnule doctor, am nevoie de ajutorul dv. Am încercat tot felul de medicamente, dar tot n-am ramas gravidă!
                    - Staţi s-o luăm metodic! Poate e o chestiune de ereditate. Mama dv. a avut copii?
                    sigpic

                    Comment


                    • Un preot catolic, unul protestant şi un rabin, după o obositoare conferinţă asupra religiilor, s-au hotărît să petreacă seara pe marginea unui lac. Zis şi făcut. Merg ei la locul cu pricina, discută vrute şi nevrute, după care hotărăsc să facă o baie în lac. Se dezbracă ei, lasă hainele pe margine, şi - goi puşcă - se aruncă în lac. După ce ies, nici nu apucă să se îmbrace şi trei femei trec prin zonă, venind spre ei. Din reflex, preotul catolic şi cel protestant îşi acoperă zonele intime, însă rabinul îşi acoperă faţa. Contrariat, preotul catolic întreabă:
                      - Bine, măi rabine, de ce nu faci şi tu ca noi, să îţi acoperi cu mîinile părtile intime?
                      La care rabinul răspunde:
                      - Nu ştiu cum este în comunitatea voastră, însă în a mea eu sunt recunoscut după faţă.
                      sigpic

                      Comment


                      • El si ea, cu câteva zile inainte de nunta.
                        El:
                        - Draga, am hotarat cu prietenii sa organizez o petrecere a burlacilor ...
                        Ea:
                        - Aha! Bautura cat incape, curve si toata noaptea le-o trageti in toate gaurile!
                        El:
                        - Nu, draga, doar cate o bere, stam linistiti, vom povesti...
                        Ea:
                        - Tu pe cine minti? Crezi ca eu nu am fost la petreceri de burlaci?


                        Filosofie despre viata:

                        1. Daca mersul pe jos ar fi bun pentru sanatate, atunci postasul ar fi nemuritor.
                        2. O balena inoata toata ziua, mananca plancton, bea apa si e grasa.
                        3. Un iepure fuge mereu, tzopaie si traieste doar 15 ani.
                        4. O broasca tzestoasa nu fuge, abia se tareste si nu face mai nimic altceva, cu toate astea traieste 150 de ani.
                        Si tu, vrei ca eu sa tin dieta si exercitii fizice?! Hai sa fim seriosi!!!

                        - Aseara, la cinematograf, a fost timp de 10 minute pana de curent.
                        - Si nu s-a produs panica?
                        - Panica s-a produs cand a venit din nou lumina.
                        Last edited by mr.K; 26 June 2013, 15:15. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • Un oltean, întors recent dintr-o excursie la Londra, îi povesteşte prietenului lui:
                          - Am cunoscut o englezoaică şi, cu toate că nu ştiu engleza şi nici ea româna, ne-am înţeles de minune. I-am desenat o farfurie cu mâncare şi direct m-a luat la un restaurant. I-am desenat un pahar şi ea m-a luat la un bar şi tot aşa până spre dimineaţă, când ea mi-a desenat un pat. Dar ştii ce m-a uimit cel mai tare? Cum a ştiut că sunt tâmplar?
                          sigpic

                          Comment


                          • Pe patul de moarte, Popescu e înconjurat de toată familia şi, cu glas sleit, spune:
                            - Ehei, când aveam eu vreo 20 de ani, ce mă mai distram !… Curve, beţii, scandaluri… Şi-mi zicea tata: bă băiatule, potoleşte-te, ia-ţi un serviciu, fă-ţi şi tu o familie, să aibă şi ţie cine-ţi da un pahar de apă pe patul de moarte.
                            Dar nu m-am potolit.Şi pe la 30 de ani, ce mă mai distram… Curve şi mai multe, beţii şi mai mari!… Şi-mi ziceau prietenii: bă Popescule, potoleşte-te, fă-ţi şi tu o familie, să aibă
                            şi ţie cine-ţi da un pahar de apă pe patul de apă pe patul de moarte.
                            Şi mi-au tot zis aşa, până am început să-i ascult.
                            Mi-am luat nevastă.
                            Nevasta trebuia ţinută cu bani, a trebuit să muncesc mai mult. Au apărut copiii, a trebuit să muncesc şi mai mult, să-i duc la şcoală, să le dau tot ce le trebuie. N-am mai ştiut ce-i aia o beţie, n-am mai ştiut ce-i aia o ***. Pe urmă au venit nepoţii. Am tras şi pentru ei cât am putut, că deh, să aibă cine-mi dă un pahar de apă pe patul de moarte… Şi uite că acuşica, acușica mor şi…
                            - Şi, şi?, întreabă rudele strânse buluc la capul muribundului.
                            - Şi-n p… mea, NU MI-E SETE!!!!!!

                            Comment


                            • Întrebare la Radio Erevan:
                              - De ce unii au chelie şi alţii nu?
                              - În principiu toţi oamenii au chelie, dar pe unele chelii creşte păr, pe altele nu.
                              sigpic

                              Comment


                              • O doamnă avea probleme cu sânii, credea că îi sunt prea mici.
                                Aşadar, se duce la un medic naturist care o sfătuieşte ca în fiecare zi la ora 5 fix să-şi maseze încet sânii şi să zică: "Ala-bala-portocala".
                                Toate bune şi frumoase, însa odată o prinde ora 5 în tren, era în compartiment doar cu un domn care aparent dormea. Începe să-şi maseze sânii zicând încetişor "Ala-bala-portocala", să nu-l trezească, însă domnul respectiv deschide ochii şi întreabă:
                                - E ora 5, doamnă?
                                - Da.
                                Atunci se întoarce cu spatele şi începe şi el:
                                - Melc-melc-codobelc…


                                Dascălul se strecoară cu atenţie printre credincioşi şi-i şopteşte preotului, care citea predica:
                                - Părinte, acolo, sus, coriştii joacă pocher!
                                - Ştiu, răspunse preotul, dar mai întîi trebuie să-mi termin predica…
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google