Discutii generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by andrrei_ro View Post
    fratilor..dar mai ales valeriu..conduci/conduceti cu o mana pe volan si una pe aparat?
    Schumahări
    sigpic

    Comment


    • Sa inteleg ca sunt gata legitimatiile LcGl? Multumesc.

      Comment


      • Au fost gata de mult... Azi s-au dat.
        GL-22-TOF

        Comment


        • Nicule, a ta o are Adrian

          Comment


          • intreb si aici:


            vrea cineva piese de la alfaromtrans? fac comanda in seara asta sau cel tarziu maine dupa-amiaza. daca vreti dati-mi un PM, dar sa nu se treazeasca cineva apoi ca nu mai vrea....
            sigpic

            Comment


            • Nikolas si Ady62, nu mai sunteti offtopic, sunteti pe dinafara de acuma.

              Comment


              • A fost dar s-a terminat...

                Din partea unui prieten nu te poti astepta la ceva bun.

                Comment


                • sunt doua cazuri de plata a facturii in cazul unui accident, de catre firma de asigurare:

                  1. cazul fericit si de scurta durata: cand firma de asigurare are incheiat contrat cu service-ul. in acest caz se emite factura si devizul iar service-ul asteapta doar o nota de acceptare de plata a facturii din partea firmei de asigurare. iar dupa ce service-ul a primit aceasta acceptare, elibereaza si masina

                  2. cazul mai putin fericit si de lunga durata: cand firma de asigurare nu are incheiat contract cu service-ul. in acest caz se emite factura si devizul, pagubitul se duce cu ele la agentul de asigurare, in functie de valoarea facturii se da OP-ul din orasul din care se face parte, sau daca valoarea facturii depaseste un prag, atunci dosarul se trimite la bucuresti (pragul depinde de la firma la alta, sau poate sa nu existe si se trimite dosarul direct la bucuresti). in acest caz, pagubitul trebuie sa faca copie dupa OP si sa vina cu el la service, abia atunci se elibereaza masina.

                  eu am fost azi la apan si masina intra in vopsitorie deseara. miercuri seara se emite factura. deci, trebuie sa mai astept pana cand se emite OP-ul. agentul mi-a spus ca max 15 zile (asta ar fi cel mai fericit caz), sau poate nu o plateste OTP-ul, dar receptionerul de la APAN mi-a zis ca a mai lucrat cu OTP-ul si au platit facturile.
                  Last edited by bogdan_1984; 18 May 2009, 18:07.
                  sigpic

                  Comment


                  • bogdane, ce iti schimba la masina si ce iti repara?
                    ONLY GOD CAN JUDGE ME
                    http://www.loganclub.ro/forum/my_car...ic-t11272.html

                    Comment


                    • miercurea trecuta am aflat ca schimba bara spate, suportul de numar, lampa de la numar. si se trag oala de la roata de rezerva, fusta si teava de evacuare. dar aflu sigur ce si cum, miercurea asta.

                      m-am decis, putin mai tarziu am sa pun poze la my ride cu avariile.
                      sigpic

                      Comment


                      • Bai andrrei_ro cam cat de mare trebuia sa fie parcarea din fata de la Danubius ca sa ai si tu loc in ea?
                        Iar te-am prins
                        Attached Files
                        sigpic

                        Comment


                        • Valeriu e mana in mana cu astia de la Tradati in dragoste, asa ca aveti grija ce faceti

                          Comment


                          • De astazi, conduc un Phase 2. Prime impresii..... O sa ajunga Loganul, ca vinul. Cu cat este mai vechi cu atat este mai bun. Amar si jale mare.
                            Singurul lucru bun, la interior, este aceea cutie pentru ochelari, de langa plafoniera. In rest scartaie totul...
                            Curios din fire, am deschis manualul pentru Phase 2. Si am descoperit lucruri interesante.
                            Motor 1.2 16V, cutie automata.....
                            Attached Files

                            Comment


                            • Lucian sa te poarte in siguranta dieseloaicaCum adica scartaie tot?Nu e nou nout?
                              cata29 vezi ca nu iti arde un stop de pozitie de pe stanga spate
                              Attached Files
                              sigpic

                              Comment


                              • pt valeriu...cand am ajuns eu la danubius nu aveai loc nici sa tragi o "beep"..si ala era singuru` loc liber... nici macar in strada nu aveai..asa ca de nevoie am lasat`o acolo..cand am plecat mai erau 6 masini
                                asa ca se accepta parcarile la danubius:P
                                nici sa se scoleasca lumea nu se mai poate dom`le

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google