Vreti Sa Râdeţi ! Bancuri, Glume, întâmplări Haioase Ale Membrilor L.C. DEVA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Un tinar preot trebuia sa tina prima lui slujba, drept pentru care era extrem de emotionat, chiar simtea panica. Atunci, superiorul lui, Episcopul, vazindu-l atit de stresat, l-a sfatuit ca inainte sa se urce in amvon pentru predica, sa puna un paharel de vodca in paharul cu apa, ca sa se relaxeze si sa aiba curaj. Preotului i-a mers nemaipomenit in prima lui slujba, dar cind a ajuns acasa a gasit pe masa o mica scrisoare din partea Episcopului in care zicea:

    "Draga Parinte, Fiule
    Ma bucur foarte mult ca ti-a mers atit de bine in prima ta slujba si ca ai tinut cont de sfatul pe care ti l-am dat, dar trebuie sa-ti fac anumite observatii:

    1. Din acel pahar cu apa trebuie sa iei mici sorbituri nu sa-l dai pe gat dintr-o data.
    2. In acel pahar cu apa nu se pune nici gheata, nici felii de lamaie. In plus, eu ti-am spus sa pui putina vodca in paharul cu apa, nu invers...
    3. Nu se foloseste Biblia ca suport pentru pahar.
    4. Nu poti sa te stergi la gura cu sutana.
    5. Poruncile lui Dumnezeu sint 10 nu 12.
    6. Iar apostolii sint 12 nu 10.
    7. Cind vorbesti despre cruce nu poti sa spui ca e acel T mare de deasupra altarului.
    8. Cind vorbesti despre Isus si apostoli, nu poti spune ca e "Fiul si banda lui".
    9. David l-a invins pe Goliat cu o prastie si o piatra, nu poti sa spui ca "i-a zburat curul cu dinamita"...
    10. Cind vorbesti despre Iuda, nu poti sa-l numesti "bulangiu".
    11. Tatal, Fiul si Sfintul Duh nu sint Batrinul, Juniorul si Stafia...
    12. Nu e frumos sa-l numesti pe Papa "Nasul
    13. Faraonul i-a trimis pe evrei in pribegie, nu in p...a ma-sii.
    14. Eva i-a dat lui Adam un mar, nu i-a cedat...
    16. Magdalena a fost o pacatoasa nu o curva.
    17. Initiativa de a invita publicul sa aplaude a fost buna, dar a fost exagerat sa-l inviti sa danseze Macarena, sa faca trenuletul si sa o inviti pe Sora Daniela sa faca striptease.
    18. Apa sfinta se foloseste pentru a binecuvinta, nu pt. a-ti racori ceafa.
    19. "Casuta" aia este confesionalul, nu toaleta
    20. Pasticul se distribuie crestinilor fara Nutella.
    21. Cel de pe cruce era Iisus Cristos si nu Che Guevarra
    22. Pacatosii, cind mor, se duc in Infern, nu in aia ma-sii.
    23. Vezi sa ai mereu chilotii pe tine si, cind e cald, evita sa-ti faci aer cu sutana.
    24. Iti amintesc ca slujba trebuie sa dureze circa 1 ora si nu doua reprize de 45 de minute fiecare, iar cel care era asezat linga tine si pe care l-ai numit "travestit cu fusta rosie" eram eu....

    Comment




    • Te-ai pocait ?
      Last edited by kenjiro_sanga; 4 December 2012, 11:05. Reason: Automerged Doublepost
      sigpic
      Maică, ce mafioți de treabă !!!

      Comment


      • ))))vai ,nu mai pot ))))!!!!
        sigpic

        Comment


        • Tatăl vine la oraş în vizită la fiul student. A sosit seara târziu, e întuneric afară şi nu se vede nici o mişcare, nimeni pe care să întrebe, aşa că se apropie de cămin si strigă:
          - Stelian Popescu unde stă? Se aude o voce plictisită :
          - Sprijină-l de uşă că venim noi să-l luăm !

          Comment


          • Ai fost si tu student ?
            sigpic
            Maică, ce mafioți de treabă !!!

            Comment


            • ) ce fain era in studentie )))) .

              Doi soţi stau în pat. Ea îl trezeşte:
              - Iubitule, nu pot dormi.
              - Să te bat până leşini?

