Discutii generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Conform legii nr. 449/2003, republicata 2008, privind vanzarea produselor si garantiile asociate acestora, in capitolul 6, Art. 21, scrie:
    (1) La cererea consumatorului garantia va fi oferita in scris sau pe orice alt suport durabil, disponibil si accesibil acestuia.

    In concluzie au obligatia sa iti dea o copie dupa certificatul de garantie emis de producator.

    Comment


    • Da, la cererea consumatorului, da' eu n-am cerut asa ceva; masina asta are efectuate reviziile la termenele prescrise in Carnetul de intretinere, cu mentionarile de rigoare si toate in reteaua service Dacia, asa ca nu ma stresez nicicum pentru eventuale probleme, basca mai am si garantie la vehicul pana in nov.2013.
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • In cazul cand masina mai are garantie este altceva. Cand nu mai ai garantie, poti sa ceri o copie a certificatului de garantie a piesei pe care o schimbi.

        Comment


        • Sigur ca poti cere dar hartia aia nu face 2 bani fara factura; acolo ai lista de materiale, prin urmare nu mai e loc de interpretare in ceea ce priveste provenienta pieselor.
          Zilele trecute am facut curatenie prin dosarele cu acte unde am gasit si facturile din 2005, respectiv reviziile de la primul logan; alea sunt baza spun eu; la actuala masina de asemeni am toate facturile primite cu ocazia reviziilor periodice.; acolo spune clar ce am cumparat de la ei si unde am platit doar manopera, pentru consumabilele aduse de mine.
          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

          Comment


          • salutare la cine gasesc si eu o dacie break de la revista De"agostini astept un PM va rog

            Comment


            • Salut ce mai faci ori ai venit acasa?

              Comment


              • nu George nu am venit la vara ne vedem

                Comment


                • salutare tuturor si un an cat mai bun si productiv din toate punctele de vedere va doresc,,,,am o intrebare pt.voi...ce bujii ati mai folosit,care sunt mai bune pt. un 16v?ms,

                  Comment


                  • Un an cat se poate de bun si tie!
                    Cat despre bujiile pentru motorul 1.6 16v iata ce folosesc si recomand eu - foto. Le gasesti in parcare la Popescu, cu montaj inclus in pret - 100 lei, cu totul.
                    Attached Files

                    Comment


                    • Recomand si eu aceleasi bujii..sunt super ca bujii....
                      Un elogiu de trei minute şi o lacrimă de-o clipă nu scuză o neglijare care se măsoară în ani sau decenii.

                      Comment


                      • Originally posted by gygygal View Post
                        salutare tuturor si un an cat mai bun si productiv din toate punctele de vedere va doresc,,,,am o intrebare pt.voi...ce bujii ati mai folosit,care sunt mai bune pt. un 16v?ms,
                        Salutare; eu folosesc de ~6luni BKR6EIX. Inutil sa vorbim despre bujiile cu iridiu avem topic pe forum, aici.
                        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                        Comment


                        • sal.multumesc pentru sugestii cred ca o sa opez pt.""REAULT""bugetul e in cadere libera..si mai am o intrebare,mi s-a tocit pielea la nuca de la schimbator,am gasit pe cineva pe la cluj care reconditioneaza ,stiti pe cineva mai aproape sau alte idei..........o zi buna va doresc

                          tot eu va necajesc cu intrebarile,,,unde sa spal si eu motorul fara sa am probleme dupa??
                          Last edited by gygygal; 4 January 2013, 12:52. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • La spalatoria sport&clasic cars din valea orasului , ca punct de reper pe langa Zetec service.
                            Attached Files
                            sigpic

                            Comment


                            • La multi ani tuturor ce isi serbeaza azi ziua de nume, multa sanatate si numai bucurii sa aiba parte noul an ce a inceput.

                              Comment


                              • Recomandati-mi si mie niste magazine serioase de jante in Galati.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google