              Un bărbat merge cu liftul. La un moment dat, intră o femeie. După două etaje, femeia opreşte liftul, se uită cochet la el, îşi dezbracă bluza şi sutienul şi le aruncă pe jos.
              - Hai, fă-mă ca să mă simt ca o femeie.
              Bărbatul se gîndeşte puţin, îşi dezbracă cămaşa, o aruncă pe jos şi spune:
              - Hai, spal-o şi calc-o.


              Auzind despre gravitatea îmbolnăvirii cu SIDA, un tînăr de 20 de ani îşi întreabă tatăl despre modul în care se poate lua SIDA. Răspunsul tatălui:
              - Păi prin contact sexual şi prin mucoasă...
              - Auzi, da' de la o mucoasă de 16 ani poţi lua SIDA?


              La Oficiul de Emigrare, secretara către un solicitant:
              - Sexul?
              - De trei ori pe săptămînă.
              - Nu, nu, mă refer la: masculin sau feminin?
              - Nu contează.


              Clientul către ospătar:
              - Nu-mi plac surprizele, aşa că vă zic de acum: am numai 50.000 la mine. Ce-mi recomandaţi?
              - Un alt restaurant.


              La un restaurant soseşte un client. Apare ospătarul la masă şi clientul comanda o halbă de bere. Aduce ospătarul berea şi în ea este o muscă.
              - Ospătar, în berea mea este o muscă.
              - Ce zgîrcit sînteţi, cîtă bere credeţi că poate bea o muscă?


              Moş Nicolae stă în seara de Ajun în faţa lui Bulă. Îi arată cu degetul şi îi spune:
              - Ai fost cuminte anul acesta?
              La care Bulă:
              - Tată, moşul ăsta mă ameninţă! Sună avocatul!


              Bulă, ce este whisky-ul?
              - Whisky-ul este băutura pe care alegătorii o beau prin reprezentanţii lor din parlament.


              Bulă îl întreabă pe Ştrulă:
              - Esti şmecher?
              - Bineînţeles.
              - Atunci dă-ţi un cap în gură!


              Bulă se plimba cu taică-su pe stradă. La un colţ, un om foarte gras se cîntăreşte. Cîntarul este însă stricat şi arată doar vreo 10 kilograme.
              - Uite, tată, omul ăsta este gol pe dinăuntru...


              - Bulă, cum se numeşte acel legămînt ce apropie o femeie de un bărbat?
              - Un colier...


              Un oarecare dintr-un sat îndepărtat soseşte la Bucureşti, se suie într-un taxi şi comandă şoferului:
              - Du-mă în principiu!
              Şoferul:
              - Unde?
              - În principiu, ţi-am zis!
              În fine, după mai multe încercări de a-l lămuri pe şofer unde voia să meargă, bădia spune:
              - Păi mi-a spus şi mie cineva că la Bucureşti, în principiu, se găsesc de toate!


              Un pictor vestit, aflat prin munţi, întîlneşte o turmă de oi şi se adresează ciobanului:
              - Bade, îmi dai voie să-ţi pictez oile?
              - Eşti nebun, omule? Lasă-le aşa albe cum sînt…
              Last edited by rudy_grf; 5 December 2012, 13:01. Reason: Automerged Doublepost
              sigpic

              Comment


              • Un tip ajunge in iad. Acolo descopera ca exista cate un iad pentru fiecare natie.
                Merge in iadul german si intreaba:
                - Ce ti se face aici ?
                - Pai… te pun pe scaunul electric pentru o ora, pe urma te aseaza pe un pat de cuie pentru inca o ora, si restul zilei te biciuieste dracul german.
                Omului nu-i place ce aude si incearca iadul rusesc:
                - Ce ti se face aici ?
                - Pai… te pun pe scaunul electric pentru o ora, pe urma te aseaza peun pat de cuie pentru inca o ora, si restul zilei te biciuieste dracul rus.
                Pe urma verifica iadul american, francez, etc. si primeste raspunsuri asemanatoare.
                Apoi ajunge la iadul romanesc si descopera ca este o coada foarte mare la intrare.
                - Ce ti se face aici ?
                - Pai… te pun pe scaunul electric pentru o ora, pe urma te aseaza pe un pat de cuie pentru inca o ora, si restul zilei te biciuieste dracul roman.
                - Pai este cam la fel ca in celelalte iaduri, atunci de ce vrea atata lume sa intre ?
                -“Pentru ca scaunul electric nu functioneaza si nimeni nu vine sa-l repare, cuiele din pat au fost furate, iar dracul roman este un fost senator, asa ca vine, semneaza de prezenta si se duce la bar!”

                Comment


                • Da , leit ca si in Romania.)))))
                  sigpic

                  Comment


                  • La o partida de vanatoare, un barbat elegant din Stockholm impusca o rata. Pasarea cade insa in ograda unui fermier, care sustine ca vanatul ii apartine.
                    - E pasarea mea, insista oraseanul.
                    Fermierul sugereaza sa fie transata disputa in stil vechi, cu un "sut neaos":
                    - Eu iti trag un sut cat pot de tare in boase, apoi tu faci la fel cu mine. Cine urla mai putin ia pasarea.Barbatul e de acord. Fermierul ii trage un sut strasnic in partile sensibile. Cand isi revine, oraseanul sopteste cu greu:
                    - Bine. Acum e randul meu.
                    - Lasa, zice taranul. Poti sa pastrezi rata.



                    Un barbat ii spune prietenului sau:
                    - Sotia mea tine o cura de slabit de trei saptamani.
                    - Cat a pierdut pana acum?
                    - Doua saptamani.


                    Plimbandu-se printr-un balci, un barbat ajunge la cortul unei ghicitoare. Gandindu-se ca se va amuza strasnic, omul intra in cort si se asaza.
                    - Vad ca esti tatal a doi copii, spune ghicitoarea, privind in globul de cristal.
                    - Asa crezi tu, replica dispretuitor barbatul. Sunt tatal a trei copii.
                    - Asta s-o crezi tu!, zice ghicitoarea.


                    Indienii dintr-o rezervatie izolata il întreaba pe noul sef de trib daca iarna va fi friguroasa sau blanda. Tanarul sef de trib nu e deloc familiarizat cu traditiile strabunilor, asa ca le spune sa culeaga vreascuri si se duce apoi sa telefoneze la Serviciul National de Meteorologie.
                    - Iarna va fi friguroasa?, intreaba el.
                    - Asa se pare, i se raspunde.
                    Seful de trib le spune oamenilor lui sa stranga mai multe vreascuri. Dupa o saptamana, suna iar:
                    - Sunteti siguri ca va fi foarte frig?
                    - Absolut siguri.
                    Seful de trib le spune oamenilor sa stranga toate lemnele de foc pe care le gasesc. Peste o saptamana suna din nou:
                    - E asa cum mi-ati spus?
                    - Va fi cea mai friguroasa iarna din istorie.
                    - De unde stiti?
                    - Pentru ca indienii strang lemne de foc ca la balamuc!

                    O vecina da peste un pusti care sta pe scari si plange.
                    - Ce-ai patit, puisor?, il intreaba ea.
                    - Tata a patit-o, se smiorcaie pustiul. S-a lovit la deget cu un ciocan.
                    - Si atunci tu de ce plangi?
                    - Pentru ca la inceput am ras.
                    Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                    Comment


                    • La recrutare Bula zice medicului militar:
                      -Sunt miop deci neincorporabil!
                      -Cum vrei sa demonstrezi asta?
                      -Vedeti cuiul acela in zid?
                      -Da...
                      -Ei bine eu nu-l vad!

                      Era pinochio cu Alba ca Zapada in tufisuri.. si pinochio facand prostii la pasarica albei ca zapada… la un moment dat alba ca zapada foarte excitanta ..EXCLAMA..
                      - Pinochio???????
                      - CE…?
                      - Minte-ma …minte-ma … minte-ma …..


                      Ion la spovedanie, in post:
                      -Parinte, aseara vin de la camp, imi vad nevasta cam trista, palida, trasa la fata; stiu, e pacat, e post, dar mi-era asa de mila de ea ca am luat-o si i-am tras-o 4 ore in sir…
                      -Vai, Ioane, e pacat…
                      -Da parinte, stiu, imediat dupa aceea m-am imbracat si am dat fuga la sfintia ta sa ma spovedesc, da mi-a raspuns cucoana preoteasa ca nu esti acasa; si era cam trista, palida, trasa la fata; stiu, e pacat, e post, dar mi-era asa de mila de ea ca am luat-o si i-am tras-o si ei 4 ore in sir… dar ce ai parinte, te vad cam trist, palid, tras la fata…


                      Gheorghe in prima zi de liceu, diriginta il pune in prima banca cu o fata.Aceasta mai tupeista :
                      - Ceau numele meu este Virginica
                      - Incantat …Dezvirginel

                      La vama ajunge si badea Gheorghe cu caruta plina de butoaie.Vamesul il intreaba ce are in butoaie.Badea ii raspunde simplu:apa.
                      - Nu se poate, nu te cred,tu ascunzi ceva bade!
                      - Nu,pe cuvantul meu!zice badea.
                      - Am sa gust din fiecare butoi.Asa si facu’.Dupa degustare,vamesul isi da seama ca badea are intradevar apa in butoaie.
                      - Bade ai dreptate ,esti liber sa pleci,dar poti sa-mi spui de ce duci tu apa peste granita?
                      - La noi in sat e un obicei: Dupa ce speli mortu’ sa duci apa cat mai departe.
                      sigpic

                      Comment


                      • Toata viata este o gluma, dar nu toti inteleg acest lucru !
                        Zambiti va rog !
                        sigpic
                        Maică, ce mafioți de treabă !!!

                        Comment


                        • Fie ca sfintele sarbatori de iarna sa te gaseasca alaturi de colegii tai.
                          Cu alte cuvinte, nici anul asta nu ai liber de Craciun!

                          Comment


                          • Buna asta....finalul conteaza !
                            sigpic
                            Maică, ce mafioți de treabă !!!

                            Comment


                            • Já que muita gente não estava entendendo nada, eu resolvi botar a letra.PS: Eu peguei a letra de um site e não sei se é a correta.Letra: Camarão, camarão, ca...


                              Dragi mayasi, imi pare rau sa va spun, dar lumea nu se va sfarsi pe 21 decembrie. Sfarsitul lumii a fost aseara cand am lasat colacul de la toaleta ridicat!
                              un roman certat!

                              O pereche merge la hotelul unde şi-au petrecut luna de miere pentru a-şi sărbători a 25-a aniversare. Aducîndu-şi aminte de noaptea de acum 25 de ani, soţia spune:
                              - Cînd m-ai văzut prima dată goală în faţa ta, acum 25 de ani, la ce te-ai gîndit?
                              - Voiam doar să te f*t până îţi ies ochii şi să-ţi sug ţîţele până se usucă!.
                              Apoi soţia, dezbrăcîndu-se:
                              - Şi acum ce gîndeşti?
                              Soţul:
                              - Că am făcut treabă bună!

                              Î:Ce este singurătatea?
                              R:Singurătatea e atunci când nu ai cu cine vorbi după orgasm.

                              Dragă Moş Crăciun, De Sărbători nu-mi doresc decât lista ta cu fetele rele! Crăciun Fericit şi Sărbători Fericite!

                              Domnul şi doamna au ieşit la plimbare. Merg ei cît merg - trece un bărbat... ce să spun! Figură - de om onorabil. Corp - atletic. Haine - ultima modă de la Paris. Bărbatul o salută pe doamnă şi ea răspunde.
                              - Cine-i ăsta? Cine-i ăsta? întreabă domnul.
                              Răspunde doamna: Este un membru al cercului meu.
                              Mai merg ei cît mai merg - iar trece un bărbat... ce să spun! Figura - de om onorabil, cum am spus. Corp - atletic, cum am spus. Haine - ultima modă de la Paris, cum am spus. Bărbatul o salută pe doamnă şi ea răspunde.
                              - Cine-i ăsta? Cine-i ăsta? întreabă domnul.
                              Răspunde doamna: Este un membru al cercului meu.
                              Mai merg ei cît mai merg - şi trece o femeie... ce să spun! Figura - Gioconda. Corp - manechin. Haine - ultima modă de la Paris, cum am mai spus. Domnul o salută şi ea răspunde!
                              - Cine-i asta? Cine-i asta? întreaba doamna.
                              Raspunde domnul:
                              - Este un cerc al membrului meu
                              Last edited by NCDHD; 26 December 2012, 11:24.

                              Comment


                              • Ianos: Ba Ionie, da' ce aia naționalist?
                                Ion: Ba Ianos, da prost te-a mai făcut ma-ta!
                                Ianos: Hai zi Ionie!
                                Ion: Pai e cam asa: de exemplu eu sunt alb și tu dacă ai fi negru, as zice: sa-mi bag p*la-n gura ta de bozgor.

                                Care e diferenta dintre soc si placere?
                                Placerea e pe moment, socul vine dupa 9 luni

                                - Ce sunt caloriile?
                                - Caloriile sunt niste scarbe mici care noaptea se baga-n sifonierele noastre si ne micsoreaza lucrurile, ca sa fie din ce in ce mai mici!

                                Ieri, am stat cu colegii meu în jurul focului, am băut vin fiert și am cântat colinde.
                                Astăzi, am fost dați afară din Detașamentul de pompieri Brad.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google